Rak

20. června 2006 v 20:55 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Raci jsou lidé převážně citově založení se smyslem pro rodinu. Bývají obdařeni vlastnostmi jako jsou zdrženlivost, přizpůsobivost a odpovědnost. Mají velice bohatou fantazii s vynikající pamětí. Často se u nich projevuje neklid a náladové chování. Nemají nutkání se někomu vnucovat a jen málokdy odhalí svou pravou tvář. Ačkoliv působí značně stydlivě a váhavě, mají touhu se prosadit a upozornit na sebe. V případě, že směřují k nějakému cíli, může se u nich projevit bezcitnost a bezohlednost. K rodině se však chovají vždy, jak nejlépe dovedou a dokáží pro ni i ledacos obětovat. Mají rádi své pohodlí a klid. Velice často však jejich touha po pohodlí sklouzává až do značné lenosti. Jsou vnímaví ke svému okolí a životnímu prostředí. Zásluhou svého intelektu a značnou mírou odpovědnosti mají ohromný předpoklad najít si vždy své uplatnění v jakémkoli oboru. Při výběru zaměstnání však dávají přednost společnostem, které jim zajistí určité jistoty a stálou pracovní dobu. Nejsou stvořeni pro práci v nejistotě a bez patřičného zázemí.

Raci, kteří se nespokojí jen s povrchním vztahem, najdou velice dobré porozumění u Ryb a Štíra. Panny, Býk, Lev a ještě jiní Raci by také neměli mít s Rakem větších potíží. Zato se moc nepohodnou s Kozorohem, Váhami a Beranem.

Rozsáhlejší charakteristika
V očích půvabná jemnost, uvnitř železná vůle, v srdci hodně lásky.
Přicházíme ke znamení, které patří do skupiny vodních znamení a jemuž vládne Měsíc. Raci bývají velmi elegantní lidé. Často se stává, že lidem připadá, že jim v očích svítí měsíční paprsky. Rádi se pěkně oblékají, ale pozor, neradi za módu vyhazují obrovské peníze. Raci mají totiž talent udělat ze sebe elegána za pár korunek.
Další jejich typickou vlastností je, že hrozně neradi něco vyhazují. Klidně je možné, že u Raka v šuplíčku najdete památníček z první třídy, který už všichni ostatní vyhodili. Vejdete-li do prostředí, o které se stará nebo kde žije Rak, budete se cítit jako v pohádce. Je to až k zbláznění, jak Raci dovedou vytvořit příjemnou atmosféru a zařídit mile své místečko. Tím mě okouzlilo mnoho Raků. Tito lidé totiž rádi cestují, ale stejně tak se rádi vracejí domů, kde je jim hezky.
Raci a romantická láska, to je něco, co od sebe neodlepíte tak jako dvě věci slepené superattckem. Dívky i kluci, ženy i muži jsou romantiky, kteří leckdy dovedou složit o své lásce i básničku.Pro vás, dívky Račice, jde tudíž láska velmi důležitá, svého kluka si hledíte, staráte se o něho s něhou, ale občas i pěkně žárlíte (i když se snažíte žárlivost skrýt)
A jsme u další račí vlastnosti - Raci jsou tajnůstkáři. Velmi často skrývají svůj pravý cíl - jako by kličkovali, aby nikdo přesně nevěděl, co se jim hodí hlavou a na co mají spadeno. Až když si jsou jistí, že daný cíl neminou, zamíří k němu a můžete dát krk na to, že jej neminou. Protože přes všechnu romantiku a jemnost v jejich očích i v srdci dovedou být Raci neústupní, vytrvalí a cílevědomí.
Raci jsou lehce zranitelní. To může působit, jako by byli urážliví, ale ve skutečnosti v tom vězí něco jiného. Jelikož jsou tak velkými romantiky, a pokud mají někoho rádi, pak to je láska jako trám, očekávají totéž od druhé strany (partnera, přítele, sourozence…). Když jim někdo řekne nebo udělá něco nepěkného, bolí je to tak, že se uzavřou do sebe.
Raci zbožňují nejen cestování a moře, ale taktéž historii - zejména tu romantickou.
Práce
Pečliví a trpěliví Raci mají mnohem raději mravenčí práci než fyzickou dřinu. Mnoho zrozenců tohoto znamení přijme raději úkol vyzdobit Palác kultury než dělat maltu na zídku okolo zahrádky. Raci by umíchali i tu maltu, ale pak jsou celí nevrlí, protože jim tento úkol nedal pocit zajímavé práce. Když jim dáte úkol něco vytvořit nebo dotvořit či se vrhnout do zajímavého projektu, na nějakou dobu je ani neuvidíte, ani neuslyšíte. Raci se totiž na svoji práci rádi soustředí. Dostanou-li práci, kterou nesnášejí, moc o tom nemluví. Jejich výraz tváře však během práce bude připomínat mramorovou sochu rozzlobeného Dia či podrážděné Athény. Výjimkou jsou domácí práce. Ač je možná nebaví luxovat, mýt okna a prát záclony, dělají to s jiskrou, protože tím zvelebují svůj domov, jež je pro ně tak důležitý.
Humor
Račí smysl pro humor je dosti rozsáhlý. Raci se mohou smát nad knížkami Geralda Durrella, nad Starými groteskami Charlieho Chaplina stejně jako u Mr. Beana. Raci se rádi smějí, pokud tedy… pokud tedy mají dobrou náladu. Jakmile je přepadne pocit, že je všechno nanic, pak by mohli hrát šíleně smutnou princeznu a nic by je nerozesmálo. Ovšem v dobrých dnech jsou to smíškové, kteří si právě jemným úsměvem a příjemným smíchem umějí na svou stranu strhnout pozornost okolí. Co se o Racích málokdy ví, je, že umějí být pěkně ironičtí. Jakmile se jim někdo nebo něco znelíbí, když je něco rozčiluje či provokuje, najednou umějí ironicky humornou poznámkou zasadit ránu, které si okolí nemůže všimnout. To samozřejmě udělají s ledovým klidem, což protivníkovi zabrnká na nervy víc než hádka s Beranem. V běžných situacích se však Raci rádi smějí a baví tam, kde je to možné. Humor je pro Raky živlem, bez kterého by si neuměli představit život. Jenom onen humor nesmí být s vulgárními výrazy. Nad nadávkami se Raci pohrdavě ušklíbnou a jejich oči prozrazují: ,,Tak tohle je určitě pod moji úroveň."
Kluk
Raci jsou velmi oblíbení kluci. S trochou nadsázky se dá říci, že mohou mít na každém prstě pět holek a i tak na ně bude fronta. Proč? Protože jsou to jednak fešáci a jednak romantici. S kluky tohoto znamení máte šanci poznat to, o čem sníte. Něžná pohlazení, polibky pod hvězdnou oblohou, procházky ruku v ruce, krásná slovíčka, romantická oslava sv. Valentýna. Zamilovaný Rak se však musí cítit hýčkán. Tedy žádné: ,,Já teď nemůžu, protože jdu s holkama do kina." To ho zraní a všechna romantika bude pryč. Ne, on pro vás musí být jedničkou a pozor, on to musí i vědět. Má-li pochyby, umí být pěkně chladný a sarkastický. Raci jsou pěkně náladoví, takže se vůbec neděste, když během hodiny změní pětkrát náladu. To je úplně normální, že v jednu chvíli připomíná veselého a štědrého supermana a za chvíli je z něj ledovec, aby se za hodinu proměnil v dobráka. S Raky si prostě užijete spoustu zábavy a také trochu záhadných chvil, ale hlavně hodně romantiky. Tedy za předpokladu, že vám budou oči jiskřit radostí při romantické schůzce. Když budete obléknuté do sexy šatů, ale i tak budete připomínat křehkou vílu. Takže pozor, žádné vulgární chování, jinak si Rak vyhlídne jinou. A poslední rada na závěr. Nesnažte se Raka vyprovokovat k žárlivosti tím, že si budete všímat nějakého jiného kluka. Je pod úroveň těchto kluků přetahovat se o dívku. Nemá-li dívka zájem, její chyba (a jsme opět na začátku), Raci mohou mít na každém prstě pět holek…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krasnablondynka krasnablondynka | E-mail | 24. července 2006 v 23:35 | Reagovat

Teda,člověk by neřek, jak to může padnout.Na mě to padne přímo na tělo.Fakt dobrý.................:-)

2 kajulinka kajulinka | 28. listopadu 2006 v 16:13 | Reagovat

teda....hledim....kde na to chodis.....ale sedi to...mazec..:-)

3 Silencia Silencia | E-mail | Web | 28. listopadu 2006 v 16:34 | Reagovat

to jsem ráda. Tenhle horoskop jsem našla v jedný knížce a myslim, že fakt docela vychází. ;)

4 Hanulka Hanulka | 28. března 2007 v 20:25 | Reagovat

Juuu, fakt dobrý, přesně to padne na mého přítle... Jen tak dál:-)

5 Hackí Hackí | 22. června 2007 v 16:07 | Reagovat

Heh, tak na mého ani omylem. Náladový není a něco ve stylu toho, že by měl na okolí výbuchy hněvu, to nehrozí... Romantika je u něho na pravém místě, to je pravda... A co je nejzajímavější, tak asi to, že se tu píše, že si nesedne s Váhama. Mno a vidíte to, jsme spolu rok a ještě ani jedna hádka a samá romantika a při tom jsem váha. XD

6 Nat Nat | 5. července 2007 v 14:23 | Reagovat

Tak na mě to padne úplně super,až mě to děsí :D Fakt mazec...

7 roman roman | 23. srpna 2007 v 22:38 | Reagovat

Fakt to vychazi.

8 Silencia Silencia | E-mail | Web | 23. srpna 2007 v 23:51 | Reagovat

Dík ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama