Beran

20. června 2006 v 17:09 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Berani jsou lidé s pevnou vůlí, energičtí, ctižádostiví, kteří chtějí být vždy na prvním místě. Běží ve své schopnosti a nemají strach z překážek. Velice často se chovají impulzivně a ukvapeně. Vytrvalost a houževnatost nepatí mezi jejich kladné vlastnosti. Jsou velice obětaví a rádi pomáhají druhým v nesnázích. Mají rychlé chápání, dobře se dokáží orientovat v nevšedních situacích. Jsou to poctiví a upřímní lidé se smyslem pro rovné jednání. Berani se se svojí odvahou a smělostí dokáží uplatnit ve většině povolání. Občas mívají sklon k přehánění a rádi bývají středem pozornosti. V lásce nepatří mezi věrné a oddané partnery, ale ve vztahu k rodině u nich vždy vítězí pocit zodpovědnosti. Berani se často snaží přenášet své nenaplněné ambice a to, co sami v životě nedokázali, na své děti. Berani nejsou právě lidé, kteřá by uměli dělat kompromisy či odpouštět křivdy.

V lásce si nejlépe budou rozumět se Lvem a Střelcem, také Blíženci by byli vhodnými partnery. Těžko by se shodli s Rakem kvůli jeho pomalosti a ani nemají moc velké pochopení pro konzervativní Váhy a Kozorohy, kteří navíc trpí nedostatkem smyslu pro fantazii.

Rozsáhlejší charakteristika
Prohrát je hnusné, ale ještě hnusnější je nezkusit dobýt daný cíl a kňučet v koutě.
Představte si osobu (klidně i dívku) vzpřímenou, plnou energie a hrdosti, jíž plápolají ohnivé plamínky v očích, která vám předcházející větu vysloví tak, že by zbledl i superman. Jak by ne, když je řeč o Beranech. Tomuto znamení vládne planeta Mars. Už legendy popisují Marse jako boha, který rád tvořil, stavěl, ale také bořil a bojoval. Rozhodně si nerad nehal do něčeho ,, pískat". Což přesně platí o Beranech. Mají v sově neuvěřitelnou energii stále se pouštět do nových plánů a projektů, neustále potřebují dělat něco vzrušujícího.

Dívky z Berana sice touží po romantické lásce, ale takové, kde jejich protějšek připomíná supermana, který je ochotný skočit pro ně do propasti, zakroutit krkem dvacetihlavé příšeře a jedním mávnutím meče zpřetrhat řetězy, kterými jsou připoutány ke kůlu. Žádné příliš dlouhé proslovy, ale činy. Žádné nudné posedávání, ale zajímavý program.
Chodit s dívkami z Berana je báječné, ale mezi námi, někdy tak trochu příliš si přejete vládnout druhým. Já vím, právě proto potřebujete supermana, který není chudinkou, jež se rozklepe před vaším ohnivým pohledem.

A co se mi na Beranech líbí nejvíce? Že umějí být za každé situace sami sebou. Žádné přetvařování a vytáčky, žádné pomlouvání za zády, žádné triky. Pěkně všechno na rovinu.

Práce

Berani a práce jdou k sobě za jediného předpokladu - že je to činnost pro Berany zajímavá. Toto znamení musí vědět, že vynakládá síly k něčemu, co ho zaujalo a co přinese užitek. Jakmile si zavoláte třeba dceru, aby vyluxovala, možná to udělá (záleží, jaký máte respekt). V její tváři se však bude střídat výraz zloby, utrpení a ústa této dívky na pět minut nebudou mít jinou práci, než chrlit poznámky na hrozný osud. Dejte Beranům práci, která je baví. Se zábleskem v očích zmizí a s vervou se pustí do úkolu. Objeví se s tak dokonalým výsledkem, že budete zírat. Pokud je chcete přimět, aby udělali bez velkých průtahů to, co je neláká, asi jim budete muset slíbit lákavou odměnu. To pak asi řeknou něco v tom smyslu: ,, No to by šlo." Vrhnou se do práce a splní ji, i když ne s tím svým typickým beraním nadšením, které dovede věci tak moc zpříjemnit.

Humor

Beranův oblíbený humor je ostrý jako žiletka. Tito lidé milují dialogy, při kterých jemnějším povahám tuhne krev v žilách. Čím jiskřivější slovní narážky, vím skrytější výzva, tím se víc Berani dostávají do varu. Pozor však, nejde o urážky (na ty jsou Berani velmi hákliví), ale o vhodné narážky, jež je třeba rychle odpálkovat, aby se tak odvrátilo nebezpečí vstupu do minové zóny. Zdá se vám to těžké? Kdo říká, že s Berany je něco snadného? Pokud jste ovšem kápli na ten pravý druh humoru, pak nenajdete bystřejšího protihráče v žertování. Leckdy Berani také rádi vymýšlejí žertíky, do kterých není schopen spadnout jen málokdo. A ještě jedna zajímavost. Berani vám mohou říct i ten nejhloupější vtip, a vy se přece budete smát. Tito lidé prostě tak upřímně naivně věří, že co říkají, je veselé (jinak by se s tím nezahazovali tak), že se ostatní prostě musí smát. Nejhorší je, že ostatní se opravdu smějí.

Kluk

Líbí se vám kluk ze znamení Berana? No, pak si nemyslete, že ho získáte nějakým lehkým způsobem. Pokud získáte, pak na vás čeká další tvrdý oříšek - jak si ho udržet. Kluci z Berana jsou velmi energičtí. Ze srdce nemají rádi holky, které ujdou pět metrů a už je bolí nohy. Taktéž jejich jazyk je pěkně aktivní. To se může projevit dvojím způsobem. 1) Hrozně rádi si povídají. 2) Když jsou nazlobení, nejdou daleko pro nějakou ohnivou poznámku. A jsme u další charakteristiky. I když mají Berani rádi romantické dívky, které leckdy vypadají jako Popelka na bále (tedy jsou načančané), které se umějí obléknout sexy, které ocení jeho pohlazení a polibek, nesnášejí dívky, jež by pro ně udělaly cokoliv. Jakmile začnete dělat pokaždé to, co chtějí, jestliže jim pokaždé a lehce padnete do náruče, pak se připravte, že je ztratíte. Kluci z tohoto znamení mají rádi výzvu. Rádi svoji princeznu dobývají. Jsou potěšeni, když to je holka s mozkem, nikoliv robot stále říkající: ,, Ano, miláčku, máš pravdu. Bude to tak jak říkáš" Ne, vy musíte být romantické, šťastné, že pro vás skolí draka, ale nesmíte být bezduchá loutka. Pak se s klukem z Berana budete mít v opravdové pohádce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magda magda | E-mail | 17. září 2008 v 20:44 | Reagovat

Jsem ve znameni Berana a opravdu mohu potvrdit,ze na me vsechno plati.Jsem hrda na to,ze si stojim za svym nazorem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama