Střelec

20. června 2006 v 21:01 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Lidé ve znamení
Střelce bývají optimističtí, veselí, uvolnění a přátelští. Žijí v neustálém pohybu, to je dáno jejich překypující energií, které mají na rozdávání. Neustále touží poznávat nové lidi a milují přírodu. To je předurčuje k touze po cestování a k objevování všeho nevšedního. Zakládají si na své svobodě a tu dopřávají i druhým. V kolektivu jsou nadmíru oblíbeni pro svou dobrosrdečnost, štědrost a laskavost. Dokáží být i velmi dobrými sportovci. Díky svému osobitému temperamentu bývají často výbušní a emociální. Jak rychle ale dokážou vybuchnout a rozparádit se, tak rychle také dokáží vychladnout. Nebojí se nebezpečí a v složitých životních situacích hýří sebejistotou. Kvůli své veselé, optimistické a přátelské povaze mají potřebu mít kolem sebe pořád dostatek lidí. V mládí jim jejich svobodomyslná povaha a přemíra temperamentu mnohdy působí značné potíže, ty pak ve vyšších letech zcela mizí.
V manželském vztahu Střelci nemají moc štěstí, nikdy by si k sobě neměli vybírat žárlivé partnery. Zásluhou jejich svobody a určité lhostejnosti k rodinným poutům často ztrácejí porozumění u svých partnerů. V lásce by proto měli dát přednost Lvům, Beranům a Váhám.

Rozsáhlejší charakteristika
Svět bez humoru by byl pěkná otrava! Stejně tak jako je otrava člověk, který nemá smysl pro legraci.
Tak toto je heslo, které vyznává tolik Střelců, že pokud některý nechápavě zakroutí hlavou, honem se podívejte, jestli se opravdu narodil mezi 23. listopadem a 21. prosincem. Střelci jsou totiž pověstní svým humorem, veselou povahou a rošťáckým pohledem plným radosti. Totéž očekávají od druhách. Střelci nemají rádi škarohlídy, pesimisty, kteří všechno vidí černě, a fňukny, které se rozbrečí nad jednou štiplavou poznámkou. Jako se nesnesou s lenochy, kteří by jen leželi a nic nedělali, a znuděnci, které nic nebaví. Střelci jsou aktivní a veselí lidé a touží být ve společnosti zábavných a zajímavých lidiček.
S tím souvisí další vlastnost Střelců - chuť pohybovat se a stále něco podnikat. Udržet Střelce hodinu sedět na jednom místě je nad míru těžký úkol. Ještě tak v kině. Umím si představit, že pokud tuto knihu čte nějaká dívka Střelkyně, klidně přečte pět stránek, najednou vstane, protože si vzpomene na to, že musí zalít květiny, jak jí nařídila máma. Po dalších stránkách si trochu zacvičí atd. Střelci jsou prostě lidičky ,,akce". Žádné dlouhé rozhodování a váhání. Jakmile Střelce něco napadne, hned se do toho pustí.
Stejně tak impulzivní jste v lásce. Takže pokud vám Střelkyním někdo padne do oka a vyšlehne v nich plamen lásky, pak se snažíte svoji lásku získat hned a bez velkého otálení či studu. Do vztahu pak vnesete bezstarostnost a radost. Jste prima holky, které se s klukem rády škádlí a prožívají vášnivé chvíle.
Neviděla jsem moc lidí ze znamení Střelce, kteří by se styděli. Povětšinou poznáte, že do místnosti vešel Střelec. Hned je tam veseleji a živěji. Jakpak by ne, když jim vládne mocný Jupiter. Ten z nich dělá smíšky a velmi štědré lidi. To jistě znáte. Střelci jsou prima kamarádi, kteří rádi pomohou v nouzi - ať jde o člověka, nebo o zvířátko - a kteří se s vámi rádi podělí - ať už o radost, nebo o rohlík.
Střelci patří ke znamením ohnivého živlu. Přes všechny pozitivní stránky Střelců není radno pokusit se je rozčílit. Rozzuřený Střelec umí kolem sebe šlehat hromy blesky. Naštěstí tyto lidičky jen tak něco nevyvede z míry a raději všechno obrátí v žert.
Střelci jsou chytří lidé, rychle se všemu naučí a touží poznávat stále nové a nové věci. Občas sice zjistíte, že se Střelci považují za učitele a hroznou radost jim činí, když mohou někoho poučovat či něco vysvětlovat. Ale i toto zjištění vás nijak neotráví, protože když Střelec někoho učí, pak to opět dělá vesele a protějšek se přitom baví.
Střelci jsou často dětmi Štěstěny. S tím souhlasím, ale hned také uvedu, že to má svůj důvod. Tito lidé jsou velkými optimisty, kteří jen tak nepropadají beznaději a černým myšlenkám, což má paní Štěstěna ráda.
Práce
Úkoly a Střelci jsou dvě slova, která k sobě pasují a navzájem se doplňují. Střelci jsou zavalení úkoly, protože mají pověst činorodých lidí. Všechno dělají rychle, kvalitně a navíc… s nadšením. To je dělá oblíbenými pomocníky na všech frontách. Tito lidé se snaží najít něco pozitivního na každém úkolu a každou práci dělat s dobrou náladou. Pokud jim zadáte úkoly, které je nenadchnou, pak pokrčí rameny a snaží se přijít na něco fikaného, co tuto situaci zvrátí. Jen moc neradi házejí své úkoly na jiné. Střelci většinou raději kousnou do kyselého jablka, než aby ho hodili někomu jinému. Když za Střelce uděláte nějaký takový nevděčný úkol, můžete se vsadit, že se vám to ne desetkrát, ale stokrát vrátí. Střelec vás zahrne přízní a podá vám pomocnou ruku, kdykoliv jen vycítí příležitost. V jednom jsou Střelci nepřekonatelní - stihnou udělat nejvíce úkolů z celého zvěrokruhu. Při práci jsou ďábelsky rychlí, lidsky vynalézaví a božsky šikovní.
Humor
O Střelcích se říká, že to jsou smíšci zvěrokruhu. Pokud znáte člověka, který jednak umí být humorný a jednak se rád zasměje každé taškařici, v občance určitě najdete datum, jež pasuje do období znamení Střelce. Ovšem to neznamená, že se zasmějí každé hlouposti. Naopak, často právě kvůli nedostatku kvalitního humoru si vytvarují příležitosti zasmát se. Až se z toho nakonec stane ve společnosti zvyk a lidi očekávají, že je Střelci opět rozesmějí. Střelcům se tato role líbí. Věřte nebo nevěřte, v jejich přítomnosti se bude od srdce smát kuchař i prezident. Neobdivují chudinky, které urazí vtipná poznámka o něčem, co se jich dotýká. Vraťte jim to a uvidíte, že se jim zajiskří v očích a začnou vás považovat za partnera. Uraženě odejděte nebo začněte brečet a ztratíte u nich sto bodů. Střelci mají rádi komedie a humorné knížky, ovšem úplně nejvíce vítají, když se šprýmu mohou sami účastnit. To pak se dovedou smát ještě nad večerní sklenkou vína, kdy se dívají na detektivku, kde právě zamordovali hlavní hrdinku.
Kluk
Když se podíváte klukům Střelcům do očí, jistě v nich uvidíte rošťácké jiskřičky. To jsou totiž kluci plní energie a chuti věčně něco podnikat. Povětšinou to musí být něco, při čem se zažije spousta legrace. Když se k tomu přidá fakt, že jsou Střelci velmi impulzivní a neposední, pak se nedivte, když se uprostřed rande najednou tento kluk zvedne a napadne ho, že by nebylo špatné jít se podívat, jestli už je otevřená ta nová pizzerie. Proč tam volat, když se člověk může projít - třeba přitom potká kamarády s dobrou náladou nebo najde nějaké nové zajímavé místo. Střelci zbožňují cestovat, takže výlety jsou pro ně něco, bez čeho většina nemůže žít. Z toho jasně vyplývá, že být holkou kluka z tohoto znamení znamená být stále v pohybu, počítat se změnami programu a hlavně, být veselou společnicí. Nic tito kluci nesnášejí víc, než je holka zamračená fňukna, která dovede i nečestně jednat. Střelcům je vcelku jedno, zda nosíte mini z butiku nebo džíny z obchoďáku. Hlavní je, když vám tvář zdobí úsměv a když máte v těle pytel jiskřiček. Tito kluci mají rádi zvířata, takže máte-li hrůzu ze psů a jste alergické na kočky, pak vaše šance klesají. Ovšem zcela bez šancí jste, když se budete snažit Střelce přimět, aby nechodil tolik ven a aby byl s vámi víc o samotě. Střelci jsou skvělí kluci, kteří vám to dokáží, když je nebudete chtít měnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 labeelloo labeelloo | 17. května 2007 v 15:35 | Reagovat

upě to na něhoo... to sedii....:)

2 panira panira | E-mail | Web | 12. července 2009 v 9:03 | Reagovat

No hele, je to sice hezké CO se tady píše, ale se střelci mám uplně odlišnou zkušenost, já se pořád směju a mám ráda jak dpbrodružství, tak legraci, tak daleké cesty nebo výlety, oba střelci, se kterými jsem měla tu čest, nevypadali, že by toto na mě obdivovali, njn. asi to nebyli ti praví partneři podle mě...škarohlídi to byli!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama