Váhy

20. června 2006 v 20:58 | Silencia |  Zvěrokruh
Stručná charakteristika
Ve znamení V
ah se rodí většinou sympatičtí a otevření lidé, kteří se dokáží radovat z každého nového dne. Ve společnosti jsou oblíbení, a i když působí dojmem vyrovnaných lidí, uvnitř se skrývá značná míra nerozhodnosti. Jsou pravdomluvní a poctiví, ale ne vždy se na ně můžete spolehnout. Nemají rádi konflikty, a proto se jim snaží předcházet. To však neznamená, že by byli zbabělí. Když se jejich misky vychýlí, dokáží se velice dobře bránit a útočit, aby dosáhli zpět své vyváženosti. Usilují o svou vlastní harmonii a mívají hluboký vztah k umění. I když kladou velký důraz na svou svobodu, nedokážou žít osaměle. Nejsou obdařeni přílišnou měrou trpělivosti, a proto se u nich dá předpokládat občasná náladovost. Díky svému dokonalému smyslu pro spravedlnost, značné dávce intelektu a své vrozené otevřenosti nemívají oproti ostatním znamením větších potíží ve společnosti. Jen ona častá nerozhodnost bývá jejich hlavním handicapem.
Váhy kladou velký důraz na rodinu a důvěru k partnerovi. Velice touží po vyváženém vztahu a ten nejčastěji nacházejí u Střelců, Vodnářů, Blíženců, Lvů a Panny. Jejich misky se však rozhoupou vždy, když mají vedle sebe Berana a Kozoroha, proto jim soužití s těmito znameními nevyhovuje.

Rozsáhlejší charakteristika
Na světě je hezky, ale občas by tu mohlo být ještě hezčeji.
Váhy jsou známé jako znamení, které vyznává krásu. Jakpak by ne, když jejich vládkyní je krásná Venuše. Proto jsou Váhy jemní lidé se smyslem pro pěkné věcičky, s dobrým vkusem a mírným charakterem. Typický člověk tohoto znamení se nerozčílí a nepraští do stolu, typická Váha se bude snažit s každým vyjít dobře, aby nebyla narušena harmonie kolem ní. Váhy se nerady hádají a zcela nesnášejí, když má někdo vulgární barbarské chování. Dokonce i spousta mužů tohoto znamení se doslova až štítí těch, kteří mluví sprostě a kteří jsou hádaví. Váhy velice rády nakupují a utrácet penízky za věcičky, které potěší oko i srdce. Měla jsem spolužačku ze znamení Vah a ta měla pokoj vyzdobený samými talismánky, obrázky, figurkami. Všechno tam bylo v jemných barvách, takže člověk měl dojem, že vstoupil do Bárbíina pokojíčku.
Vy dívky ze znamení Vah milujete něžně svoji lásku. Nikdy však nechcete toho druhého svazovat vztahem, který by mu bránil v něčem, čemu se rád věnuje. To ovšem žádáte i od druhého. Váš cit je krásný a vřelý, do vztahu vnesete pohodu a harmonii, ale nikdy ne okovy se slovy: ,,Tak, miláčku, teď už se od sebe nehneme ani na krok." Tak to tedy ne.
Stejné je to v případě přátelství. Váhy jsou oblíbené a mají většinou onoho přátel, žádný si je však nesmí přivlastňovat jako nějakou ,,věc".
To občas může druhé svádět k názoru, že Váhy milují povrchně. To není pravda. Stejně jako není až tak správné myslet si, že Váhy jsou flegmaticky klidní lidé. Uvnitř těchto lidí to vře emocemi - a nejvíce právě těmi nejhezčími, spojenými s láskou a citem.
Typické Váhy ztěžka uvidíte v křiklavém oblečení či obklopené řvavými barvami. A to už jsme u módy. Díky dobrému a jemnému vkusu jsou mnohé Váhy fešandy a fešáci, kteří by mohli od minuty dělat modelky.
Práce
Když Vahám žádáte úkol, jenž je zaujal, dají do toho kus své duše. Když jim dáte práci, která jim připadá směšná, nic neřeknou. Je pod jejich úroveň dohadovat se o úkolech. Buďte si však jisti, že v mysli se na vás sesype tolik nadávek a pohrdání, že by se z toho dal sepsat docela slušný slovník nelichotivých výrazů. Se svou diplomatickou povahou se Váhy rády snaží vykroutit z prací, které jim nesedí. Občas se jim to povede, ale někdy je nezachrání ani jejich mazaná taktika. To pak na váhy nemluvte. Kdyby pohled zabíjel, asi byste se na místě skáceli. Když Váhy o něco mile požádáte, udělají pro vás i nemožně nudnou práci, ale nemyslete, že je tím oblafnete, Jakmile pocítí, že je využíváte, už pro vás nic neudělají. Ze srdce nesnášejí lajdáky a ulejváky. Pokud objeví nějakého ve své blízkosti, nezahazují se s nim a je jich dokonce proti srsti ho o něco žádat. Váhy pracují systematicky. Nejprve rozeberou všechno, co se dá, na právě zadaném úkolu - jaký postup je nejlepší, jaký časový úsek je potřeba, kdo jim práci zadal a jaká odměna je čeká. Potom se pustí do práce, při které jsou většinou potichu, ale jež přináší obdivuhodné výsledky.
Humor
Chcete vidět smát se zrozence z Vah? Vaše přání je snadno splnitelné za předpokladu, že si chvíli počkáte. Typické Váhy se před vámi nezačnou smát hodinku poté, co jste se poznali. Jakmile před vámi však jednou odhalí svůj smysl pro humor a lásku k smíchu (pardon, k úsměvu. Mnoho vah se raději usmívá než směje nahlas. O to však je jejich úsměv zářivější, jenž si dovede podmanit mnoho lidí), pak můžete uvidět vesele naladěnou Váhu 5x do týdne. V drtivé většině případů Váhy nemají vyhraněný typ humoru. Na S tebou mě baví svět najdou zajímavé dialogy, Fantomas má dobrou jiskru. V denním životě se rádi zasmějí s Beranem v dvojsmyslném dialogu, nad jeho bláznivým nápadem i když ve společnosti neumějí rozesmát dvacet lidí najednou jako například Beran, jejich úsměv a šeptem pronesená humorná poznámka umí odzbrojit hodně lidí.
Kluk
Do těchto kluku se každou chvíli některá dívka zamiluje, takže žádný div, že se často nemohou rozhodnout, se kterou chodit. Už takhle jsou od přírody nerozhodní a teď si představte tu hrůzu, když si mají vybírat v lásce. Abyste měly co největší šance, měly byste být za a) velmi elegantní, b) rozhodné, ale nijak přehnaně, c) chopné povídat si o mnoha zajímavých věcech, d) společenské. Když to vezmeme popořádku, tak bod a) znamená, že je pro vás přirozené, že nevyjdete na ulici s nerozčesanými vlasy a že nehty vám po celé týdny nebude "zdobit" oprýskaný lak. Druhá vlastnost značí, že je to na vás, abyste pomohla onomu "nerozhodovi", zda jít do kina nebo do parku. Ovšem to neznamená, že takového kluka popadnete za límec a řeknete: "tak jdem do toho zatraceného kina." Kluci Váhy chtějí znát váš názor, který jim pomůže vybrat si z daných možností, ale ne být hadrem na holi. Tito kluci si velmi rádi povídají o věcech, které v nich umějí probudit zvědavost. To znamená, že netouží poslouchat, že si právě Liba koupila zatraceně drahé šaty a vaše úvahy, kde na to vzala. Záhady, knížky, filmy, cestování… to jsou panečku témata, u kterých se Váhy rády zastaví. No a na to navazuje poslední bod. Je jasné, že se tito kluci s chutí vydají do společnosti, kde není nouze o konverzaci. Samozřejmě že budou chtít mít po boku svoji princeznu, která všem dokáže, že umí být stejně zajímavou osobou jako její báječný kluk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hihi hihi | 25. června 2006 v 19:59 | Reagovat

škoda, že tady neni jakej je kluk ve znam. váhy....

2 Silencia Silencia | E-mail | Web | 25. června 2006 v 21:57 | Reagovat

Bude... co nejdřív bude. Jen na to musim našetřit čásek. Snad hned zítra!!!

3 Lynne Lynne | 17. ledna 2010 v 20:27 | Reagovat

moc pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama