Červen 2006

Úvod

30. června 2006 v 20:50 | Silencia |  Tipy a rady
Tak sem do téhle rubriky nebo co to je, budu psát nějaký tipy a zajímavosti, jak jste asi pochopili. Já osobně jsem sice všechny nezkoušela, ale věřim, že je podle nich možno se řídit a dosáhnout uspokojivého výsledku. Doporučuju si je aspoň přečíst. Některé vážně stojí za to. No, tak se mějte a já se zase někdy ozvu. Ať se vám tu líbí!!!

První polibek

25. června 2006 v 18:37 | Silencia |  Zajímavosti a zjištění
PRVNÍ POLIBEK
...... prožívá 88% všech holek ve věku mezi 11-13 rokem a 84% kluků mezi 12-14 rokem.
Ale jen 6% holek a 9% kluků mezi 14-17 lety zažijí při prvním polibku hned polibek jazykem!
92% všech holek při líbání zavírá oči, ale u kluků je to jen bohužel 52%!

Jak líbají jednotlivá znamení zvěrokruhu!

23. června 2006 v 20:16 | Silencia |  Zvěrokruh
Polibek ohnivého BERANA je bouřlivý a žádoucí.
Zato BÝKŮV polibek je zase plný touhy.
Polibek BLÍŽENCE povzbuzuje k další akci.
RAK zase líbá vytrvale a intenzivně.
O LVU se říká, že líbá vášnivě a dobyvačně.
PANNA je spíš praktická.
Polibek VÁHY je mnohostranný i rozmanitý.
ŠTÍR líbá bez zábran a sexuchtivě.
STŘELCI milují extravagantní polibky.
Narozdíl od polibků věrného KOZOROHA a polibků plných kontroly.
VODNÁŘŮV polibek ti dodá nové síly.
Citlivá RYBA je oproti tomu pasivní a cituplná.

Znamení

21. června 2006 v 23:19 | Silencia |  Zvěrokruh
Na denní, týdenní, měsíční či roční horoskopy moc (tedy skoro vůbec) nevěřim. Pravdivější mi přijdou ty, co charakterizujou znamení jako celek. A proto jsem vybrala ty snad nejpravdivější co jsem našla. Já jsem se v nich poznala. Na mě sedí fakt dokonale (i když pár detailů se taky najde) a na pár mých kámošů taky, tak jsem je sem dala ať si každej přečte o sobě něco nového. Napište mi pak jestli to sedí i na vás nebo ne. Pokud se chcete náhodou o mě něco dozvědět, tak .... jsem Býk. Mějte se fajn

Tinča

21. června 2006 v 20:26 | Silencia |  Spřátelené super blogísky!
Tak tenhle blog je sice nový a ještě ne moc obsáhlý, ale zato je fakt dobrej!!!!! Najdete tam muzikály, texty písní, apod.. Navíc je mojí kamarádky, takže se mi tam fakt líbí!!!! Koukněte na http://tinca.blog.cz
Já si na tomto blogu nejvíce cením MUZIKÁLŮ!!!

Ryby

20. června 2006 v 21:04 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé narození ve znamení
Ryb jsou pečliví, šikovní, chytří, s bohatou představivostí. Přesto velice často o svých schopnostech pochybují. Mají obvykle obrovské pochopení pro všechny lidi kolem sebe, jenom sami sebe nedokáží pochopit. Tak jako Vodnáři, tak i Ryby jsou obdařeny ohromnou dávkou intuice a fantazie, kterou by mohly rozdávat. Chybí jim však rozhodnost a často ani sami nevědí, co vlastně od života chtějí. Nepatří k těm zcela nejspolehlivějším lidem, ale přesto dokáží přinášet pro druhé velké oběti. Schází jim jistota ve vystupování a kontrola nad svými emocemi. Zásluhou svého vnitřního založení s myšlenkami bez hranic často naráží na nepochopení. Rádi dávají přednost klidnému životu bez velkých změn. Trpí nedostatkem optimismu a touhou po lepším světě. Díky své bezmezné důvěřivosti se stávají častými obětmi podvodníků a všemožných intrik. Jsou velice skromní, přizpůsobiví, s dobrosrdečnou povahou. Rybám vyhovuje kolektivní práce, která po nich nevyžaduje dravé a soutěživé chování.
Ryby jsou zrozeny pro lásku s romantickou a něžnou duší, přesto jim štěstí v lásce nepřeje. Mají hluboký vztah k rodině, ale to neznamená, že by byly v lásce stálé. Nejvíce porozumění najdou nejčastěji u Raka, Štíra, Kozoroha a Berana. Nejméně pochopení se jim dostane u Blížence, Střelce a Panny.
Rozsáhlejší charakteristika
Zkuste vzít Rybám jejich sny - nepodaří se vám to.
Tuto větu jsem už jednou použila pro popis Ryb. Nemohu si však pomoct, ale zdá se mi, že Ryby vystihuje prostě perfektně. Ryby totiž žijí ve dvou světech - v tom reálném a pak v tom svém - vytvořeném ze snů a přání. Jakpak by ne, když patří do skupiny vodních znamení a vládne jim planeta fantazie a snů - Neptun. Jak známo, Neptun je bohem moří a oceánů. Jeho říše skrývá mnoho záhad, a tak není divu, že i Ryby leckdy působí záhadně, až mysticky. Když se ponoří do svého světa, pak už vůbec vypadají, jako by právě tělem byly v realitě, ale duchem a myslí někde ve vesmíru. Neptun dává Rybám takovou dávku fantazie, že Rybám stačí málo a už si utvoří vlastní příběh či sen. Nitro těchto lidiček obsahuje tolik rozličných snů a přání, že by je Ryby nevylíčily ani za sto let. Když se některé přání splní (nebo naopak zkazí), na jeho místo nastoupí deset jiných. Prostě Ryby mají za každých okolností milion snů, které jim nikdo nemůže vzít.
Než byl objeven Neptun, vládl Rybám Jupiter, který je nyní Neptunův spoluvládce Ryb. Jupiter dává Rybám do vínku optimismus, radostnou a štědrou povahu. O Rybách lze říci, že jsou supercitlivé. Může je zranit i třeba ostrá kritika od člověka, kterého mají rádi. I neúspěch by patrně braly hrozně vážně, kdyby… kdyby jim právě Jupiter do jejich duše nedával sílu a optimismus. Takže v případě neúspěchu si Ryby třeba i pobrečí (slzami vymyjí smutek z duše), ale brzy se oklepou, z Neptunových hlubin vytáhnou nějaký jiný sen, a ten s Jupiterovým optimismem naplní. A tak je tomu neustále. Jednou dole, jednou nahoře. I když jsou Ryby velmi křehké, nejsou žádnými chudinkami, aby se jen tak vzdaly.
Láska je pro Ryby velmi důležitá. To jistě víte, dívky Rybičky. Pro toho, koho milujete, jste schopny udělat cokoliv. Toho občas někteří zneužívají, a tak byste si měly dát pozor, abyste milovaly ty, kteří to ocení.
Když vás někdo zradí nebo když vás opustí partner, bolí to. Ovšem pohlédněte o pár řádků nahoru - i z toho se dovedete vzpamatovat.Málo Ryb totiž trpí nedostatkem příležitostí najít si jinou lásku. A tak až oschnou slzy… už plavete pro jinou lásku. Něco jiného je, když vás váš kluk ocení - to mak dovedete být věrné a vášnivé.
Ryby hrozně rády pomáhají - ať jde o kamarádku, přítele, partnera, kolegu či zvířata. Ryby děsí, když se někdo trápí, a tak se snaží udělat něco pro druhé.
Ryby se nerady hádají a už vůbec neprosazují svoji vůli agresivně. Moc dobře vědí, že když vyčkají, nadejde ten pravý moment a s použitím té správné taktiky dokážou divy. Ryby jsou lidičky, kteří rádi pobývají s lidmi, ale na druhé straně je samota neděsí. Naopak občas potřebují bát na chvíli samy, aby odplavaly do světa snů, z něhož načerpají sílu. S takovou dávkou fantazie není divu, že se z nich stávají velmi dobří umělci - herci, zpěváci, spisovatelé, malíři a tanečníci. Když k tomu připočtu, že podobně jako Štíři tíhnou k mystice a podobně jako Raci milují moře, pak vás jistě nepřekvapí, že máte rádi příběhy kde se objeví vesmír, moře, fantazie a samozřejmě láska.
Práce
Ryby neumějí říct: "Ne." Většinou přijmou každý úkol. Brzy však poznáte, že za tím vězí složitější problém. Pokud Rybku práce nezaujala, nevykašle se na ni, ale při jejím plnění se odebere do své říše snů a pak vše dělá "tělem", myšlenkami je však jinde. Což je vidět na výsledku. Jelikož málokterá ryba je objektivní k okolí i k sobě, nenapadne ji, že to je udělané nepořádně. Kritika ji pak mrzí, takže člověk nakonec usoudí, že je lepší vypozorovat, co Ryby baví a dávat jim jen práce, kterým se věnují naplno. Ryby pro své okolí udělají cokoliv a nekoukají na obětovaný čas a ani energii. Nejsou však tak úplně stvořeny k samostatné práci. Je lepší, když mají po boku někoho, kdo jim prakticky poradí. Dostanou-li ryby úkol, který se jim nechce dělat, udělají ze sebe chudáka, který právě prožil nejhorší okamžik života. Ryby rády slyší pochvalná slovíčka za provedenou práci. Pokud výsledek jejich snažení přijmete bez pochvaly, příště vám výsledek práce předhodí s lhostejností dinosaura k peříčku na cestě a uraženosti hollywoodské hvězdy. Která nedostala pozvánku na předávání Oskara. Chcete, aby ze sebe Ryba při práci vydala maximum? Tak ji hýčkejte.
Humor
Pokud vám právě vyprávěla nějaká Ryba, jak minulé léto nestihla letadlo na pravidelné lince Praha-Londýn, takže se dostala domu přes Los Angeles, kde cestující dostali zkažené jídlo (takže si umíte představit, co následovalo), určitě se budete smát. Tento člověk to bude vyprávět vážně, ale o to to bude legračnější (když Bruce Willis vypravuje historky, směje se celé okolí, on se jen semtam usměje). Pozor však na pravdivost této historky. Na 90 procent se toho stala asi tak polovina ve skutečnosti a polovinu si přimalovala Rybí fantazie. Není fér tomu ale říkat lhaní. To je oživení příběhu, jinak by se lidé nesmáli (nebo nebrečeli). Humor Ryb je uličnický, barvitý a občas neuvěřitelný. Pokud se však cítí tito lidé zraněni, jejich humor je ledový jak vody Severního oceánu a kousavý. Ryby rozesmějete poměrně lehce, můžete si k tomu vzít na pomoc vzpomínky, Svěrákovu komedii, chuť bláznivě konverzovat nebo knížky Jamese Herriota. Jediným typem humoru, kterým Ryby neoslníte, je drsný humor, kde každých pět minut zazní vulgární slova. V ostatních případech se dovedou Ryby zasmát se Střelcem nad spálenou bábovkou stejně jako s Kozorohem při Mužích v černém.
Kluk
Nedejte se mýlit klidem kluků Ryb. To je proto, že drtivá většina z nich je zvyklá být holkami rozmazlována a hýčkána. Tak proč se namáhat, když jsou tak oblíbení. Zdánlivě klidní kluci Ryby dovedou být fantasticky romantičtí, pěkně vynalézaví a čilí (to poslední, jen když chtějí). Patrně se vám podlomí kolena, až se na vás mile podívá svýma krásnýma očima. Když promluví, budete mít pocit, že tak něžně by to neřekl ani Romeo. A když se navíc usměje… pak už je vůbec mnoho dívek ztraceno. Tihle hoši jsou velmi romantičtí a dovedou naslibovat růžové zámky s bledě modrými růžičkami ve váze. V tu chvíli to nejsou plané sliby, ale smrtelně vážné sliby. Jenomže kluci z Ryb touží po holce, která jim bude rozumět - jejich romantickým snům, jejich náladám a jejich dvěma světům (reality a fantazie). Jakmile poznají, že jim dívka nerozumí a že není romantička, pak klidně zapomenou na sliby a uplavou. Jo, když ale poznají, že jim holka rozumí, pak se promění v takové kluky, jako byl Leonardo DiCaprio ve filmu Titanic. Těmto klukům se líbí dívky, které nosí sukně, trošku se líčí a vědí, co jsou náušnice. Jinými slovy, rádi vidí, že se oblékáte jako pravé holky. Nesnášejí, když holky mluví vulgárně a chovají se jako vládci světa. U těchto kluků vyhrajete, když budete něžné a když víte, že s vůlí a férovým chováním, hrstkou snů a mořem lásky se toho dá na světě udělat strašně moc.

Vodnář

20. června 2006 v 21:03 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Vodnáři jsou velkorysí, nezištní a plní ideálů. Zásluhou svých ideálů se nebojí překonávat nejednu překážku k dosažení svého vysněného cíle. Na veřejnosti vypadají jako uzavření samotáři se svéráznou individuální povahou. To jim však nebrání v snadné navazování přátelských vztahů. Dokáží velice hezky bavit společnost a nevadí jim dělat si legraci i ze sebe samých. Velice často je u nich patrný nedostatek trpělivosti a určitá míra lhostejnosti. V diskuzi jsou opravdu silnými protivníky. Milují všechno, co je nezvyklé a nové. Nemají nikdy nouzi o nové nápady a jiné cesty řešení. Jsou obdařeni ohromnou dávkou intuice, která jim velmi dobře napomáhá v řešení složitých životních situací. Díky své volnomyšlenkářské a prozíravé povaze si musí hledat svobodné a kreativní povolání. Není u nich nikdy rozhodující finanční odměna, ale vlastní pocit z dobře odvedené práce, která je baví a v které se mohou realizovat.
V lásce a manželství jsou Vodnáři spolehlivými a věrnými partery a netouží po milostných románcích. Velice dobře se umí vcítit do myšlení a potřeb svého partnera, a když je potřeba, umí ho i podržet a podpořit. Dobře si rozumí s Blíženci, Váhami, Střelci a Rybami. Lvi a Býci je nezajímají pro svůj nedostatek fantazie a vysoké nároky.
Rozsáhlejší charakteristika
Být volný jako motýl, a přitom mít okolo sebe příjemných lidiček, jako kvítí na louce.
Takto jsem vám tak trošku představila Vodnáře. Ti se totiž nejlépe cítí svobodní jako právě například motýli. Ovšem pozor, to neznamená, že jsou rádi o samotě. To vůbec ne. Drtivá většina Vodnářů by se totiž bez lidí cítila jak ryba bez vody. Není řádnou výjimkou, když Vodnář s chřipkou vypadá jako smrtelně nemocný pacient. Nikoliv však, že by trpěl nemocí. Takový Vodnář je prostě nešťastný, že nemůže jít ven, kde se něco děje a kde je spousta možností potkat se se spoustou známých. Vodnáři tedy mají rádi společnost lidí, ale na druhé straně nesnášejí, aby se na ně někdo přilepil silou vteřinového lepidla a už se jich nepustil. Ba co víc, zcela nenávidí, aby je někdo nutil být jen a jen s nimi. V takovém případě raději ukončí kamarádství. Přátelé jsou přece od toho, aby si pomáhali, bavili se a veselili, aby si navzájem rozuměli, ale ne aby jeden druhého omezovali.
Podobné je to s láskou. Láska je báječná a romantická věc, ale nesmí svazovat.Pro vás Vodnářky je těžko pochopitelné, že někdo vyžaduje, aby byl s vámi každičkou minutu a nikam jinam jste nesměly jít. Tak to ne! Milujete a s láskou se vracíte k těm, kdo chápe vaši potřebu volnosti.
Vodnáři patří mezi typy, kteří rádi poznávají stále nové a nové věci. Takže je velmi složité, aby Vodnář vydržel u jediného koníčka po celý život. Mnohem jednodušší je, že pozná několik koníčků a pak se s ostatními podělí o zkušenosti. Vodnářům se moc líbí ukazovat ostatním, že jsou chytří a že vědí hodně věcí. Na to jsou mnohem pyšnější než na nějakou luxusní věc. Když už jsme u těch věciček, nutno říci, že se Vodnáři z nich těší, ale nevytahují se s nimi. Spíše naopak, jakmile mají něco pěkného, přejí si aby i ostatní dostali něco, co je potěší.
Vodnáři se nezdráhají přijmout pomoc od ostatních. Občas dokonce umějí zorganizovat vše tak, aby každý udělal něco, a přitom se oni sami nenadřeli. Ovšem na druhou stranu jakmile někdo potřebuje pomoci, pak Vodnáři pomohou bez řečí a s velkou ochotou.
Vodnáři jsou sympatičtí a nikterak problémoví lidé. Občas nechápou, že někteří se trápí kvůli hloupostem typu: já tak strašně chci tyhle šaty, ale nemůžu si je dovolit, protože stojí hrozně moc. Většina z nich neví, co znamená "být v depresi". A už vůbec se nesnaží lidem vnutit své názory a nápady. Vodnáři prostě patří mezi pohodové lidičky.
Práce
Když Vodnářům dáte úkol, který se jim nezamlouvá, podívají se na vás způsobem, na který nezapomenete. Nejdříve vás provrtají pohledem, který vám oznamuje, že momentálně uvažují o vašem mentálním stavu. Vodnáři jsou schopnými lidičkami. Musí však chtít. Když už jste našli taktiku, která Vodnáře přiměje dělat i nezáživné věci, našli jste zaklínadlo, které si dobře pamatujte. Nevyužívejte ho však často. Jakmile totiž Vodnář jednou zjistí, že se ho snažíte ovládat jako nějakou loutku, už pro vás nehne ani prstem a v řekách uplyne pěkná řádka tisícovek kubíků vody, než vám odpustí a opět pro vás něco udělá. Jakmile však zadáte Vodnářům užitečnou či zajímavou práci, dají do ní všechen svůj um a co víc - možná že udělají ještě něco navíc, když už jsou zabraní do práce. A není vyloučeno, že svou taktikou a nadšením přilákají další - kamarády, sourozence - kteří se s chutí pustí do práce s nimi.
Humor
U Vodnáře nikdy nevíte, kdy se začne smát. Až se v kině při akčním filmu, kde hlavní hrdina schytává jednu facku za druhou, začne někdo smát, bude to s největší pravděpodobností Vodnář. Až se takového jedince zeptáte, proč se smál, uslyšíte něco jako: " dostal dvacet pět facek, po kterých by musel být tuhý, a ne si vzít jen aspirin na bolest hlavy." Naopak při vtipu, který je tak hloupý, že se mu směje polovina místnosti Vodnáři jen zakroutí hlavou a pokrčí rameny. Když mluvíte s Vodnáři a najednou se začnou usmívat, znamená to, že jste řekli nějaký nesmysl. Typický Vodnář vám to neřekne, typický Vodnář se začne usmívat. Na tyto lidi podobně jako na Blížence si nepřijdete s němými groteskami. Ty mohou obdivovat z hlediska historické hodnoty, ale nikoliv protože by je rozesmály.
Kluk
Jestliže máte spadeno na Vodnáře, pak byste se měly krotit a dávat mu svou přízeň co nejméně najevo. Jakmile se totiž tito kluci cítí dobýváni, mizí dívce z dohledu. Smějte se jejich poznámkám, povídejte si s nimi o sci-fi literatuře, jděte si s nimi zahrát tenis… jenom se na ně nelepte a nevzdychejte, jak je milujete. To je poleká. Vodnáři jsou kluci, kteří zrovna neoplývají představami o tom, že existujete jen vy a nic víc. Buď se smíříte s tím, že budete báječnými kamarády a možná se dostane i na rande, nebo to není kluk pro vás. Vodnáři jsou neposednými a společenskými stvořeními, která sice touží po porozumění a hezkém vztahu, ale ne za cenu, že by se museli měnit. Málokterý Vodnář oplývá super velkou dávkou romantiky. Takže se nedivte, že nedostanete medvídka ke sv. Valentýnovi. Zato však půjdete týž večer na prima večírek anebo na fantastický zajímavý hokejový zápas. S Vodnáři je nemožné nudit se. To ovšem požadují i od své dívky. Jestliže vás baví jenom a jenom vyšívat, pak jste se patrně zamilovaly do nesprávného kluka. Jste-li však dívka, která ráda poznává nové lidi a koníčky, pak vydržte a snažte se svého vyhlédnutého Vodnáře zaujmout. Uvidíte, kolik toho spolu zažijete!

Kozoroh

20. června 2006 v 21:02 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
K nejsilnějším znakům lidí narozených ve znamení
Kozoroha patří jejich ctižádostivost, píle a trpělivost. Do jejich povahy zapadá opatrnost, vážnost a přemýšlivost. V častých případech v tvrdohlavosti předčí i samotného Býka. Jsou obdarováni organizačními schopnostmi a smyslem pro povinnost. To jim napomáhá k udržení jejich autority. I když jsou velmi uzavření a obtížně navazují kontakt s okolím, bývají velice váženými. Mívají galantní a diplomatické jednání. Jen málokdy dokáží měnit svá rozhodnutí. Bývají konzervativní a nedůvěřiví k ostatním lidem. Vyhovuje jim, když mají vše podrobně naplánováno, a jen velmi neradi improvizují. Obecně vzato je Kozoroh jedním z nejspolehlivějších lidí pod Sluncem. Pro svou práci potřebuje klid a dostatek soukromí. Zásluhou svých vybraných vlastností se neomylně vydává přímou cestou k dosažení svých cílů.
V lásce bývají zdrženliví a ostýchaví. Své city mají plně pod kontrolou a ve vztahu k partnerovi upřednostňují rozum. To však neznamená, že by svého partnera nemilovali, jen si snaží vždy chránit kousek svého soukromí. Nejvhodnější partnerské spojení pro Kozoroha obyčejně bývá Štír, Býk a Panna. Naopak neshody a nepochopení mohou nastat u lidí narozených ve znamení Berana, Raka a Váhy.
Rozsáhlejší charakteristika
Pod záhadným závojem se skrývá velké tajemství.
Zní vám to záhadně? Kozorozi taky jsou pěkně záhadní! Proč? Protože tito lidé působí tak trochu jinak, než jací ve skutečnosti jsou. Jelikož patří do skupiny zemských znamení a vládne jim planeta hluboké moudrosti Saturn, na první pohled mnozí z nich vypadají vážněji, než jakými jsou. Když ovšem poznáte blíže nějakého Kozoroha, zjistíte, že je to veselé stvoření, které má rádo legraci a osobitý smysl pro humor (který je tak zvláštní, že ne všichni ho pochopí). Prozradím, že tak mně učarovala spousta Kozorohů. Tito lidé se rádi baví, ale pod podmínkou, že je všechno v pořádku a povinnosti jsou splněné. Ze srdce nenávidí, když si naplánovali, že dnes vyčistí akvárium a někdo jim začne poroučet, aby změnili plány. Ne, až si udělají své, pak klidně budou řádit venku do deseti, ale uvnitř musí být klidní, že splnili své povinnosti.
Kozorozi se tváří mnohdy vážněji, než jsou. Jejich duše je totiž plná touhy najít někoho, kdo jim až telepaticky rozumí, kdo je pochválí (i když zrovna bručí, že přece nic tak zvláštního neudělali), že jim bude někdo naslouchat, když už konečně vyhráli nad svou váhavostí. Proč se jim lehce nesvěřuje s pocity, problémy a myšlenkami? Inu, protože mají hrůzu z toho, že se jim někdo vysměje. Pro tyto lidi je prostě děsivé, kdyby měli být středem posměchu. Proto se odváží svěřit se až tehdy, když si jsou vcelku jistí (no povětšinou spíše hodně hodně jistí), že mají před sebou člověka, který se jim bude snažit porozumět.
Totéž platí o lásce. Vy Kozonožky se málokdy ženete do nějakého vztahu, aniž si jste jisté, že protějšek alespoň trochu odpovídá vašim představám. Jinými slovy, i bezhlavě zamilovaná Kozonožka se trochu odlišuje od jiných bezhlavě zamilovaných lidiček. I tak se snažíte ,,zachovat si hlavu" a zamyslet se, zda se nepouštíte do něčeho pěkně riskantního. Ovšem jakmile se, Kozorozi, zamilujete, pak milujete za a) věrně, b) silně, c) vynalézavě. Ptáte se, co to znamená? Inu, že na lásku Kozorožek se může ten druhý nejenom spolehnout, ale v mnoha případech bude mile překvapen, jak umíte být romantičtí.
Kozorozi jsou žárliví. Nedělají sice humbuk, když vidí svoji lásku pomrkávat po druhých, ale rovnou ,,zvednou kotvy" a ukončí vztah. Je pod kozorozi úroveň ,,prát se" o něčí přízeň. To platí jak v lásce, tak v přátelství.
Kozorozi jsou velmi cílevědomí. Za svým cílem jdou pomalu, ale jistě. Ovšem pozor, čestně! Typičtí Kozorozi nesnášejí triky, podvody a neférové kličky. Nejenom že je nedělají, ale také nenávidí, když je někdo udělá jim. Takže pozor, protože rozzlobit si Kozoroha znamená přijít o báječného kamaráda, na kterého je spoleh a je s ním legrace. Kozorozi umějí odpouštět těm, jež mají rádi, ale nutno podotknout, že to trvá delší dobu, než tak učiní. Přitom musí vidět, že se hříšník napravil a že si odpuštění zaslouží.
Práce
Pokud máte před sebou člověka, kterému jste zadali úkol a on se dívá do země a nereaguje, máte to potěšení pracovat s Kozorohem. Ten si musí nejprve úkol promyslet a v duchu uspořádat myšlenky. Poté se na vás podívá, kývne a jde… jde pracovat, dřít, řešit, tvořit. Jinými slovy Kozorozi stráví deset minut přemýšlením, ale pak už pracují vytrvale a systematicky, dokud nedotáhnou úkol do zdárného konce. Kozorozi jsou velice vynalézaví při postupech, které jim zaručují usnadnění práce. Nesnášejí plýtvat energii, což jejich mozek podněcuje k vymyšlení způsobu, jak vynaložit méně sil. Kozorozi pracují rádi sami. Pokud je jim přidělen pomocník, modlí se, aby to byla osoba, jež rozumí jejich zvláštnímu humoru, aby se nebála překážek (nic je nedovede vytočit víc než zbabělec, který se vzdá při prvním zádrhelu) a aby jim až telepaticky rozuměla. Kozorozi nemají rádi, když musí všechno říkat po lopatě a dvacetkrát to opakovat. Nudná práce jim musí přinést nějaký zisk (nemusí jít jen o peníze, ale i o pochvalu, dobry pocit), aby se do ní pustili. V opačném případě se Kozoroh usměje a řekne: "To není práce pro mě." A buďte si jistí, že na ten zatracený úkol ani nesáhne.
Humor
Kozorozi oplývají zvláštním typem humoru. Typem, který člověka zasáhne a přitom nezraní.
Astrologické knihy mají pravdu, když tvrdí, že Kozorohové, čím jsou starší, tím vyznávají humor, kterému rozumí asi tak jedna třetina lidí. Na jejich humor si musíte zvyknout. Jakmile mu však přijdete na chuť, už těžko najdete lepší. Ovšem je také třeba podotknout, že zrozenci tohoto znamení neradi hýří humorem v cizím prostředí. Alespoň ne stejnou dávkou. V soukromí jsou Kozorohové mnohem otevřenější a upřímnější. Na veřejnosti sice mohou pronést poznámku, která okolí pobaví, ale to je jen špička ledovce.
Pod povrchem najdete mnohem větší smysl pro humor, než si umíte představit. Velká většina Kozorohů ráda šprýmuje v situacích, kde ostatní používají city. Takže namísto "odpouštím ti" typicky Kozoroh může říct: "Jituško, když jsem nevyletěl z kůže včera, dnes už v ní asi zůstanu." Člověk musí vydedukovat, že tím říká slova prominutí. V kině se občas bude dívat na komedii s kritickým pohledem. Kozorohy rozesměje opravdu dobrý a kvalitní humor. Pokud se však budete vy bavit, jeho duše se také bude smát. Tito lidé kolem sebe mají rádi veselé lidičky.
Kluk
Pro jistotu se podívejte na svého kluka Kozoroha dvakrát, ne-li třikrát. Jde o to, že nelze měřit tyto kluky na první pohled. Občas se totiž může stát, že připomínají nedobytnou tvrz. Ještě tak se můžou s holkou kamarádit, ale chodit s ní…? Jak to tedy udělat, aby ten prima kluk, který je nejen zábavný, chytrý, hezký, ale i zvláštně citlivý, takže těžko uslyšíte, že říká vulgární poznámky, se stal vaším klukem? Řeknu vám, že to není ani lehké, ani nemožné. Jen se musíte pokusit být s nim o samotě. Kozorozi mají totiž vrozené, že se na veřejnosti chovají trochu jinak, než jak to uvnitř cítí. Ovšem ze všeho nejdůležitější je, aby vám věřil. Když Kozorozi začnou věřit, pak je šance, že se konečně věci pohnou kupředu. Pak s nim zůstaňte o samotě a řekněte mu něco velmi hezkého. Až budou ledy prolomeny, pak se můžete těšit na báječné vyznání. Zamilovaní Kozorozi dovedou být pěkně vynalézaví. Tito kluci sice mají rádi praktické dívky, ale přece jenom touží i po troše romantiky. Ovšem opět to musí být o samotě. Kozorozi nenávidí, abyste je líbaly nebo vyznávaly lásku na veřejnosti. Uvidíte, že jakmile spolu budete sami, pak spadne jakási maska a z kluka Kozoroha se stane onen princ, o němž jste snily. Tento kluk bude nejen skutečný, ale navíc vám pomůže nějaký ten váš sen realizovat.

Střelec

20. června 2006 v 21:01 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé ve znamení
Střelce bývají optimističtí, veselí, uvolnění a přátelští. Žijí v neustálém pohybu, to je dáno jejich překypující energií, které mají na rozdávání. Neustále touží poznávat nové lidi a milují přírodu. To je předurčuje k touze po cestování a k objevování všeho nevšedního. Zakládají si na své svobodě a tu dopřávají i druhým. V kolektivu jsou nadmíru oblíbeni pro svou dobrosrdečnost, štědrost a laskavost. Dokáží být i velmi dobrými sportovci. Díky svému osobitému temperamentu bývají často výbušní a emociální. Jak rychle ale dokážou vybuchnout a rozparádit se, tak rychle také dokáží vychladnout. Nebojí se nebezpečí a v složitých životních situacích hýří sebejistotou. Kvůli své veselé, optimistické a přátelské povaze mají potřebu mít kolem sebe pořád dostatek lidí. V mládí jim jejich svobodomyslná povaha a přemíra temperamentu mnohdy působí značné potíže, ty pak ve vyšších letech zcela mizí.
V manželském vztahu Střelci nemají moc štěstí, nikdy by si k sobě neměli vybírat žárlivé partnery. Zásluhou jejich svobody a určité lhostejnosti k rodinným poutům často ztrácejí porozumění u svých partnerů. V lásce by proto měli dát přednost Lvům, Beranům a Váhám.

Rozsáhlejší charakteristika
Svět bez humoru by byl pěkná otrava! Stejně tak jako je otrava člověk, který nemá smysl pro legraci.
Tak toto je heslo, které vyznává tolik Střelců, že pokud některý nechápavě zakroutí hlavou, honem se podívejte, jestli se opravdu narodil mezi 23. listopadem a 21. prosincem. Střelci jsou totiž pověstní svým humorem, veselou povahou a rošťáckým pohledem plným radosti. Totéž očekávají od druhách. Střelci nemají rádi škarohlídy, pesimisty, kteří všechno vidí černě, a fňukny, které se rozbrečí nad jednou štiplavou poznámkou. Jako se nesnesou s lenochy, kteří by jen leželi a nic nedělali, a znuděnci, které nic nebaví. Střelci jsou aktivní a veselí lidé a touží být ve společnosti zábavných a zajímavých lidiček.
S tím souvisí další vlastnost Střelců - chuť pohybovat se a stále něco podnikat. Udržet Střelce hodinu sedět na jednom místě je nad míru těžký úkol. Ještě tak v kině. Umím si představit, že pokud tuto knihu čte nějaká dívka Střelkyně, klidně přečte pět stránek, najednou vstane, protože si vzpomene na to, že musí zalít květiny, jak jí nařídila máma. Po dalších stránkách si trochu zacvičí atd. Střelci jsou prostě lidičky ,,akce". Žádné dlouhé rozhodování a váhání. Jakmile Střelce něco napadne, hned se do toho pustí.
Stejně tak impulzivní jste v lásce. Takže pokud vám Střelkyním někdo padne do oka a vyšlehne v nich plamen lásky, pak se snažíte svoji lásku získat hned a bez velkého otálení či studu. Do vztahu pak vnesete bezstarostnost a radost. Jste prima holky, které se s klukem rády škádlí a prožívají vášnivé chvíle.
Neviděla jsem moc lidí ze znamení Střelce, kteří by se styděli. Povětšinou poznáte, že do místnosti vešel Střelec. Hned je tam veseleji a živěji. Jakpak by ne, když jim vládne mocný Jupiter. Ten z nich dělá smíšky a velmi štědré lidi. To jistě znáte. Střelci jsou prima kamarádi, kteří rádi pomohou v nouzi - ať jde o člověka, nebo o zvířátko - a kteří se s vámi rádi podělí - ať už o radost, nebo o rohlík.
Střelci patří ke znamením ohnivého živlu. Přes všechny pozitivní stránky Střelců není radno pokusit se je rozčílit. Rozzuřený Střelec umí kolem sebe šlehat hromy blesky. Naštěstí tyto lidičky jen tak něco nevyvede z míry a raději všechno obrátí v žert.
Střelci jsou chytří lidé, rychle se všemu naučí a touží poznávat stále nové a nové věci. Občas sice zjistíte, že se Střelci považují za učitele a hroznou radost jim činí, když mohou někoho poučovat či něco vysvětlovat. Ale i toto zjištění vás nijak neotráví, protože když Střelec někoho učí, pak to opět dělá vesele a protějšek se přitom baví.
Střelci jsou často dětmi Štěstěny. S tím souhlasím, ale hned také uvedu, že to má svůj důvod. Tito lidé jsou velkými optimisty, kteří jen tak nepropadají beznaději a černým myšlenkám, což má paní Štěstěna ráda.
Práce
Úkoly a Střelci jsou dvě slova, která k sobě pasují a navzájem se doplňují. Střelci jsou zavalení úkoly, protože mají pověst činorodých lidí. Všechno dělají rychle, kvalitně a navíc… s nadšením. To je dělá oblíbenými pomocníky na všech frontách. Tito lidé se snaží najít něco pozitivního na každém úkolu a každou práci dělat s dobrou náladou. Pokud jim zadáte úkoly, které je nenadchnou, pak pokrčí rameny a snaží se přijít na něco fikaného, co tuto situaci zvrátí. Jen moc neradi házejí své úkoly na jiné. Střelci většinou raději kousnou do kyselého jablka, než aby ho hodili někomu jinému. Když za Střelce uděláte nějaký takový nevděčný úkol, můžete se vsadit, že se vám to ne desetkrát, ale stokrát vrátí. Střelec vás zahrne přízní a podá vám pomocnou ruku, kdykoliv jen vycítí příležitost. V jednom jsou Střelci nepřekonatelní - stihnou udělat nejvíce úkolů z celého zvěrokruhu. Při práci jsou ďábelsky rychlí, lidsky vynalézaví a božsky šikovní.
Humor
O Střelcích se říká, že to jsou smíšci zvěrokruhu. Pokud znáte člověka, který jednak umí být humorný a jednak se rád zasměje každé taškařici, v občance určitě najdete datum, jež pasuje do období znamení Střelce. Ovšem to neznamená, že se zasmějí každé hlouposti. Naopak, často právě kvůli nedostatku kvalitního humoru si vytvarují příležitosti zasmát se. Až se z toho nakonec stane ve společnosti zvyk a lidi očekávají, že je Střelci opět rozesmějí. Střelcům se tato role líbí. Věřte nebo nevěřte, v jejich přítomnosti se bude od srdce smát kuchař i prezident. Neobdivují chudinky, které urazí vtipná poznámka o něčem, co se jich dotýká. Vraťte jim to a uvidíte, že se jim zajiskří v očích a začnou vás považovat za partnera. Uraženě odejděte nebo začněte brečet a ztratíte u nich sto bodů. Střelci mají rádi komedie a humorné knížky, ovšem úplně nejvíce vítají, když se šprýmu mohou sami účastnit. To pak se dovedou smát ještě nad večerní sklenkou vína, kdy se dívají na detektivku, kde právě zamordovali hlavní hrdinku.
Kluk
Když se podíváte klukům Střelcům do očí, jistě v nich uvidíte rošťácké jiskřičky. To jsou totiž kluci plní energie a chuti věčně něco podnikat. Povětšinou to musí být něco, při čem se zažije spousta legrace. Když se k tomu přidá fakt, že jsou Střelci velmi impulzivní a neposední, pak se nedivte, když se uprostřed rande najednou tento kluk zvedne a napadne ho, že by nebylo špatné jít se podívat, jestli už je otevřená ta nová pizzerie. Proč tam volat, když se člověk může projít - třeba přitom potká kamarády s dobrou náladou nebo najde nějaké nové zajímavé místo. Střelci zbožňují cestovat, takže výlety jsou pro ně něco, bez čeho většina nemůže žít. Z toho jasně vyplývá, že být holkou kluka z tohoto znamení znamená být stále v pohybu, počítat se změnami programu a hlavně, být veselou společnicí. Nic tito kluci nesnášejí víc, než je holka zamračená fňukna, která dovede i nečestně jednat. Střelcům je vcelku jedno, zda nosíte mini z butiku nebo džíny z obchoďáku. Hlavní je, když vám tvář zdobí úsměv a když máte v těle pytel jiskřiček. Tito kluci mají rádi zvířata, takže máte-li hrůzu ze psů a jste alergické na kočky, pak vaše šance klesají. Ovšem zcela bez šancí jste, když se budete snažit Střelce přimět, aby nechodil tolik ven a aby byl s vámi víc o samotě. Střelci jsou skvělí kluci, kteří vám to dokáží, když je nebudete chtít měnit.

Štír

20. června 2006 v 20:59 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé ve znamení
Štíra se vyznačují odvahou, cílevědomostí, vytrvalostí a schopností se rychle rozhodovat. Bývají předvídaví a vnímaví ke svému okolí. To jim umožňuje velice dobře poznat svého protivníka a odhalit tak jeho slabiny. Neschází jim nikdy dostatek energie a vytrvalosti, proto v boji se Štírem má jen málokdo šanci na vítězství. Nikdy nevíte, na čem jste a jak se Štír zachová, jeho vypočítavost a záludnost je jeho nejsilnější zbraní. To však neznamená, že nejsou citlivými jedinci, někdy vás zcela nečekaně překvapí svou velkorysostí a ochotou. Je složité se jim přiblížit a nahlédnou do jejich citů, ty velice bedlivě tají pro svou vlastní ochranu. I když navenek vypadají jako klidní a mírumilovní lidé, jejich nepředvídavá výbušnost je pravým opakem. Nejsou to právě lidé, kteří by dokázali druhým odpouštět, ale naopak, vždy čekají na správný moment své odplaty. Milují složité a náročné práce, kde dokáží uplatnit svou houževnatost, trpělivost a fantazii.
Štíři na sebe svou dynamičností a vůdčími vlastnostmi dokážou přilákat celou řadu ostatních znamení. Bývají velmi eroticky založeni a ke svému štěstí potřebují opravdu silné citové prožitky. I když jsou ve svém partnerském životě velice citliví a láskyplní, jejich manželství často ztroskotá kvůli jejich panovačné povaze. Nejvhodnějšími partnery bývají pro Štíra lidé ve znamení Ryby, Raka, Kozoroha. Lvi a Vodnáři naopak nedokáží snášet jeho dominantní a panovačné chování.

Rozsáhlejší charakteristika
Když dva lidé mluví stejnou řečí, nemusí to znamenat, že si rozumějí.
A došli jsme k záhadným Štírům. Štíři jsou nejen velmi přitažliví (jen se podívejte do jejich hlubokých očí), ale i velmi citliví. To se o nich občas neví, protože se umějí tvářit tak nedobytně, až to působí záhadně. Všechny záhady jsou přitažlivé, ale bohužel málokdo jim rozumí. Tak na tom jsou i naši Štíři. Jejich záhadné vzezření z nich dělá velmi přitažlivé lidičky. I když se Štíři umějí užívat, přece jenom ve skrytu duše touží po někom, kdo jim rozumí. Kdo ví, že potřebují soustu lásky a obdivu, pozornosti a romantiky. Někoho, kdo v jejich pohledu vyčte: Aha, teď potřebuje být sám/sama. Aha, teď provokuje, protože si chce škádlivě hrát. Aha, teď si potřebuje povídat.
Zdá se vám to složité? Štíři také patří do skupiny vodních znamení, která touží až po telepatickém porozumění, což není vždy tak jednoduché, protože vodní znamení jsou extra romantická. Štírům navíc vládne záhadná planeta Pluto. Ta byla objevená pozdě, a tak do té doby se za vládce tohoto znamení považoval Mars. Takže si umíte představit, co se ve Štířím nitru děje. Bojovný Mars našeptává těmto lidem, aby nic nevzdávali, aby se z nich nestali ufňukané chudinky. ,,Voda jim dává do vínku citlivost a romantiku. Pluto je dělá záhadné. Panečku, to ne koktejl, který se však mně osobně moc líbí. Žádný div, že občas Štíři potřebují být sami, aby si v sobě urovnali všechny sny, myšlenky a pocity.
Jak už bylo řečeno, pro Štíry je láska velmi důležitá. Tudíž i vy Štírky sníte o věrné lásce. Totéž vyžadujete od svého kluka. Trošičku na svůj protějšek žárlíte a toužíte být vždy středem jeho pozornosti. Když si vás protějšek málo všímá, pak rázem všechno ukončíte. Vy romantické Štírky přece můžete mít na každém prstě deset lásek. Uvnitř duše však toužíte po té jediné - velké a pravé!
Štíři milují záhady. Přitahuje je všechno, co je nevšední, není lehce vysvětlitelné a co pošimrá jejich zvědavou dušičku. Nejeden z nich má přelousknutou nějakou tu astrologickou knížku. Štíři mívají záhadné sny a stejně tak záhadné pocity, že ve vesmíru přece není všechno možné vysvětlit vědecky. Stejně tak zbožňují moře a nejrůznější talismánky a věcičky pro štěstí. Jinými slovy mnoho Štírů vám bude připomínat nejen záhadnou osobu, ale zavede vás i do mystického světa.
Štíři nic nevzdávají. Dokud si myslí, že ten či onen svůj sen mohou naplnit, tak budou bojovat. Nikoliv viditelně. Na první pohled budou klidní, ale můžete se vsadit, že uvnitř jejich duše je probuzena velká síla dosáhnout toho, po čem touží. To z nich dělá velmi silné a úspěšné lidi, kteří opět záhadně nenápadným způsobem překonají překážky a smutné momenty.
Prostě ať se na Štíry podíváme z jakéhokoliv pohledu, vždycky uvidíme nějaké spojení se záhadným světem.
Práce
Pro Štíry je velmi důležitá jedna věc - pro koho zadaný úkol dělají. Pokud jde o člověka, kterého mají rádi, není problém pro ně pracovat třicet hodin denně. Běda však, když jim úkol zadal protiva, který je rozčiluje, už když otevře ústa. To se potom stane následující: buď je za to odměna, která stojí za potlačení nechuti udělat daný úkol, nebo se zaseknou a nikdo s nimi nic nesvede. Štíři se nebojí moci. Kdyby rodiče slibovali trest za nesplnění úkolu, Štíra to ošklivě zraní. Což je další důvod k uzavření se do sebe a tvrdošíjnému odmítání. Jiná situace nastává, když mají Štíři udělat něco pro milovanou osobu. To v sobě probudí fantazii, dobrou náladu, energii připravenou k boji a praktický um. S připraveným arzenálem se nemohou minout s pozitivním výsledkem. Jestliže Štíři pracují v kolektivu, nesnášejí, když se na mě někdo povyšuje nebo když jim někdo vyčítá chybu. Štíři rádi pracují s chápavými a rozumnými pomocníky.
Humor
Se Štírem jsme se dostali do vod, kde není snadné plavat. Štíři mají rádi rafinovaný humor. Štíři se rádi smějí, ale rozhodně se nebudou smát jen tak, aby vás uspokojili. Pokud je pozvete na komedii, která je nezaujala, klidně zívnou a řeknou" "taková blbost" to se může stát, i když vy se mlátíte smíchy. Jsou tak nevypočitatelní, že se třeba nezasmějí oscarové komedii a klidně je uvidíte usmívat se nad knížkou, o které byste nikdy neřekli, že je humorná. Člověk prostě musí vycítit, co je pobaví, protože o pravém Štíru se nedá snadno říct, co rozesměje jeho záhadnou duši. Občas dovedou být jedovatě humorní, ale to je jen strach ze zklamání, jenž je k tomu vede. Když mají jistě to, po čem toužili, jejich veselá, škádlivá nálada, smysl pro humor a smích dovede být příjemný jak vodní vlnky na pláži Kanárských ostrovů. Stejně takový mají smích - šumivý a hřejivý, nikoliv ten, který by vyhrál v soutěži i o nejhlasitější řehot.
Kluk
Dostali jsme se k báječným klukům Štírům. Jestliže vás nějaký kluk zhypnotizoval svýma krásnýma očima, milým úsměvem, trošičku frajerským chováním, a přece romantickým vzezřením, pak je to určitě Štír. V tu chvíli se připravte, že i když kluci ze znamení Štíra rádi občas koketují, přece jenom nejvíce touží po holce, která jim rozumí. To není tak lehké, jak by se na první pohled zdálo. Tito kluci jsou totiž z vodního znamení, kterému však vládl ohnivý Mars a nyní jim vládne záhadné Pluto. Tudíž jsou citliví a romantičtí (hrozně se jim líbí líbat se v přítmí), ale na druhou stranu nesnesou holku, která se rozbreč, že mají momentálně špatnou náladu, a tudíž nehýří láskyplnými poznámkami. Tady si zapište za uši jednu radu - jakmile je váš kluk Štír sarkastický a pronáší jedovaté poznámky, buď mu to vraťte, nebo ho nechte o samotě. Až se vzpamatuje, začněte ho hýčkat, škádlit a lichotit mu. Prostě buďte trochu záhadné a romantické, ale hlavně ne nudné. Jakmile tito kluci poznají, že vědí, že teď se holka zamračí a nyní řekne: "Miláčku, miluji tě," omrzí je. Ne, kluci Štíři zbožňují, když je dívka mile překvapí - vzhledem připomíná andílka, ale svým chováním jim dokáže, že umí být stejně tak andělská jako čertovsky rozpustilá. A pak poznáte, co to znamená, když je takový Štír romanticky zamilovaný.


Váhy

20. června 2006 v 20:58 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Ve znamení V
ah se rodí většinou sympatičtí a otevření lidé, kteří se dokáží radovat z každého nového dne. Ve společnosti jsou oblíbení, a i když působí dojmem vyrovnaných lidí, uvnitř se skrývá značná míra nerozhodnosti. Jsou pravdomluvní a poctiví, ale ne vždy se na ně můžete spolehnout. Nemají rádi konflikty, a proto se jim snaží předcházet. To však neznamená, že by byli zbabělí. Když se jejich misky vychýlí, dokáží se velice dobře bránit a útočit, aby dosáhli zpět své vyváženosti. Usilují o svou vlastní harmonii a mívají hluboký vztah k umění. I když kladou velký důraz na svou svobodu, nedokážou žít osaměle. Nejsou obdařeni přílišnou měrou trpělivosti, a proto se u nich dá předpokládat občasná náladovost. Díky svému dokonalému smyslu pro spravedlnost, značné dávce intelektu a své vrozené otevřenosti nemívají oproti ostatním znamením větších potíží ve společnosti. Jen ona častá nerozhodnost bývá jejich hlavním handicapem.
Váhy kladou velký důraz na rodinu a důvěru k partnerovi. Velice touží po vyváženém vztahu a ten nejčastěji nacházejí u Střelců, Vodnářů, Blíženců, Lvů a Panny. Jejich misky se však rozhoupou vždy, když mají vedle sebe Berana a Kozoroha, proto jim soužití s těmito znameními nevyhovuje.

Rozsáhlejší charakteristika
Na světě je hezky, ale občas by tu mohlo být ještě hezčeji.
Váhy jsou známé jako znamení, které vyznává krásu. Jakpak by ne, když jejich vládkyní je krásná Venuše. Proto jsou Váhy jemní lidé se smyslem pro pěkné věcičky, s dobrým vkusem a mírným charakterem. Typický člověk tohoto znamení se nerozčílí a nepraští do stolu, typická Váha se bude snažit s každým vyjít dobře, aby nebyla narušena harmonie kolem ní. Váhy se nerady hádají a zcela nesnášejí, když má někdo vulgární barbarské chování. Dokonce i spousta mužů tohoto znamení se doslova až štítí těch, kteří mluví sprostě a kteří jsou hádaví. Váhy velice rády nakupují a utrácet penízky za věcičky, které potěší oko i srdce. Měla jsem spolužačku ze znamení Vah a ta měla pokoj vyzdobený samými talismánky, obrázky, figurkami. Všechno tam bylo v jemných barvách, takže člověk měl dojem, že vstoupil do Bárbíina pokojíčku.
Vy dívky ze znamení Vah milujete něžně svoji lásku. Nikdy však nechcete toho druhého svazovat vztahem, který by mu bránil v něčem, čemu se rád věnuje. To ovšem žádáte i od druhého. Váš cit je krásný a vřelý, do vztahu vnesete pohodu a harmonii, ale nikdy ne okovy se slovy: ,,Tak, miláčku, teď už se od sebe nehneme ani na krok." Tak to tedy ne.
Stejné je to v případě přátelství. Váhy jsou oblíbené a mají většinou onoho přátel, žádný si je však nesmí přivlastňovat jako nějakou ,,věc".
To občas může druhé svádět k názoru, že Váhy milují povrchně. To není pravda. Stejně jako není až tak správné myslet si, že Váhy jsou flegmaticky klidní lidé. Uvnitř těchto lidí to vře emocemi - a nejvíce právě těmi nejhezčími, spojenými s láskou a citem.
Typické Váhy ztěžka uvidíte v křiklavém oblečení či obklopené řvavými barvami. A to už jsme u módy. Díky dobrému a jemnému vkusu jsou mnohé Váhy fešandy a fešáci, kteří by mohli od minuty dělat modelky.
Práce
Když Vahám žádáte úkol, jenž je zaujal, dají do toho kus své duše. Když jim dáte práci, která jim připadá směšná, nic neřeknou. Je pod jejich úroveň dohadovat se o úkolech. Buďte si však jisti, že v mysli se na vás sesype tolik nadávek a pohrdání, že by se z toho dal sepsat docela slušný slovník nelichotivých výrazů. Se svou diplomatickou povahou se Váhy rády snaží vykroutit z prací, které jim nesedí. Občas se jim to povede, ale někdy je nezachrání ani jejich mazaná taktika. To pak na váhy nemluvte. Kdyby pohled zabíjel, asi byste se na místě skáceli. Když Váhy o něco mile požádáte, udělají pro vás i nemožně nudnou práci, ale nemyslete, že je tím oblafnete, Jakmile pocítí, že je využíváte, už pro vás nic neudělají. Ze srdce nesnášejí lajdáky a ulejváky. Pokud objeví nějakého ve své blízkosti, nezahazují se s nim a je jich dokonce proti srsti ho o něco žádat. Váhy pracují systematicky. Nejprve rozeberou všechno, co se dá, na právě zadaném úkolu - jaký postup je nejlepší, jaký časový úsek je potřeba, kdo jim práci zadal a jaká odměna je čeká. Potom se pustí do práce, při které jsou většinou potichu, ale jež přináší obdivuhodné výsledky.
Humor
Chcete vidět smát se zrozence z Vah? Vaše přání je snadno splnitelné za předpokladu, že si chvíli počkáte. Typické Váhy se před vámi nezačnou smát hodinku poté, co jste se poznali. Jakmile před vámi však jednou odhalí svůj smysl pro humor a lásku k smíchu (pardon, k úsměvu. Mnoho vah se raději usmívá než směje nahlas. O to však je jejich úsměv zářivější, jenž si dovede podmanit mnoho lidí), pak můžete uvidět vesele naladěnou Váhu 5x do týdne. V drtivé většině případů Váhy nemají vyhraněný typ humoru. Na S tebou mě baví svět najdou zajímavé dialogy, Fantomas má dobrou jiskru. V denním životě se rádi zasmějí s Beranem v dvojsmyslném dialogu, nad jeho bláznivým nápadem i když ve společnosti neumějí rozesmát dvacet lidí najednou jako například Beran, jejich úsměv a šeptem pronesená humorná poznámka umí odzbrojit hodně lidí.
Kluk
Do těchto kluku se každou chvíli některá dívka zamiluje, takže žádný div, že se často nemohou rozhodnout, se kterou chodit. Už takhle jsou od přírody nerozhodní a teď si představte tu hrůzu, když si mají vybírat v lásce. Abyste měly co největší šance, měly byste být za a) velmi elegantní, b) rozhodné, ale nijak přehnaně, c) chopné povídat si o mnoha zajímavých věcech, d) společenské. Když to vezmeme popořádku, tak bod a) znamená, že je pro vás přirozené, že nevyjdete na ulici s nerozčesanými vlasy a že nehty vám po celé týdny nebude "zdobit" oprýskaný lak. Druhá vlastnost značí, že je to na vás, abyste pomohla onomu "nerozhodovi", zda jít do kina nebo do parku. Ovšem to neznamená, že takového kluka popadnete za límec a řeknete: "tak jdem do toho zatraceného kina." Kluci Váhy chtějí znát váš názor, který jim pomůže vybrat si z daných možností, ale ne být hadrem na holi. Tito kluci si velmi rádi povídají o věcech, které v nich umějí probudit zvědavost. To znamená, že netouží poslouchat, že si právě Liba koupila zatraceně drahé šaty a vaše úvahy, kde na to vzala. Záhady, knížky, filmy, cestování… to jsou panečku témata, u kterých se Váhy rády zastaví. No a na to navazuje poslední bod. Je jasné, že se tito kluci s chutí vydají do společnosti, kde není nouze o konverzaci. Samozřejmě že budou chtít mít po boku svoji princeznu, která všem dokáže, že umí být stejně zajímavou osobou jako její báječný kluk.

Panna

20. června 2006 v 20:57 | Silencia |  Zvěrokruh
Stučná charakteristika
Lidé narození ve znamení Panny jsou velice bystří, se smyslem pro praktický život. Často jim však chybí nadhled a trpí nedostatkem rozhodnosti. Bývají kritičtí a svůj život si nechávají ovlivňovat i zkušenostmi a radami ostatních. Touží po tajemstvích ze života druhých. To však neznamená, že by tyto informace chtěli zneužít, ale je to kvůli jejich neukojené zvědavosti. Navenek působí skromným a tichým dojmem, ve skutečnosti se pod touto skořápkou skrývá značné sebevědomí. To však nemá vliv na oblibu Panny mezi ostatními lidmi. Nesnáší lež, pokrytectví, nevychovanost a nevěru. K jejich poměrně dobře utajeným vlastnostem patří sobeckost a cynismus. Všude kde jsou, se snaží odvést perfektní práci, a tak se občas stává, že ztrácejí pojem o tom, kdy s prací přestat. Nedokáží se dostatečně prosadit, a proto se kolikrát stane, že jejich zaslouženou odměnu shrábne někdo docela jiný. V domácnosti můžou být Panny zase přehnaně pořádkumilovné a puntičkářské, což může jít ostatním pěkně na nervy. Jinak díky své klidné povaze a přiměřené pečlivosti a pracovitosti bývají považovány za ideální partnery.
K Pannám se nejlépe hodí Býk, Kozoroh, Rak, Lev, ale i s jinou Pannou se velice dobře snesou. Hůře si budou rozumět se Střelcem, Blížencem a Rybou. Panny touží po čistém a upřímném vztahu, proto při výběru partnera postupují velice opatrně. Při svém výběru jsou velice náročné, a proto se velice často stává, že nakonec žijí osaměle.

Rozsáhlejší charakteristika
Nejdříve povinnost a pak skvělá zábava!
Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby toto přísloví vymyslela nějaká Panenka. Tito lidé mají klid v srdci jedině tehdy, když je vše hotové, vše v pořádku a teprve potom se mohou jít bavit. To pro ně znamená, že sportují, chodí do kina, jezdí na výlety... Pokud se vám stalo, že nějaká Panna vždycky byla praktičtější než vy nebo dokonce šikovnější, nic si z toho nedělejte, protože ony takové opravdu jsou. Už od dětství mají nejen šikovné prstíky, ale zapaluji jim to taky prakticky, že leckdy mohou například uklidit lépe a rychleji než některý z dospělých.
Tomuto znamení vládne planeta Merkur. Proto se tito lidé tak lehce učí zejména matematice, fyzice, chemii a přírodopisu. A když se něčemu učí, dělají to pořádně a brzy se mohou stát v tom či onom oboru jedničkami - bez velkého dření a problémů. Panny vůbec dělají všechno pořádně. Nenávidí polovičatost stejně jako se jim protiví nepořádek a lidé, kteří se flákají a není na ně spolehnutí. Umějí v rekordním čase odvést dokonalou práci. Hrůza je, že takovou dokonalost vyžadují i od okolí. Stačí málo a už klidně kritizují. Přitom v tom nevidí nic špatného ani zraňujícího, prostě musí protějšek upozornit na chyby a chybičky. Ovšem ne všichni to berou s takovým klidem. Některé to může mrzet, druhé rozčílit a třetí otrávit. Nad čímž pak tito lidičky kroutí hlavu, protože nechápou, jak někdo může být spokojený s nedokonalým výsledkem.
V lásce jste, vy Panny, poněkud zdrženlivější. Občas se to může jevit, jako byste se styděly. Leckdy se lidé diví, proč tomu tak je, neboť býváte velmi přitažlivé. Zdrženlivější jste proto, že berete lásku vážně. Pro vás to není hra, a tak něž někomu řeknete: ,,Mám tě rád/a," musíte si být jisté, že se vám ten druhý nevysměje nebo že vás nebere jako povyražení.
Panny patří do skupiny zemských znamení. To je skupina, která má celkově ráda sportovní styl oblékání, praktické účesy. Většinu dívek Panen nelákají načančané halenky, líčení ani lodičky na podpatku. Nejlépe se jim šiknou bezva džínsy, tričko na tělo a pěkné tenisky či pohodlné botky bez podpatku.
Lidé z tohoto znamení rádi sportují. Nikterak pro velké úspěchy, ale pro radost z pohybu. Mají rádi kolektivní sporty, protože jsou přitom s lidmi, kteří mají zápal pro stejnou věc a s nimiž se báječně pobaví.

Práce
Zrozenci tohoto znamení samozřejmě také mají oblíbené a nenáviděné práce. Rozdíl oproti jiným znamením však tkví v tom, že i ty nejprachbídnější úkoly jsou pro ně startovacím výstřelem. Panny si prostě myslí: ,,Když se to musí udělat, tak ať to má člověk co nejrychleji za sebou." Když Pannám člověk něco uloží, ony vidí, že to má logiku a je to nezbytné, žádné rozmýšlení a mentální připravování. Jde se na to hned a bez fňukání. Zajímavé je, že osoby ve znamení Panny takto reagují už od poměrně útlého věku. Panny mají rády úkoly, jež jim dívají prostor pro zlepšování prostupů a zastaralých praktik. S jejich puntičkářskou povahou splní úkol tak, že se jim nikdo nevyrovná. Panny neodevzdají výsledek do té doby, než jsou spokojené = než je to perfektně vyřešené. I když ostatní by řekli, že takhle je to dobré, tito lidičky na to neberou ohled. Inu, zadat Pannám úkol znamená nechat jim úplně volnou ruku a prostor.

Humor
Nedejte se oklamat puntičkářskou povahou Panen, která z nich dělá zamyšlené jedince vypadající, že nemají čas na takové záležitosti jako je humor. Opak je pravdou. Panny milují humor, ovšem zvláštní typ humoru. Mohou se sice zasmát nad klaunským číslem, ale jen aby vám udělali radost. Panny vyznávají humor, který má v sobě myšlenku. Když s takovým jedincem půjdete na cimrmanovské představení, uvidíte jej v nefalšovaném radostném rozpoložení. V tuto chvíli se bude od srdce smát a chápavě přikyvovat. Mnoho Panen rádo sáhne po humorné knížce, kde se musí nad humorem zamyslet, kde nejdou skryté myšlenky, které mnozí klidně přehlédnou. Panny se zasmějí nejen hlavnímu viditelnému humoru, ale i poznámkám, které neuniknou jen pečlivému čtenáři.
Kluk
Zahleděli jste se do kluka ze znamení Panny? No, to vám nezávidím, protože uspokojit tyto mládence není jednoduché. Nejhorší je, že (jako na potvoru) jsou tak přitažliví a chytří. Přitahovat vás patrně bude jejich sportovní postava. Tito kluci rádi sportují a oblékají se do sportovního oblečení. Takže si dovedete představit, jak jim to sekne. Dovedou se dokonale soustředit na studium a rychle jim to zapaluje, tudíž není žádnou výjimkou, když se ani moc neučí, a přece máte dojem, že toho tolik vědí. Oč rychleji jim to zapaluje při učení, o to méně v lásce. Vůbec bych se nedivila, kdyby si některá z vás povzdychla: ,,To je pravda, jí po tom Petrovi vzdychám už několik týdnů a on si toho ještě nevšiml." Tito kluci holky považují za báječné kamarádky, ale do chození s nimi se jim zrovna moc nechce. Navíc jsou většinou puntičkáři, kteří vyžadují totéž od druhých. Není nic divného na tom, když se k holce přiblíží, aby ji políbil a pak vyhrkne, že má rolák ušpiněný od rtěnky. Oni to nemyslí špatně. Panny - tedy i kluci - vyžadují dokonalý pořádek ve všem - ať se jedná o šuplík, vztah s přítelem, oblečení jeho holky nebo program na výlet. Pokud jste pořádné, máte výkonný mozek a rády sportujete, máte šanci získat kluka, který vám bude věrný a rozhodně dohlídne na to, abyste se s ním nenudily. Kluky z tohoto znamení nijak zvlášť neláká líčení a luxusní oblečení. Zbožňují, když holce krásně voní vlasy, seknou trička na tělo a chodí včas na rande.

Lev

20. června 2006 v 20:57 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé narození ve znamení Lva
bývají velkorysí a vznešení. Neradi se zabývají maličkostmi, a proto je rádi úmyslně přehlíží. Kamkoliv Lvi přijdou, dokáží kolem sebe šířit optimismus a veselí. Touží po bohatství a chtějí v životě něco znamenat. K jejich vznešeným vlastnostem patří přátelská povaha, která absolutně odmítá jakoukoli podlost. Jejich ohromné sebevědomí a neschopnost se podřizovat jiným občas vede až k panovačnému chování. Zásluhou svého zdravého uvažování a organizačních schopností mají obrovské předpoklady obsadit vedoucí pozice. Svou výřečností a optimistickou povahou bývají oblíbenými mezi přáteli. Jsou to labužníci a požitkáři v jednom. Nedokáží stát na jednom místě, stále potřebují postupovat kupředu. I v těch nejpekelnějších situacích si velice dobře dokáží udržet chladnou hlavu a neztrácejí sebevědomí.
Romantičtí Lvi dokážou pro lásku mnohé obětovat. Jsou pozorní, štědří a málokdo jim dokáže odolat. Touží po lásce, kterou můžou naplno vychutnat. Takovými partnery by se mohl stát Beran, Střelec, Rak, Blíženec a nebo také jiný Lev. Na druhé straně nenajdou pochopení u Vodnáře a Býka.
Rozsáhlejší charakteristika
Slunce venku, Slunce v duši, Slunce na tváři a hlavně hodně chuti smát se.
Právě jsem vám představila Lvy. Nejenomže jim vládne hřejivé Slunce, ale oni ho mají taktéž v duši a na tváři. Lvi jsou veselí lidé, kteří se rádi smějí a usmívají. A právě jejich úsměv umí zahřát tak, jako by v něm bylo opravdu sluníčko. Jak říkám, Lvy pro tuto vlastnost musíte prostě obdivovat. To z nich dělá lidičky, kteří jsou vyhledávání a kteří jsou úspěšnými ve společnosti. Málokterý Lev má hrstku kamarádů. Takový ten ,,typický Lev" zná spoustu lidí a má hodně přátel.
A jsme u další vlastnosti tohoto znamení - Lvi jsou častokrát štědří ke svému okolí. Když přítel požádá Lva o pomoc, může si být jistý, že tento člověk pro něho udělá, co je v jeho silách. A že toho není málo. Lvi jednak patří do skupiny ohnivých znamení, takže jsou velmi temperamentní. Jednak jde o lidi, kteří se neradi vzdávají.
Lvi jsou schopní udělat pro druhé maximum, dovedou se zastat slabších či nespravedlivě obviněných, jsou veselými společníky, kteří umějí rozehnat špatné nálady, ale… ale chtějí za to cítit váš vděk, radost a ocenění. Pokud dáváte najevo, že si toho vážíte, pak budou spokojení. A spokojení Lvi umějí hory přenášet.
V lásce, toužíte vy Lvice po velkých citech. Žádné vlažné: ,,Ahoj, sluší ti to, mám tě rád. Co budeme dnes dělat?" To tedy ne, to vás může až rozlítit. Lvice chtějí cítit partnerovu lásku a zájem. Toužíte být středem pozornosti svého partnera. Musíte vědět, že jste pro svoji lásku těmi jedinými. Za to pak jste nejen štědří a rádi své lásky zahrnujete dárky, ale umíte být i velmi pozorní.
Lvi nesnášejí, když je někdo přehlíží a nepovažuje za jedničky a když jim někdo lže. To je pak oheň na střeše. Jakmile se dozvědí, že byli podvedeni, jejich slunečné tvářičky ztuhnou a… no, nepřeji vám okusit na vlastní kůži jejich hněv.
Lví slabostí je touha po luxusních věcičkách. Jakmile uvidí něco krásného (a běda, když to má někdo jiný) a nemohou si to dovolit, pak rozhodně nejsou nejšťastnější a dělají všechno pro to, aby to dostali. Když už to mají, pak se opět promění v ony štědré ,, krále", jak jim velí znamení.
Lvi jsou velmi odvážnými lidmi. Umějí se zastat slabších, umějí mít vlastní názor a jít za tím, co považují za správné. Ať to znamená vzbouřit se, nebo ne. Ovšem i tak pro ně nejdůležitější zůstává harmonie. Protože ty nejusměvavější Lvy najdete tam, kde nepanuje dusno, ale kde vládne radost a láska.
Práce
Za Lvem nechoďte s něčím tak banálním, jako je pevným hlasem vyřčený příkaz typu: "Hele, je potřeba dotřít plot, jinak se rodiče zblázní. Tak se čiň." Zrozencům tohoto znamení je jedno, jestli se někdo zblázní, pokud jim někdo kvůli tomu nevybíravě poroučí. Jinými slovy nikdy nevyhrožujte Lvům, že se něco zhroutí, když nepohnou kostrou. Ještě to nedořeknete a budete muset upalovat jak antilopa před opravdovým Lvem. Lev pro vás skočí do ohně, ale musíte splnit následující dvě podmínky. 1) povědět to klidně a zdvořile. Přitom vyzvednout potřebu Lvích vlastností a nezapomenout na slůvko... prosím". 2) ocenit ochotu a um Lva. Pak uvidíte, že "nemožné děláme do tří dnů" skutečně platí. Dokonce i prťavé Lvíčátko ohrne nos, když má utírat nádobí a bude se snažit okolí všemi možnými způsoby dokázat, že se narodil pro jiné úkoly. A brzy mu chtě nechtě dáte za pravdu.
Humor
Čím více věcí k smíchu, tím víc se tito lidé dostávají do svého živlu. Svým způsobem jsou Lvi jako baterky. Když se pořádně zasmějí v sobotu na večírku, jejich dobrá nálada a chtít smát se jim bez přestání vydří až do pondělního rána (kdyby nebylo pondělí ráno, možná ještě déle). Co se týká typu humoru, mají rádi vitální humor nefalšované radosti. Nikdy za nimi nechoďte: "zlatíčko, nepůjdeme se podívat na tu tragikomedii?" Ne! Pište si, že nepůjdete. Pozvěte ovšem Lva na zábavnou show s Martinem Dejdarem a uvidíte, jak ho to "nabije" humorem. I když se Lvi rádi zasmějí mnoha věcem, přece jenom vyznávají humor, kde lze improvizovat, jež jim poskytuje prostor k zapojení se. Zrozenci tohoto znamení se rádi smějí hlasitě a zvonivě. Leckdy nakazí svým smíchem okolí, které jako by se ostýchalo nahlas smát. Víte, v čem jsou lvi opravdoví mistři? V rozehnání smutku na duši. Je-li vám smutno, sypejte za slunečními lidmi. Jejich humor vás dlouho nenechá ve spárech trápení a špatné nálady.
Kluk
Lvi. Řekněte si to a hned vás musí napadnout, že tu máme co dočinění s královským veličenstvem. Kluci ze znamení Lva si potrpí na lichotky (pozor, nikoliv falešné a podlejzavé). Chtějí být hýčkáni (ale taktéž rádi své holky hýčkají). Vyžadují být u holky úplnou jedničkou (v žádném případě před Lvem nevzdychejte, že na Leonarda DiCapria prostě nikdo nemá). Pokud se Lvi necítí jako nejlepší, pak jsou buď nazlobení, nebo se prostě vydají hledat jinou ,,královnu", která je ocení. Když se kluci ze znamení Lva zamilují, pak holku rozmazlují samými dárečky a jinými něžnostmi. Jsou galantní a hýří nápady. Jejich dívka zato musí mít smysl pro humor, být romantická a čilá. Lvi nepatří mezi kliďasy, kteří budou dvě hodiny sedět u řeky. Ne, patrně vás zavedou nejen na zajímavá místa, ale taktéž mezi zajímavé lidičky. Od vás se v tuto chvíli žádá, že svého Lva budete reprezentovat tak, že mu každý zašeptá: ,,to je kočka." Tedy žádné zplihlé vlasy a neumyté botky, žádné mdlé výrazy tváře. Vy musíte zářit radostí (jste přece holka Lva). Žádné vzdychání, že se nudíte (tak něco zajímavého navrhnete). A už vůbec se nesmíte chovat jako chudinka, kterou urazí jedno slovíčko (jen každému vraťte štiplavou poznámku stejně štiplavou odpovědí). Jinými slovy, s kluky tohoto znamení se máte šanci dostat do jejich báječného království, ale musíte byt připravené, být princeznou s rozpustilými plamínky v očích a tváři ozdobenou úsměvem.

Rak

20. června 2006 v 20:55 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Raci jsou lidé převážně citově založení se smyslem pro rodinu. Bývají obdařeni vlastnostmi jako jsou zdrženlivost, přizpůsobivost a odpovědnost. Mají velice bohatou fantazii s vynikající pamětí. Často se u nich projevuje neklid a náladové chování. Nemají nutkání se někomu vnucovat a jen málokdy odhalí svou pravou tvář. Ačkoliv působí značně stydlivě a váhavě, mají touhu se prosadit a upozornit na sebe. V případě, že směřují k nějakému cíli, může se u nich projevit bezcitnost a bezohlednost. K rodině se však chovají vždy, jak nejlépe dovedou a dokáží pro ni i ledacos obětovat. Mají rádi své pohodlí a klid. Velice často však jejich touha po pohodlí sklouzává až do značné lenosti. Jsou vnímaví ke svému okolí a životnímu prostředí. Zásluhou svého intelektu a značnou mírou odpovědnosti mají ohromný předpoklad najít si vždy své uplatnění v jakémkoli oboru. Při výběru zaměstnání však dávají přednost společnostem, které jim zajistí určité jistoty a stálou pracovní dobu. Nejsou stvořeni pro práci v nejistotě a bez patřičného zázemí.

Raci, kteří se nespokojí jen s povrchním vztahem, najdou velice dobré porozumění u Ryb a Štíra. Panny, Býk, Lev a ještě jiní Raci by také neměli mít s Rakem větších potíží. Zato se moc nepohodnou s Kozorohem, Váhami a Beranem.

Rozsáhlejší charakteristika
V očích půvabná jemnost, uvnitř železná vůle, v srdci hodně lásky.
Přicházíme ke znamení, které patří do skupiny vodních znamení a jemuž vládne Měsíc. Raci bývají velmi elegantní lidé. Často se stává, že lidem připadá, že jim v očích svítí měsíční paprsky. Rádi se pěkně oblékají, ale pozor, neradi za módu vyhazují obrovské peníze. Raci mají totiž talent udělat ze sebe elegána za pár korunek.
Další jejich typickou vlastností je, že hrozně neradi něco vyhazují. Klidně je možné, že u Raka v šuplíčku najdete památníček z první třídy, který už všichni ostatní vyhodili. Vejdete-li do prostředí, o které se stará nebo kde žije Rak, budete se cítit jako v pohádce. Je to až k zbláznění, jak Raci dovedou vytvořit příjemnou atmosféru a zařídit mile své místečko. Tím mě okouzlilo mnoho Raků. Tito lidé totiž rádi cestují, ale stejně tak se rádi vracejí domů, kde je jim hezky.
Raci a romantická láska, to je něco, co od sebe neodlepíte tak jako dvě věci slepené superattckem. Dívky i kluci, ženy i muži jsou romantiky, kteří leckdy dovedou složit o své lásce i básničku.Pro vás, dívky Račice, jde tudíž láska velmi důležitá, svého kluka si hledíte, staráte se o něho s něhou, ale občas i pěkně žárlíte (i když se snažíte žárlivost skrýt)
A jsme u další račí vlastnosti - Raci jsou tajnůstkáři. Velmi často skrývají svůj pravý cíl - jako by kličkovali, aby nikdo přesně nevěděl, co se jim hodí hlavou a na co mají spadeno. Až když si jsou jistí, že daný cíl neminou, zamíří k němu a můžete dát krk na to, že jej neminou. Protože přes všechnu romantiku a jemnost v jejich očích i v srdci dovedou být Raci neústupní, vytrvalí a cílevědomí.
Raci jsou lehce zranitelní. To může působit, jako by byli urážliví, ale ve skutečnosti v tom vězí něco jiného. Jelikož jsou tak velkými romantiky, a pokud mají někoho rádi, pak to je láska jako trám, očekávají totéž od druhé strany (partnera, přítele, sourozence…). Když jim někdo řekne nebo udělá něco nepěkného, bolí je to tak, že se uzavřou do sebe.
Raci zbožňují nejen cestování a moře, ale taktéž historii - zejména tu romantickou.
Práce
Pečliví a trpěliví Raci mají mnohem raději mravenčí práci než fyzickou dřinu. Mnoho zrozenců tohoto znamení přijme raději úkol vyzdobit Palác kultury než dělat maltu na zídku okolo zahrádky. Raci by umíchali i tu maltu, ale pak jsou celí nevrlí, protože jim tento úkol nedal pocit zajímavé práce. Když jim dáte úkol něco vytvořit nebo dotvořit či se vrhnout do zajímavého projektu, na nějakou dobu je ani neuvidíte, ani neuslyšíte. Raci se totiž na svoji práci rádi soustředí. Dostanou-li práci, kterou nesnášejí, moc o tom nemluví. Jejich výraz tváře však během práce bude připomínat mramorovou sochu rozzlobeného Dia či podrážděné Athény. Výjimkou jsou domácí práce. Ač je možná nebaví luxovat, mýt okna a prát záclony, dělají to s jiskrou, protože tím zvelebují svůj domov, jež je pro ně tak důležitý.
Humor
Račí smysl pro humor je dosti rozsáhlý. Raci se mohou smát nad knížkami Geralda Durrella, nad Starými groteskami Charlieho Chaplina stejně jako u Mr. Beana. Raci se rádi smějí, pokud tedy… pokud tedy mají dobrou náladu. Jakmile je přepadne pocit, že je všechno nanic, pak by mohli hrát šíleně smutnou princeznu a nic by je nerozesmálo. Ovšem v dobrých dnech jsou to smíškové, kteří si právě jemným úsměvem a příjemným smíchem umějí na svou stranu strhnout pozornost okolí. Co se o Racích málokdy ví, je, že umějí být pěkně ironičtí. Jakmile se jim někdo nebo něco znelíbí, když je něco rozčiluje či provokuje, najednou umějí ironicky humornou poznámkou zasadit ránu, které si okolí nemůže všimnout. To samozřejmě udělají s ledovým klidem, což protivníkovi zabrnká na nervy víc než hádka s Beranem. V běžných situacích se však Raci rádi smějí a baví tam, kde je to možné. Humor je pro Raky živlem, bez kterého by si neuměli představit život. Jenom onen humor nesmí být s vulgárními výrazy. Nad nadávkami se Raci pohrdavě ušklíbnou a jejich oči prozrazují: ,,Tak tohle je určitě pod moji úroveň."
Kluk
Raci jsou velmi oblíbení kluci. S trochou nadsázky se dá říci, že mohou mít na každém prstě pět holek a i tak na ně bude fronta. Proč? Protože jsou to jednak fešáci a jednak romantici. S kluky tohoto znamení máte šanci poznat to, o čem sníte. Něžná pohlazení, polibky pod hvězdnou oblohou, procházky ruku v ruce, krásná slovíčka, romantická oslava sv. Valentýna. Zamilovaný Rak se však musí cítit hýčkán. Tedy žádné: ,,Já teď nemůžu, protože jdu s holkama do kina." To ho zraní a všechna romantika bude pryč. Ne, on pro vás musí být jedničkou a pozor, on to musí i vědět. Má-li pochyby, umí být pěkně chladný a sarkastický. Raci jsou pěkně náladoví, takže se vůbec neděste, když během hodiny změní pětkrát náladu. To je úplně normální, že v jednu chvíli připomíná veselého a štědrého supermana a za chvíli je z něj ledovec, aby se za hodinu proměnil v dobráka. S Raky si prostě užijete spoustu zábavy a také trochu záhadných chvil, ale hlavně hodně romantiky. Tedy za předpokladu, že vám budou oči jiskřit radostí při romantické schůzce. Když budete obléknuté do sexy šatů, ale i tak budete připomínat křehkou vílu. Takže pozor, žádné vulgární chování, jinak si Rak vyhlídne jinou. A poslední rada na závěr. Nesnažte se Raka vyprovokovat k žárlivosti tím, že si budete všímat nějakého jiného kluka. Je pod úroveň těchto kluků přetahovat se o dívku. Nemá-li dívka zájem, její chyba (a jsme opět na začátku), Raci mohou mít na každém prstě pět holek…

Blíženci

20. června 2006 v 19:47 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Blíženci jsou všestranní a dominují všude, kde se lze něčemu novému naučit. Působí dojmem vzdělanců a rádi se pouští do všeho, co se kolem nich děje. Ve společnosti jsou příjemní, výřeční a kolektivem oblíbení. Někdy mají sklony k přehánění a velice často jim chybí značná dávka vytrvalosti. Bez obtíží dokáží dělat více věcí najednou. V zaměstnání hledají uplatnění své kreativity a už vůbec nesnáší stereotyp. Mají velmi rádi svou svobodu a pro ni jsou schopni i ledacos obětovat. Lidé narození ve znamení Blížence, mohou mít sklony k přecitlivému chování, které vede až k duševní labilitě. Jelikož jsou velice činorodí, je pro ně nezbytné dodržovat pravidelné přestávky a k regeneraci potřebují více spánku než ostatní. Rádi flirtují a v lásce projevují určitou nestálost. Přibývajícími léty však jejich neklid ustává. Navenek se nejeví jako příliš citliví jedinci, ale opak je pravdou, jen občas sami nedokážou své city včas a ve správný moment uvolnit.
Blíženci si nejlépe budou rozumět s Váhami, Vodnářem a Lvem. Nejčastější konflikty by mohly nastat s Rybami, Střelcem a Pannou.
Rozsáhlejší charakteristika
Jsme dva. Jeden bez druhého nemůže žít, i když to občas mezi námi může zaskřípat.
Blíženci nyní patrně vědí, oč tu běží, neboť právě tento pocit nezřídkakdy cítí. Když se podíváte na znamení Blíženců, uvidíte dvě postavy - dvojčata. I mezi nejmilovanějšími dvojčaty to občas zaskřípe. Jak by ne. Dvě bytosti přece nemohou mít na všecičko stejný názor. A tak se občas stane, že i v duši Blíženců se rvou dva hlasy. Jeden například říká, že ta špatná nálada je zbytečná, protože se přece nestalo nic tragického. Jenomže druhý to vidí jinak, chce být uražený a naštvaný. V jednu chvíli vyhraje ten a poté zase onen, takže je to mela, a tu Blíženci mohou cítit ve svých náladách.
Další typickou blíženeckou vlastností je umění komunikovat. Blíženci zbožňují mluvit, a tak se jim rozváže jazyk, kdykoliv k tomu dostanou příležitost - s kamarády, u telefonu, u večeře a dokonce i u zkoušky. Když neznají odpověď, jednoduše se snaží kličkovat tak, aby se dostali k tomu, co znají. Nezbytnou součástí jejich života je telefon, což se často projevuje na účtech od Telecomu. Telecom se ale raduje, rodiče už méně.
Blíženci zbožňují být ve společnosti. Samota je děsí tak, že se raději setkají s někým, kdo není tak úplně podle jejich gusta. Nejvíc si však lebedí, když jsou ve společnosti hned několika kamarádů najednou. Čím více lidiček okolo, tím lepší výběr a zábava, tím lepší.
V lásce jste, vy Blíženkyně stejně nevypočitatelné. Na jednu stranu toužíte po tom, aby vám někdo bezmezně rozuměl, na druhé straně potřebujete svobodný vztah, kde vás nesvazují city.
Blíženci jsou lidé, kteří rádi poznávají nové a nové věci. Jakpak by ne, když vládcem tohoto znamení je chytrák a diplomat Merkur. Nikterak je neláká zůstat věrní jednomu koníčku, ale poznat jich víc, aby se stále dozvídali něco nového, takže velmi záhy mají hodně zkušeností a mohou si utvořit na každou věc svůj názor. To je typická vlastnost vzdušných znamení, kam Blíženci patří. A poslední perlička, Blíženci hrozně rádi nakupují. Ne ledacos, hlavně módu, neboť zbožňují se velmi hezky a módně oblékat.
Kluk
Vzdycháte po nějakém Blíženci? Pak v první řadě nesmíte být hloupá. Ve chvíli, kdy zjistí, že nevíte, že hlavní město Francie je Paříž, že delfín je savec a že jsme v hokeji získali zlatou olympijskou medaili, začne o vás pochybovat. Což není dobré znamení. Další podmínkou je, že budete upravené a hezky obléknuté. Co naplat, blíženci dají nejen na mozek, ale také na parádu. Sotva vás uvidí každý den ve stejné sukni a jakmile se přesvědčí, že nepoužíváte řasenku a rtěnku, pak je konec. To neznamená, že musíte být Miss České republiky, aby si vás Blíženec všiml. To znamená, že musíte být chytrá a upravená. Tito kluci chodí rádi do společnosti. Tudíž představujete-li si pět večerů do týdne jako romantická setkání pouze ve dvou, patrně narazíte na odlišný názor. A už vůbec nebuďte žárlivé. Blíženci mohou chodit s dívkou a přitom na diskotéce tančit s tuctem dalších. Budete-li kvůli tomu dělat scény, pak váš vztah s Blížencem dlouho nevydrží. Kluk z tohoto znamení považuje lásku za důležitou, ale nesmí se cítit jako ve zlaté kleci. Z té rychle uteče. Tak pozor!
Práce
Zadejte Blížencům úkol a uvidíte, že jej přijmou vcelku klidně. Až se za vámi zavřou dveře, nastane fofr. Jaký? Hledání všech možných známých, kteří mohou pomoci (nebo rovnou udělat celý úkol). Blíženci jsou známými organizátory, což vynikne právě v této situaci. Moje známá byla svým manželem požádaná, aby připravila večírek pro jejich dobré přátele. Díky pomoci její matky, tchýně a sestry bylo vše připraveno dokonale a na minutku přesně. Blíženci umějí vytvořit týmovou náladu. Žádný úkol nesmí zůstat na bedrech jednoho člověka. Když už se Blíženci nevyhnou nudnému úkolu, pracují na něm. Nikoliv však bez řeči. I když se nerozčilují ani nezahazují s nadávkami, celý svět musí vědět, že co dělají, je nebaví a že to je ztráta jejich drahocenného času. Když je dílo dokonáno, vsaďte se, že je uděláno pečlivě a pořádně. Ovšem mumlání neustalo.
Humor
Na Blížence si nepřijdete s žádným humorem, kde padají na hlavy šlehačkové dorty. V takovou chvíli typický Blíženec odfrkne a ironicky se zeptá: "Tomu se mám smát?" inu, chcete-li rozesmát Blížence, musíte vybrat něco, co polechtá jejich šedou kúru mozkovou, která jim ohlásí, že je to humorné. Ne však s každým intelektuálním humorem budete úspěšní, vy musíte hledat a hledat, až najdete ten typ, jenž blížence zaujme. To platí také v dialozích a každodenním životě. Musíte zkoušet a zase zkoušet, až to bude to pravé. Váš bratranec z Blíženců může vyznávat Woodyho Allena. Kdežto vaše kolegyně Blíženkyně se může uchechtat nad manéží Bolka Polívky a Woodyho Allena vám hodí na hlavu. Na tom není nic divného. Blíženci mají rozmanitý vkus, stačí, když tam nebudou lidé padat na jednu kupu jako hrušky po podlaze namazané povidly. Takový typ humoru málem Blížence urazí. Pardon, spíše zavolají své čtyřleté dítě a posadí ho před televizi s pramalou nadějí, že se snad na deset minut zabaví.

Býk

20. června 2006 v 19:37 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé narození ve znamení Býka jsou obdařeni trpělivostí, vytrvalostí, silnou vůlí a přebytkem energie. Jsou velice praktičtí a rádi si užívají slasti života. Mají umělecké sklony a vřelý vztah k přírodě. Často působí odměřeně a k cizím lidem se chovají až plaše. Málokdy se nechají ovlivnit, setrvávají na svých stanoviscích a už vůbec nejsou rádi, když jim někdo mluví do jejich věcí. Nedokáží naslouchat varování druhých, a to se jim kolikrát nevyplácí. Ve svém srdci mají dobrosrdečnost a snaží se pomáhat slabším. Vždy dovedou ocenit láskyplné zacházení. Býci také mají vyvinutý velice silný smysl pro povinnost. Jejich dobrosrdečná a veselá povaha jim napomáhá k získání celé řady přátel. V manželství jsou spolehliví, i když je jejich smyslnost a nepoddajná povaha může někdy zavést až na scestí. Mají smysl pro detail, vynikají v zaměstnání, kde je klid a kde mohou uplatnit své praktické schopnosti. Rádi pracují vlstním tempem a vždy se snaží dosáhnout dokonalosti. Netouží po vedoucích funkcích. Mají ráci své pohodlí, až to někdy navenek vypadá, že jsou líní, ale opak je pravdou. Své záměry dokáží prosazovat velice tvrdě a bezcitně. Jen málokdy se vám podaří jim jejich umíněnost vymuvit.
Nejlépe si Býk bude rozumět s Rakem, Kozorohem, Pannou a Rybou. Nejmenší soulad však bude mít se znamením Lva a Vodnáře, kvůli jejich dominantní a samostatné povaze.

Rozsáhlejší charakteristika
Kdo se neumí zasmát, ten je chudší než kostelní myš.
Souhlasíte? Určitě drtivá většina, neboť Býci patří mezi veselá stvoření. Ba co víc, lidé tohoto znamení náleží mezi ty, kteří rádi baví ostatní. Mnozí z vás jsou ve svém živlu, když si představí horskou chatičku, kde v krbu hoří oheň, okolo něj se sejde parta sympatických lidí. Zpívá se, povídají se vtípky, zní smích a hrají veselé hry. Býci taktéž rádi sportují. Ne že by zrovna ze srdce toužili být olympioniky, ale spíše jim jde o pohyb. Zaběhat si v parku, zahrát si volejbal na pláži, košíkovou v tělocvičně, zacvičit si aerobik. Mnohé Býky nebaví vysedávat nad knížkou, chtějí dělat něco aktivního. Šít šaty, sportovat, zpívat při kytaře. A to vše dělají s elegancí, neboť tomuto znamení vládne Venuše.
Když jsme u Venuše, nelze se nezmínit o lásce. Když se vy dívky ze znamení Býka zamilujete, chviličku vám trvá, než to dáte najevo, neboť se tak trochu ostýcháte a váháte, zda tento je ten pravý. Ovšem jakmile se rozhodnete, pak milujete doopravdy a žárlíte opravdicky. Toužíte po lásce, která je pevná a v níž vládne pohodička.
Býci zbožňují vlastnit hodně věciček. Ne aby ukázali světu, co mají. Věci jim poskytují jistotu. Znamení Býka totiž patří do skupiny zemských znamení, která se právě vyznačují potřebou cítit se zabezpečena. Neradi něco vyhazují - všechno se jednou může hodit! S tolika věcmi, které vlastní, jsou pak tak trochu n štíru s pořádkem. Mají sice rádi uklizený příbytek, ale s tolika věcmi to není vůbec lehké.
Býci jsou milí lidí, kteří se rádi smějí a baví, ale běda, když se rozzlobí nebo když začnou být tvrdohlaví. To pak s nimi není žádná legrace. To raději pryč, až se uklidní, zase to budou mile rozverní lidičky. Mají prostě láskyplné nitro…
Práce
Býci jsou pracanti. Když vidí, že je něco třeba udělat, vezmou to jako fakt, který se nedá změnit. Háček je v tom, že se musí (nebo někdo je) dokopat, aby se do práce pustili. Jakmile se však jednou do něčeho pustí, už se nezastaví. To pak dřou, přičemž nepřemýšlejí, zda právě makají na něčem, co je baví nebo co je k smrti nudné. Když jde do tuhého, opepří to malinko humorem a jede se dál. Býci však musí vědět, že je nikdo nevyužívá. To je rozčílí, zraní, urazí a zatvrdí. Tím jejich ochota končí. Neochotného Býka nedostanete k práci ani po dobrém, ani po zlém. Úplně jiné kafe je, když vás vidí osoba z Býka lopotit se s nějakým úkolem a vycítí, že nemáte odvahu požádat ji o pomoc. Velmi nenápadně se k vám přifaří a vy najednou zjistíte, že jste na práci dva. A že vám to pěkně odsýpá. Když Býkovi vděčně děkujete, zahuhlá, že to nic nebylo. Na srdci ho to však hřeje a vy jste si právě zajistili náklonnost neúnavného pomocníka.
Humor
S Býky se dostáváme k jadrnému zemitému humoru. Býci do svého žertování nezahrnují žádné kličky a skryté významy, jejich humor je přímý a srozumitelný. Jste-li někde s kamarády a sedí tam na pohodlném místečku kluk, jenž poklidně pije colu a přitom vypravuje jednu anekdotu za druhou, máte skoro jistě před sebou zrozence ze znamení Býka. Dívky, co se týká smyslu pro humor, nijak nepokulhávají za svými klučičími protějšky. Možná znají o něco méně vtipů, ale tím raději vymýšlejí žerty pro své blízké. Nejeden Býk rád zpívá, takže pokud z jeho úst uslyšíte nějakou legrační písničku, k jejímuž popěvování vás také strhne, věřte, že to není nic výjimečného.
Kluk
Už vás nějaký kluk delší dobu pozoruje, a přece se ještě neodhodlal pozvat vás na rande? Pak není vyloučeno, že se narodil ve znamení Býka. To jsou hoši, kteří jsou sice veselé kopy, umějí pobavit půl třídy, ale v okamžiku, kdy se jim líbí nějaká holka, dávají si načas. Ne z nesmělosti, ale protože si chtějí být jistí, že to nebude románek na víkend a pak se ona dáma ztratí. Tito kluci dívku nějaký čas pozorují a pak se rozhodnou, zda je to ta pravá či ne. V případě, že je, pak si pište, že vás patrně získá, protože Býci umějí být pěkně vytrvalí. Klukům z tohoto znamení se líbí sportovně založené dívky, které rády jezdí na kole do přírody, které umějí ocenit, jak je krásné sedět na louce plné květin. Obvykle Býci nepatří mezi super velké romantiky, takže si nepotrpí na nějaké plyšové medvídky a rovněž je většinou nedávají jako dárky. Tito kluci dávají přednost praktickým dívkám, které nezačnou kňučet, když si rozbijí koleno při volejbale, jež se nebojí o nehty, takže si mohou zahrát košíkovou. Líčení je sice hezká věc, ale věřte, pro tyto kluky není důležité, zda je dívka namalovaná. Mnohem důležitější je, zda se směje jeho vtípkům a ráda si zazpívá pěknou písničku při táboráku.

Beran

20. června 2006 v 17:09 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Berani jsou lidé s pevnou vůlí, energičtí, ctižádostiví, kteří chtějí být vždy na prvním místě. Běží ve své schopnosti a nemají strach z překážek. Velice často se chovají impulzivně a ukvapeně. Vytrvalost a houževnatost nepatí mezi jejich kladné vlastnosti. Jsou velice obětaví a rádi pomáhají druhým v nesnázích. Mají rychlé chápání, dobře se dokáží orientovat v nevšedních situacích. Jsou to poctiví a upřímní lidé se smyslem pro rovné jednání. Berani se se svojí odvahou a smělostí dokáží uplatnit ve většině povolání. Občas mívají sklon k přehánění a rádi bývají středem pozornosti. V lásce nepatří mezi věrné a oddané partnery, ale ve vztahu k rodině u nich vždy vítězí pocit zodpovědnosti. Berani se často snaží přenášet své nenaplněné ambice a to, co sami v životě nedokázali, na své děti. Berani nejsou právě lidé, kteřá by uměli dělat kompromisy či odpouštět křivdy.

V lásce si nejlépe budou rozumět se Lvem a Střelcem, také Blíženci by byli vhodnými partnery. Těžko by se shodli s Rakem kvůli jeho pomalosti a ani nemají moc velké pochopení pro konzervativní Váhy a Kozorohy, kteří navíc trpí nedostatkem smyslu pro fantazii.

Rozsáhlejší charakteristika
Prohrát je hnusné, ale ještě hnusnější je nezkusit dobýt daný cíl a kňučet v koutě.
Představte si osobu (klidně i dívku) vzpřímenou, plnou energie a hrdosti, jíž plápolají ohnivé plamínky v očích, která vám předcházející větu vysloví tak, že by zbledl i superman. Jak by ne, když je řeč o Beranech. Tomuto znamení vládne planeta Mars. Už legendy popisují Marse jako boha, který rád tvořil, stavěl, ale také bořil a bojoval. Rozhodně si nerad nehal do něčeho ,, pískat". Což přesně platí o Beranech. Mají v sově neuvěřitelnou energii stále se pouštět do nových plánů a projektů, neustále potřebují dělat něco vzrušujícího.

Dívky z Berana sice touží po romantické lásce, ale takové, kde jejich protějšek připomíná supermana, který je ochotný skočit pro ně do propasti, zakroutit krkem dvacetihlavé příšeře a jedním mávnutím meče zpřetrhat řetězy, kterými jsou připoutány ke kůlu. Žádné příliš dlouhé proslovy, ale činy. Žádné nudné posedávání, ale zajímavý program.
Chodit s dívkami z Berana je báječné, ale mezi námi, někdy tak trochu příliš si přejete vládnout druhým. Já vím, právě proto potřebujete supermana, který není chudinkou, jež se rozklepe před vaším ohnivým pohledem.

A co se mi na Beranech líbí nejvíce? Že umějí být za každé situace sami sebou. Žádné přetvařování a vytáčky, žádné pomlouvání za zády, žádné triky. Pěkně všechno na rovinu.

Práce

Berani a práce jdou k sobě za jediného předpokladu - že je to činnost pro Berany zajímavá. Toto znamení musí vědět, že vynakládá síly k něčemu, co ho zaujalo a co přinese užitek. Jakmile si zavoláte třeba dceru, aby vyluxovala, možná to udělá (záleží, jaký máte respekt). V její tváři se však bude střídat výraz zloby, utrpení a ústa této dívky na pět minut nebudou mít jinou práci, než chrlit poznámky na hrozný osud. Dejte Beranům práci, která je baví. Se zábleskem v očích zmizí a s vervou se pustí do úkolu. Objeví se s tak dokonalým výsledkem, že budete zírat. Pokud je chcete přimět, aby udělali bez velkých průtahů to, co je neláká, asi jim budete muset slíbit lákavou odměnu. To pak asi řeknou něco v tom smyslu: ,, No to by šlo." Vrhnou se do práce a splní ji, i když ne s tím svým typickým beraním nadšením, které dovede věci tak moc zpříjemnit.

Humor

Beranův oblíbený humor je ostrý jako žiletka. Tito lidé milují dialogy, při kterých jemnějším povahám tuhne krev v žilách. Čím jiskřivější slovní narážky, vím skrytější výzva, tím se víc Berani dostávají do varu. Pozor však, nejde o urážky (na ty jsou Berani velmi hákliví), ale o vhodné narážky, jež je třeba rychle odpálkovat, aby se tak odvrátilo nebezpečí vstupu do minové zóny. Zdá se vám to těžké? Kdo říká, že s Berany je něco snadného? Pokud jste ovšem kápli na ten pravý druh humoru, pak nenajdete bystřejšího protihráče v žertování. Leckdy Berani také rádi vymýšlejí žertíky, do kterých není schopen spadnout jen málokdo. A ještě jedna zajímavost. Berani vám mohou říct i ten nejhloupější vtip, a vy se přece budete smát. Tito lidé prostě tak upřímně naivně věří, že co říkají, je veselé (jinak by se s tím nezahazovali tak), že se ostatní prostě musí smát. Nejhorší je, že ostatní se opravdu smějí.

Kluk

Líbí se vám kluk ze znamení Berana? No, pak si nemyslete, že ho získáte nějakým lehkým způsobem. Pokud získáte, pak na vás čeká další tvrdý oříšek - jak si ho udržet. Kluci z Berana jsou velmi energičtí. Ze srdce nemají rádi holky, které ujdou pět metrů a už je bolí nohy. Taktéž jejich jazyk je pěkně aktivní. To se může projevit dvojím způsobem. 1) Hrozně rádi si povídají. 2) Když jsou nazlobení, nejdou daleko pro nějakou ohnivou poznámku. A jsme u další charakteristiky. I když mají Berani rádi romantické dívky, které leckdy vypadají jako Popelka na bále (tedy jsou načančané), které se umějí obléknout sexy, které ocení jeho pohlazení a polibek, nesnášejí dívky, jež by pro ně udělaly cokoliv. Jakmile začnete dělat pokaždé to, co chtějí, jestliže jim pokaždé a lehce padnete do náruče, pak se připravte, že je ztratíte. Kluci z tohoto znamení mají rádi výzvu. Rádi svoji princeznu dobývají. Jsou potěšeni, když to je holka s mozkem, nikoliv robot stále říkající: ,, Ano, miláčku, máš pravdu. Bude to tak jak říkáš" Ne, vy musíte být romantické, šťastné, že pro vás skolí draka, ale nesmíte být bezduchá loutka. Pak se s klukem z Berana budete mít v opravdové pohádce.

Kam patříte?

19. června 2006 v 22:13 | Silenica |  Zvěrokruh
Beran (21.3. - 20.4.)

Býk (21.4. - 21.5.)

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Rak (22.6. - 22.7.)

Lev (23.7. - 23.8.)

Panna(24.8. - 23.9.)

Váhy (24.9. - 23.10.)

Štír (24.10. - 22.11.)

Střelec (23.11. - 21.12.)

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Vodnář (21.1. - 19.2.)

Ryby (20.2. - 20.3.)

Věříte na Zvěrokruh?

19. června 2006 v 22:07 | Silencia |  Zvěrokruh
Tak co? Věříte?

Kluk či holka?

18. června 2006 v 23:08 | Silencia |  Ankety
Kdo má převahu?