Lev

20. června 2006 v 20:57 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé narození ve znamení Lva
bývají velkorysí a vznešení. Neradi se zabývají maličkostmi, a proto je rádi úmyslně přehlíží. Kamkoliv Lvi přijdou, dokáží kolem sebe šířit optimismus a veselí. Touží po bohatství a chtějí v životě něco znamenat. K jejich vznešeným vlastnostem patří přátelská povaha, která absolutně odmítá jakoukoli podlost. Jejich ohromné sebevědomí a neschopnost se podřizovat jiným občas vede až k panovačnému chování. Zásluhou svého zdravého uvažování a organizačních schopností mají obrovské předpoklady obsadit vedoucí pozice. Svou výřečností a optimistickou povahou bývají oblíbenými mezi přáteli. Jsou to labužníci a požitkáři v jednom. Nedokáží stát na jednom místě, stále potřebují postupovat kupředu. I v těch nejpekelnějších situacích si velice dobře dokáží udržet chladnou hlavu a neztrácejí sebevědomí.
Romantičtí Lvi dokážou pro lásku mnohé obětovat. Jsou pozorní, štědří a málokdo jim dokáže odolat. Touží po lásce, kterou můžou naplno vychutnat. Takovými partnery by se mohl stát Beran, Střelec, Rak, Blíženec a nebo také jiný Lev. Na druhé straně nenajdou pochopení u Vodnáře a Býka.
Rozsáhlejší charakteristika
Slunce venku, Slunce v duši, Slunce na tváři a hlavně hodně chuti smát se.
Právě jsem vám představila Lvy. Nejenomže jim vládne hřejivé Slunce, ale oni ho mají taktéž v duši a na tváři. Lvi jsou veselí lidé, kteří se rádi smějí a usmívají. A právě jejich úsměv umí zahřát tak, jako by v něm bylo opravdu sluníčko. Jak říkám, Lvy pro tuto vlastnost musíte prostě obdivovat. To z nich dělá lidičky, kteří jsou vyhledávání a kteří jsou úspěšnými ve společnosti. Málokterý Lev má hrstku kamarádů. Takový ten ,,typický Lev" zná spoustu lidí a má hodně přátel.
A jsme u další vlastnosti tohoto znamení - Lvi jsou častokrát štědří ke svému okolí. Když přítel požádá Lva o pomoc, může si být jistý, že tento člověk pro něho udělá, co je v jeho silách. A že toho není málo. Lvi jednak patří do skupiny ohnivých znamení, takže jsou velmi temperamentní. Jednak jde o lidi, kteří se neradi vzdávají.
Lvi jsou schopní udělat pro druhé maximum, dovedou se zastat slabších či nespravedlivě obviněných, jsou veselými společníky, kteří umějí rozehnat špatné nálady, ale… ale chtějí za to cítit váš vděk, radost a ocenění. Pokud dáváte najevo, že si toho vážíte, pak budou spokojení. A spokojení Lvi umějí hory přenášet.
V lásce, toužíte vy Lvice po velkých citech. Žádné vlažné: ,,Ahoj, sluší ti to, mám tě rád. Co budeme dnes dělat?" To tedy ne, to vás může až rozlítit. Lvice chtějí cítit partnerovu lásku a zájem. Toužíte být středem pozornosti svého partnera. Musíte vědět, že jste pro svoji lásku těmi jedinými. Za to pak jste nejen štědří a rádi své lásky zahrnujete dárky, ale umíte být i velmi pozorní.
Lvi nesnášejí, když je někdo přehlíží a nepovažuje za jedničky a když jim někdo lže. To je pak oheň na střeše. Jakmile se dozvědí, že byli podvedeni, jejich slunečné tvářičky ztuhnou a… no, nepřeji vám okusit na vlastní kůži jejich hněv.
Lví slabostí je touha po luxusních věcičkách. Jakmile uvidí něco krásného (a běda, když to má někdo jiný) a nemohou si to dovolit, pak rozhodně nejsou nejšťastnější a dělají všechno pro to, aby to dostali. Když už to mají, pak se opět promění v ony štědré ,, krále", jak jim velí znamení.
Lvi jsou velmi odvážnými lidmi. Umějí se zastat slabších, umějí mít vlastní názor a jít za tím, co považují za správné. Ať to znamená vzbouřit se, nebo ne. Ovšem i tak pro ně nejdůležitější zůstává harmonie. Protože ty nejusměvavější Lvy najdete tam, kde nepanuje dusno, ale kde vládne radost a láska.
Práce
Za Lvem nechoďte s něčím tak banálním, jako je pevným hlasem vyřčený příkaz typu: "Hele, je potřeba dotřít plot, jinak se rodiče zblázní. Tak se čiň." Zrozencům tohoto znamení je jedno, jestli se někdo zblázní, pokud jim někdo kvůli tomu nevybíravě poroučí. Jinými slovy nikdy nevyhrožujte Lvům, že se něco zhroutí, když nepohnou kostrou. Ještě to nedořeknete a budete muset upalovat jak antilopa před opravdovým Lvem. Lev pro vás skočí do ohně, ale musíte splnit následující dvě podmínky. 1) povědět to klidně a zdvořile. Přitom vyzvednout potřebu Lvích vlastností a nezapomenout na slůvko... prosím". 2) ocenit ochotu a um Lva. Pak uvidíte, že "nemožné děláme do tří dnů" skutečně platí. Dokonce i prťavé Lvíčátko ohrne nos, když má utírat nádobí a bude se snažit okolí všemi možnými způsoby dokázat, že se narodil pro jiné úkoly. A brzy mu chtě nechtě dáte za pravdu.
Humor
Čím více věcí k smíchu, tím víc se tito lidé dostávají do svého živlu. Svým způsobem jsou Lvi jako baterky. Když se pořádně zasmějí v sobotu na večírku, jejich dobrá nálada a chtít smát se jim bez přestání vydří až do pondělního rána (kdyby nebylo pondělí ráno, možná ještě déle). Co se týká typu humoru, mají rádi vitální humor nefalšované radosti. Nikdy za nimi nechoďte: "zlatíčko, nepůjdeme se podívat na tu tragikomedii?" Ne! Pište si, že nepůjdete. Pozvěte ovšem Lva na zábavnou show s Martinem Dejdarem a uvidíte, jak ho to "nabije" humorem. I když se Lvi rádi zasmějí mnoha věcem, přece jenom vyznávají humor, kde lze improvizovat, jež jim poskytuje prostor k zapojení se. Zrozenci tohoto znamení se rádi smějí hlasitě a zvonivě. Leckdy nakazí svým smíchem okolí, které jako by se ostýchalo nahlas smát. Víte, v čem jsou lvi opravdoví mistři? V rozehnání smutku na duši. Je-li vám smutno, sypejte za slunečními lidmi. Jejich humor vás dlouho nenechá ve spárech trápení a špatné nálady.
Kluk
Lvi. Řekněte si to a hned vás musí napadnout, že tu máme co dočinění s královským veličenstvem. Kluci ze znamení Lva si potrpí na lichotky (pozor, nikoliv falešné a podlejzavé). Chtějí být hýčkáni (ale taktéž rádi své holky hýčkají). Vyžadují být u holky úplnou jedničkou (v žádném případě před Lvem nevzdychejte, že na Leonarda DiCapria prostě nikdo nemá). Pokud se Lvi necítí jako nejlepší, pak jsou buď nazlobení, nebo se prostě vydají hledat jinou ,,královnu", která je ocení. Když se kluci ze znamení Lva zamilují, pak holku rozmazlují samými dárečky a jinými něžnostmi. Jsou galantní a hýří nápady. Jejich dívka zato musí mít smysl pro humor, být romantická a čilá. Lvi nepatří mezi kliďasy, kteří budou dvě hodiny sedět u řeky. Ne, patrně vás zavedou nejen na zajímavá místa, ale taktéž mezi zajímavé lidičky. Od vás se v tuto chvíli žádá, že svého Lva budete reprezentovat tak, že mu každý zašeptá: ,,to je kočka." Tedy žádné zplihlé vlasy a neumyté botky, žádné mdlé výrazy tváře. Vy musíte zářit radostí (jste přece holka Lva). Žádné vzdychání, že se nudíte (tak něco zajímavého navrhnete). A už vůbec se nesmíte chovat jako chudinka, kterou urazí jedno slovíčko (jen každému vraťte štiplavou poznámku stejně štiplavou odpovědí). Jinými slovy, s kluky tohoto znamení se máte šanci dostat do jejich báječného království, ale musíte byt připravené, být princeznou s rozpustilými plamínky v očích a tváři ozdobenou úsměvem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AlAlain AlAlain | E-mail | 27. listopadu 2006 v 9:51 | Reagovat

tohle bych řekla je taky pravda......vždycky když potkám svýho kamaráda Lva tak se mi rozzáří den - je to takový moje sluníčko:)))

2 Lynne Lynne | 17. ledna 2010 v 20:31 | Reagovat

jo tohle sedi ..do me se zamiloval jeden lev a udal pro me prvni posledni ale ja sem ho furt nechtela protoze se mi nelibil ..rozumeli sme si a vsechno ale proste to nebyl muj typ..ale vzdycky ve vsem musel bejt ten nejlepsi a kdyz ho nekdo nasral takto pak vsechno litalo :D

3 BenyB BenyB | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:24 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama