Ryby

20. června 2006 v 21:04 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé narození ve znamení
Ryb jsou pečliví, šikovní, chytří, s bohatou představivostí. Přesto velice často o svých schopnostech pochybují. Mají obvykle obrovské pochopení pro všechny lidi kolem sebe, jenom sami sebe nedokáží pochopit. Tak jako Vodnáři, tak i Ryby jsou obdařeny ohromnou dávkou intuice a fantazie, kterou by mohly rozdávat. Chybí jim však rozhodnost a často ani sami nevědí, co vlastně od života chtějí. Nepatří k těm zcela nejspolehlivějším lidem, ale přesto dokáží přinášet pro druhé velké oběti. Schází jim jistota ve vystupování a kontrola nad svými emocemi. Zásluhou svého vnitřního založení s myšlenkami bez hranic často naráží na nepochopení. Rádi dávají přednost klidnému životu bez velkých změn. Trpí nedostatkem optimismu a touhou po lepším světě. Díky své bezmezné důvěřivosti se stávají častými obětmi podvodníků a všemožných intrik. Jsou velice skromní, přizpůsobiví, s dobrosrdečnou povahou. Rybám vyhovuje kolektivní práce, která po nich nevyžaduje dravé a soutěživé chování.
Ryby jsou zrozeny pro lásku s romantickou a něžnou duší, přesto jim štěstí v lásce nepřeje. Mají hluboký vztah k rodině, ale to neznamená, že by byly v lásce stálé. Nejvíce porozumění najdou nejčastěji u Raka, Štíra, Kozoroha a Berana. Nejméně pochopení se jim dostane u Blížence, Střelce a Panny.
Rozsáhlejší charakteristika
Zkuste vzít Rybám jejich sny - nepodaří se vám to.
Tuto větu jsem už jednou použila pro popis Ryb. Nemohu si však pomoct, ale zdá se mi, že Ryby vystihuje prostě perfektně. Ryby totiž žijí ve dvou světech - v tom reálném a pak v tom svém - vytvořeném ze snů a přání. Jakpak by ne, když patří do skupiny vodních znamení a vládne jim planeta fantazie a snů - Neptun. Jak známo, Neptun je bohem moří a oceánů. Jeho říše skrývá mnoho záhad, a tak není divu, že i Ryby leckdy působí záhadně, až mysticky. Když se ponoří do svého světa, pak už vůbec vypadají, jako by právě tělem byly v realitě, ale duchem a myslí někde ve vesmíru. Neptun dává Rybám takovou dávku fantazie, že Rybám stačí málo a už si utvoří vlastní příběh či sen. Nitro těchto lidiček obsahuje tolik rozličných snů a přání, že by je Ryby nevylíčily ani za sto let. Když se některé přání splní (nebo naopak zkazí), na jeho místo nastoupí deset jiných. Prostě Ryby mají za každých okolností milion snů, které jim nikdo nemůže vzít.
Než byl objeven Neptun, vládl Rybám Jupiter, který je nyní Neptunův spoluvládce Ryb. Jupiter dává Rybám do vínku optimismus, radostnou a štědrou povahu. O Rybách lze říci, že jsou supercitlivé. Může je zranit i třeba ostrá kritika od člověka, kterého mají rádi. I neúspěch by patrně braly hrozně vážně, kdyby… kdyby jim právě Jupiter do jejich duše nedával sílu a optimismus. Takže v případě neúspěchu si Ryby třeba i pobrečí (slzami vymyjí smutek z duše), ale brzy se oklepou, z Neptunových hlubin vytáhnou nějaký jiný sen, a ten s Jupiterovým optimismem naplní. A tak je tomu neustále. Jednou dole, jednou nahoře. I když jsou Ryby velmi křehké, nejsou žádnými chudinkami, aby se jen tak vzdaly.
Láska je pro Ryby velmi důležitá. To jistě víte, dívky Rybičky. Pro toho, koho milujete, jste schopny udělat cokoliv. Toho občas někteří zneužívají, a tak byste si měly dát pozor, abyste milovaly ty, kteří to ocení.
Když vás někdo zradí nebo když vás opustí partner, bolí to. Ovšem pohlédněte o pár řádků nahoru - i z toho se dovedete vzpamatovat.Málo Ryb totiž trpí nedostatkem příležitostí najít si jinou lásku. A tak až oschnou slzy… už plavete pro jinou lásku. Něco jiného je, když vás váš kluk ocení - to mak dovedete být věrné a vášnivé.
Ryby hrozně rády pomáhají - ať jde o kamarádku, přítele, partnera, kolegu či zvířata. Ryby děsí, když se někdo trápí, a tak se snaží udělat něco pro druhé.
Ryby se nerady hádají a už vůbec neprosazují svoji vůli agresivně. Moc dobře vědí, že když vyčkají, nadejde ten pravý moment a s použitím té správné taktiky dokážou divy. Ryby jsou lidičky, kteří rádi pobývají s lidmi, ale na druhé straně je samota neděsí. Naopak občas potřebují bát na chvíli samy, aby odplavaly do světa snů, z něhož načerpají sílu. S takovou dávkou fantazie není divu, že se z nich stávají velmi dobří umělci - herci, zpěváci, spisovatelé, malíři a tanečníci. Když k tomu připočtu, že podobně jako Štíři tíhnou k mystice a podobně jako Raci milují moře, pak vás jistě nepřekvapí, že máte rádi příběhy kde se objeví vesmír, moře, fantazie a samozřejmě láska.
Práce
Ryby neumějí říct: "Ne." Většinou přijmou každý úkol. Brzy však poznáte, že za tím vězí složitější problém. Pokud Rybku práce nezaujala, nevykašle se na ni, ale při jejím plnění se odebere do své říše snů a pak vše dělá "tělem", myšlenkami je však jinde. Což je vidět na výsledku. Jelikož málokterá ryba je objektivní k okolí i k sobě, nenapadne ji, že to je udělané nepořádně. Kritika ji pak mrzí, takže člověk nakonec usoudí, že je lepší vypozorovat, co Ryby baví a dávat jim jen práce, kterým se věnují naplno. Ryby pro své okolí udělají cokoliv a nekoukají na obětovaný čas a ani energii. Nejsou však tak úplně stvořeny k samostatné práci. Je lepší, když mají po boku někoho, kdo jim prakticky poradí. Dostanou-li ryby úkol, který se jim nechce dělat, udělají ze sebe chudáka, který právě prožil nejhorší okamžik života. Ryby rády slyší pochvalná slovíčka za provedenou práci. Pokud výsledek jejich snažení přijmete bez pochvaly, příště vám výsledek práce předhodí s lhostejností dinosaura k peříčku na cestě a uraženosti hollywoodské hvězdy. Která nedostala pozvánku na předávání Oskara. Chcete, aby ze sebe Ryba při práci vydala maximum? Tak ji hýčkejte.
Humor
Pokud vám právě vyprávěla nějaká Ryba, jak minulé léto nestihla letadlo na pravidelné lince Praha-Londýn, takže se dostala domu přes Los Angeles, kde cestující dostali zkažené jídlo (takže si umíte představit, co následovalo), určitě se budete smát. Tento člověk to bude vyprávět vážně, ale o to to bude legračnější (když Bruce Willis vypravuje historky, směje se celé okolí, on se jen semtam usměje). Pozor však na pravdivost této historky. Na 90 procent se toho stala asi tak polovina ve skutečnosti a polovinu si přimalovala Rybí fantazie. Není fér tomu ale říkat lhaní. To je oživení příběhu, jinak by se lidé nesmáli (nebo nebrečeli). Humor Ryb je uličnický, barvitý a občas neuvěřitelný. Pokud se však cítí tito lidé zraněni, jejich humor je ledový jak vody Severního oceánu a kousavý. Ryby rozesmějete poměrně lehce, můžete si k tomu vzít na pomoc vzpomínky, Svěrákovu komedii, chuť bláznivě konverzovat nebo knížky Jamese Herriota. Jediným typem humoru, kterým Ryby neoslníte, je drsný humor, kde každých pět minut zazní vulgární slova. V ostatních případech se dovedou Ryby zasmát se Střelcem nad spálenou bábovkou stejně jako s Kozorohem při Mužích v černém.
Kluk
Nedejte se mýlit klidem kluků Ryb. To je proto, že drtivá většina z nich je zvyklá být holkami rozmazlována a hýčkána. Tak proč se namáhat, když jsou tak oblíbení. Zdánlivě klidní kluci Ryby dovedou být fantasticky romantičtí, pěkně vynalézaví a čilí (to poslední, jen když chtějí). Patrně se vám podlomí kolena, až se na vás mile podívá svýma krásnýma očima. Když promluví, budete mít pocit, že tak něžně by to neřekl ani Romeo. A když se navíc usměje… pak už je vůbec mnoho dívek ztraceno. Tihle hoši jsou velmi romantičtí a dovedou naslibovat růžové zámky s bledě modrými růžičkami ve váze. V tu chvíli to nejsou plané sliby, ale smrtelně vážné sliby. Jenomže kluci z Ryb touží po holce, která jim bude rozumět - jejich romantickým snům, jejich náladám a jejich dvěma světům (reality a fantazie). Jakmile poznají, že jim dívka nerozumí a že není romantička, pak klidně zapomenou na sliby a uplavou. Jo, když ale poznají, že jim holka rozumí, pak se promění v takové kluky, jako byl Leonardo DiCaprio ve filmu Titanic. Těmto klukům se líbí dívky, které nosí sukně, trošku se líčí a vědí, co jsou náušnice. Jinými slovy, rádi vidí, že se oblékáte jako pravé holky. Nesnášejí, když holky mluví vulgárně a chovají se jako vládci světa. U těchto kluků vyhrajete, když budete něžné a když víte, že s vůlí a férovým chováním, hrstkou snů a mořem lásky se toho dá na světě udělat strašně moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aandrea Aandrea | E-mail | Web | 20. června 2006 v 21:06 | Reagovat

Zajímavé.... =)

2 Silencia Silencia | E-mail | Web | 21. června 2006 v 19:25 | Reagovat

Díky ;)

3 Aandrea Aandrea | E-mail | Web | 3. července 2006 v 13:40 | Reagovat

No, většina z toho odpovídá... =o)

4 Silencia Silencia | E-mail | Web | 3. července 2006 v 14:43 | Reagovat

To jsem ráda. Že sem nepíšu výmysly. ;)

5 Stanuška Stanuška | E-mail | 15. září 2006 v 10:10 | Reagovat

myslíš že to souhlasí na mě?? :-)

6 Silencia Silencia | E-mail | Web | 15. září 2006 v 16:36 | Reagovat

Ale jo.. Já myslím, že na tebe jo. ☺

7 Stanuška Stanuška | 16. ledna 2008 v 19:40 | Reagovat

To si piš že to souhlasí i na mě :-D kort když mám náklon k RAkovi :-D:-D:-D a to se mi hodí :-D

8 misela misela | 29. března 2008 v 14:27 | Reagovat

taková jsem,poznávám se,je až divné že je mi to tak podobné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama