Únor 2007

Vliv hvězd na zdraví člověka

23. února 2007 v 16:34 | Silencia |  Zvěrokruh
Mají hvězdy přímý vliv na zdraví každého člověka? Vědci z univerzity v Torontu čekali na zprcování dat o deseti milionech lidí, narozených v různých znameních. Výsledek je šokující. U každého znamení Zvěrokruhu se vyskytují specifické nemoci více, než u ostatních.

Kočička na radiátoru

20. února 2007 v 19:46 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..
Před zapnutím:
Po zapnutí:Blondýny vs. Brunety

20. února 2007 v 19:11 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..
Blondýny jsou na sex lepší

aneb

konečně odpověď, proč mají muži radši blondýny

1. Chápou, že sex je jenom sex
Dlouholetým pozorováním výzkumného týmu Esquiru vyšlo najevo, že blondýny berou sex na jednu noc jako zábavičku. Nehledají v tom žádné vyznání lásky anebo příležitost k povídání. Umí se uvolnit a položit se do toho naplno. To brunetám často nejde, protože za tím hledají něco jiného. Většinou pak vznikají problémy, když očekávají od mužů víc, než jsou jim oni ochotni nabídnout.
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: 80 % blondýn chápe, že sex je jenom sex. Zbylých 20% nechápe nic.
Brunety: asi jen 30 % brunet dokáže vzít sex jen sám o sobě. Ten zbytek si myslí, že po tom mohou muži komplikovat zivot.
2. Nestydí se za své tělo
Při milování s blondýnou se nám ještě nestalo, že bychom museli zhasínat anebo jí půjčovat nějaké oblečení, když si chce dojít na záchod. I když to občas nebyl hezký pohled (to je zkušenost kolegy Bureše, my ostatní si vybíráme jen hezké ženy), nikdy je ani nenapadlo, že by se měly stydět. Naproti tomu brunety, přestože jsme s nimi právě prosouložili dvě hodiny, se při cestě do sprchy obléknou a v koupelně zamknou. Co jiného byste ještě mohl vidět?
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: 90 % blondýn nemá zábrany a nestydí se předvést nahé. Dalších 10 % to nestihne, protože se jedná o rychlovky, třeba na záchodě v hospodě.
Brunety: zhruba 35 % brunet se neoblékalo, když přecházelo pár metrů do koupelny. Ten zbytek znovu ukrýval, co už stejně každý v té místnosti viděl.
3. Nevyžadují snídani
Co na blondýnách ocenila většina redakčního výzkumného týmu, byl fakt, že ráno nikdy nezkazily větou: "A co mi uvaříš k snídani?" Většinou to bylo proto, že do rána nezůstaly, potichu se vytratily už v noci, když muž usnul. Je pravda, že smolař kolega Bureš tím přišel o televizi, peněženku a notebook, ale byla to jeho chyba, koho by napadlo, že slušná holka se nechá zadarmo sbalit v Perlovce. On se nám svým úlovkem ještě pochlubil textovkou. Ráno měl vybílený byt a na zrcadle vzkaz o špatném výkonu (ale to jsme slíbili, že nenapíšem, tak se víc nedozvíte).
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: 90 % blondýn nekazí ráno po sexu hovory o jídle. Těch 10% nemůžeme hodnotit, protože ještě ráno polykaly.
Brunety: přesně 11 % brunet pochopilo, že nejsou v restauraci, a tak si nemohou objednávat snídani. Ten zbytek vedl přiblblé řeči o společném jídle.
4. Nevnucují telefonní číslo
"Zavoláš mi?" "Tady máš moje číslo a ozvi se!" Tak těchto a podobných hlášek se od blondýn nedočkáte. Ani vám nenechají svoje telefonní číslo napsané na zrcadle rtěnkou, ani vám ho nenápadně nezastrčí do zadní kapsy kalhot na lístečku se srdíčkem. Brunety se naopak budou pokoušet vám to číslo vnutit za každou cenu, i když jim asi musí být jasné, že ho hned, jak odejdou, zahodíte, smažete. Už jen proto, že vám ho vnucovaly.
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: 99 % blondýn ani nenapadne, že by vám mělo vnutit svůj telefon. Zbylé 1 % ho nechalo kolegovi Burešovi na stole, protože se s ním vyspalo hlavně kvůli místu externí sloupkařky.
Brunety: všechny budou vymýšlet spoustu různých fíglů, kam vám mohou svoje číslo ukrýt nebo napsat. Takže pokud máte stálou přítelkyni, rozhodně se před schůzkou s ní pořádně prohledejte.
5. Bojí se dítěte
Když se muž rozvášní, často může zapomenout, že je nositelem aktivních spermií, které mu chtějí zkazit život tím, že oplodní nějakou ženu. V tuhle chvíli jsou blondýny opět za skvělé, protože se oplodnění bojí jako čert kříže. A kdyby k tomu došlo, rozhodně to samy rychle vyřeší, protože stejně jako vy vnímají dítě jen jako starost.
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: 70 % se postará samo o svoji ochranu a ještě vám naznačí, že vy si můžete jen užívat. Ostatních 30 % se o ochranu nestará, ale umí se postarat potom, kdyby k něčemu došlo.
Brunety: zajímavé je, že u brunet mají všichni muži pocit ohrožení. Jako by na ně připravily past a chtěly chytnout jejich spermie do své pasti.
6. Rády experimentují
"S žádnou brunetou si nemohu dovolit tolik alternativních sexuálních praktik. Ale blondýny, ty ničím nemůžete rozhodit," tvrdí kolega Slavíček. I když kolega Srna mu trochu oponuje. Podle něj se, když skončili, jedna blondýna rozbrečela, že ji na některé věci měl upozornit dopředu. Ale bylo to až potom, v samotné akci se ničemu nebránila, a naopak spolupracovala výborně!
STATISTICKÝ VÝSLEDEK:
Blondýny: asi 85 % z nich se při prvním sexu dokáží tak uvolnit, že jim nevadí ani anální styk nebo bičování. Ostatních 15 % zase nemůžeme hodnotit, protože kolega Bureš nejdřív nevěděl, na co se ho ptáme, a pak jsme zjistili, že nic podobného nikdy nezkoušel.
Brunety: asi u 20 % se dá očekávat stejná akce jako u blondýn, všechny ostatní si všechno podmiňují časově: "Až se líp poznáme, napoprvé se tohle nedělá, až po svatbě..."

SMS zdarma z netu

20. února 2007 v 19:08 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..
Ahoj,

na této adrese se dají posílat SMSky zadarmo (do všech sítí)!
Poslete dál... opravdu to funguje!!!
TADY

Prostitutka

20. února 2007 v 18:57 | Silencia |  Pár vtípků
Prostitutka stopuje na cestě. Zastaví jí auto, z okna se vykloní chlap a říká:
"Co uděláš za tři tisíce?"
"Všecko, všecko!"
"Tak nasedni, jedeme betonovat!"

Test tiskárny

20. února 2007 v 18:53 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..
Musíte to odkliknout a potom vytisknout, jinak se vám pointa neobjeví. Ale je to super, funguje to. Odklikni a obrázek vytiskni! Klikni

Fakt super pravda!

19. února 2007 v 20:58 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..
Muž se modlí k Bohovi: "Milý Bože: Chodím každý den do práce a dřu 8 hodin, zatímco má žena pěkně sedí doma. Chci, aby věděla, co musím vydržet, tak tě prosím, dovol, aby její tělo bylo prohozeno na jeden den s mým.Amen."
Bůh, ve své nekonečné moudrosti, splnil mužovo přání. Příštího rána, vím to jistě, se muž
probudil jako žena. Vstal, udělal rychle pro svého druha snídani, probudil děti,připravil jim šaty do školy, dal jim snídani, zabalil obědy a odvezl je autem do školy. Přišel domů, sebral věci na čištění, vzal je do čistírny a stavil se v bance, aby uložil peníze. Šel na nákup k zelináři, pak jel domů,
vyložil nákup, zaplatil účty a zapsal vše do účetní knihy. Vyčistil bedýnku na
kočičí výkalya vykoupal psa. To už byla 1 hodina a on spěchal, aby ustlal postele,
vypral, vysálprach, zametl a vytřel podlahu v kuchyni. Běžel do školy vyzvednout
děti a po cestě domů se s nimi pohádal. Připravil jim mléko a sušenky a postaral se aby
udělaly domácí úkol. Pak vyndal prkno na žehlení a při žehlení se díval na televizi.
V 16.30 začal škrábat brambory a čistit zeleninu na salát, obalil vepřové řízky
a nakrájel čerstvou fazoli na večeři. Po večeři uklidil kuchyň, pustil myčku na nádobí, poskládal prádlo, vykoupal děti a uložil je do postele. Ve 21.00 byl vyčerpán a protože jeho každodenní povinnosti ještě neskončily, šel do postele, kde se od něj očekávala soulož, což zvládl aniž si
postěžoval.
Dalšího rána, sotva se probudil, poklekl u postele a řekl... "Bože, nechápu, co jsem si
představoval. Jak jsem se mýlil, když jsem záviděl své ženě, že si může být celý
den doma. Prosím, snažně tě prosím, mohl bys to vrátit zpátky?" Bůh ve své
nekonečné moudrosti odpověděl: Můj synu, vidím, že sis vzal ponaučení a velmi rád bych všechno změnil jak to bylo, musíš ale počkat devět měsíců. Včera v noci sis totiž zapomněl vzít antikoncepci a otěhotněl jsi."
zdroj: evushinka.blog.cz

Získání převahy ovládnutím prostoru

14. února 2007 v 17:46 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
Způsob, jakým vejdete do místnosti je velmi důležitým signálem řeči těla.
Dodržujte systém PUPPP - Počkej Upoutej Pozornost Pomalu Pokračuj
Choďte pomalu, rozvážně, vzpřímeně. Osvojte si chování vlastníka a ne kradmé způsoby někoho, kdo tam nemá co dělat. Předsavujte si, že místo, kde jste, vám patří a pohybujte se podle toho

Jak vyjádřit převahu pohledem pravidlo:
- používejte prodloužený pohled k vyvedení někoho z rovnováhy
- sami se opětování prodlouženého pohledu vyhývejte
- pohled odvracejte buď doleva nebo doprava nikdy ne dolů

PŘESILOVÉ HRY

14. února 2007 v 17:26 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
Přesilové hry

,,Jeden člověk není více než druhý, jestliže nedokáže, že je více než druhý."

Tajemství úspěšné přesilové hry závisí na vaší schopnosti ovládat čas a prostor druhé osoby.

1.
Soukromí a postavení
- nadřízení mohou v rámci jistých hranic beztrestně narušovat soukromí a osobní prostor těch, kdo jsou v hierarchické stupnici níže (např. šéf se může bez ohlášení potulovat v kanceláři podřízených)

2. Čas a postavení
- čím vyšší je vaše postavení, tím větší je vaše schopnost ovládat čas velkého počtu lidí
- můžete si stanovit schůzky jak vám vyhovuje a nechat druhé čekat

A - Při jakémkoli setkání budete mít vždy jeden z následujících záměrů:
- ovládat
- podřídit se
- spolupracovat

B - Jestliže začnete během setkání jednat dominantně z pozice síly vždy máte možnost přejít později k jednání kooperativnímu (spolupráce)

C - Nejdůležitějším pravidlem při prvním setkání je
NIKDY nepůsobit dojmem podřízenosti a poddajnosti
NIKDY neprozrazujte nějakou slabost
NIKDY jednejte sebejistě

Kam se posadit
- v některých kancelářích berou přesilové hry vážně, pozor proto na "křeslo pro návštěvy"
-- to může být buď belmi nepohodlné, příp. velmi pohodlné (hluboké a nízké...)...
-- pozor na ostré světlo stolní lampy nebo světlo z okna...
- buďte ve střehu před těmito triky

Valentýn

13. února 2007 v 18:35 | Silencia |  News
Zítra je Valentýn!!!!!
Tak vám přeju abyste si ho užili dosytosti!!!! Opravdu se mějte krááásně! A doufám, že dostanete i něco pěkného.
Obdarujte všechny co máte rádi, ať to vědí, a nezapomeňte dělat radost úsměvama i všem okolo. Je to den ve znamení lásky, takže i když jste třeba čekali od někoho valentýnku a on vám ji nedal, nesmutněte. Třeba ji někdo čekal od vás. Třeba i on sám. A vy jste o tom nevěděli. Nikdo by neměl být smutný, natož v depce. Udělejte si romantický večer a shlídněte i krásný filmík Hříšný tanec..... Doporučuju. A prožijte si prostě den jak chcete. A podle vás co nejlíp....
Tak zlomte vaz a pápá!!!

SUPER SBLOG

13. února 2007 v 18:21 | Silencia |  Spřátelené super blogísky!
Musím říct, že s tímhle blogem nejsem spřátelená, ale byla by škoda ho sem nedat, protože je to fakt super blog na písničky a MP3. Fakticky. Pokud si cokoli přejete ohledně MP3 tak jděte na http://lenca.mala.sblog.cz/

Příběh druhý... Usínání

10. února 2007 v 23:01 | Silencia |  Troška Zmrz - lencie
Příběh 2. - usínání
Hrdinové: Silencia a Zmrzlinka:D
Z: Tady je krááásně... jako v Krumlově…
S : Krumlov… dneska.... to chce ňákej šok! :-D
Z:Co to zase melete, Kelišová!
S: Když holt melu, tak melu!
Z: A máme po ptákách
S: Ty hrdličky jsou jako živý..
Z: Taky pěkně cukrujou!
S: Holůůů! Holůůů!
Z: Funíš u toho jak divokej kanec.Víc z hloubky musíš, takhle: aůůůůůů! :-D
S: Já bych se nejradši odstěhovala..vostuda po celej vsi...
Z: Nehudruj!
S: Když vono už to klepe na pupek.
Z: Ty přemejšlíš že to slyší celá ves, tak se otoč aspoň na bok.
S: Můj bože, můj bóže :-D
Z: No uznej.. že s takovym materiálem se opravdu pracovat nedá...
S: Nedělej fóry Blážo!
Z: Co děláš s tou elektrikou???
S: Co bych dělala, vypli proud no....
Z: Takovejch hodin, a člověk čomákuje do tmy! :-D
S: Nojo, ale abys někdy uvařila někdy něco pořádnýho…
Z: Teď si nemůžeme dovolit žádné experimenty, kor ve mlejce…
S: No ty co se mlejka tejče znáš tak akorát buchty!
Z: To sou buchty naší Élišky.. ze mlejna!
S: A už nechci slyšet ani slovo!
Z: Takovejch hodin, to abych si vzala.. ještě jeden prášek.
S: Ty spi furt taky!
Z: Dobrou!

Fyzické blokování

4. února 2007 v 18:40 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
Jsou to pokusy zabránit příjmu nevítaných signálů vložením nějaké fytické překážky mezi vás a druhou osobu. např.: v železničním vagóně cestující, která nechce pokračovat v konverzaci s cizím člověkem použije noviny nebo knihu.......... - tmavé brýle se používají také

Bariéry
Jsou obvykle méně defenzivní (obranné) než bloky

Nejrozšířenější používané bariéry jsou založené paže nebo zkřížené nohy - bylo zjištěno, že bariérové signály všech typů významně snižují množství informací pronikajících do mozku

Založené paže
1. standartní zkřížení paží
- nejisté, váhavé
- vyjadřuje defenzivní, negativní postoj a prozrazuje nejistotu a váhavost
=> obchodní partner musí změnit taktiku jednání...
2. sevřené pěsti
- i agresivní
- osoba není pouze defenzivní ale i agresivní
3. sevření paží
- před zhroucením
- vyjadřuje extrémní úzkost nebo znepokojení se situací nebo velkou zlost
Bariéru je třeba rozbít!
-Nabídnout sklenku, cigaretu, něco k jídlu, šálek kávy, listinu, tužku, apod...
-Jeden pojišťovací agent měl celou řadu fotografií ke hře proti bariérovým signálům např. fotografii dětí, psa...

Bariéry pomocí nohou:
1. normálně zkřížené nohy (Evropané, Australané)
2. americká verze zkřížených nohou
3. noha sevřená rukama - postoj obzvláště defenzivní a negativní - u obchodních jednání považujte tento signál za důkaz tvrdošíjnosti a neústupnosti partnera - PRYČ

Adaptéry

4. února 2007 v 18:02 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
- jsou to pohyby, gesta a ostatní činnosti používané pro zvládnutí našich pocitů a k řízení našich reakcí.
Obykle se objevují ve stresových situacích. Normálně si jich nejsme vědomi. Cítí-li se člověk rozrušený, tahá se za např.: ušní lalůček, tře si ruce, popotahuje si oděv, .... pohyb upravující si vlasy (při pocitu nejistoty) nebo je nasírován zátylek hlavy shora dolů

Jak dlouho trvá udělat první dojem
Trvalé hodnocení druhého si člověk vytvoří již během prvních 120 sekund vzájemného setkání
- horní hranice je okolo 4 minut
- napravit špatný 1. dojem může znamenat dlouhý, tvrdý a možná marný boj

Regulátory

4. února 2007 v 17:55 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
- signály změn, které mají často důležitou roli pro započetí nebo ukončení komunikace. Např.: podání ruky, kývání hlavou a pohledy
- když chce řečník předat slovo druhému nejen klesne hlasem, ale obvykle pohlédne dolů, skloní buď oči nebo hlavu nebo oboje - vztyčený prst signalizuje přání převzít slovo...
- lehký dotek na paži naznačuje úmysl mluvícího pokračovat v hovoru - ten, kdo nechce v konverzaci převzít slovo zůstává uvolněný a nevyhledává zrakový kontakt

Haptika

4. února 2007 v 17:07 | Silencia |  Základy a psychologie společenského a obchodního chování
- kouzlo podání ruky a bezprostředního dotyku
,,Ruka je to první co člověku nabídneš."
Čingischan

Zahrnuje:
a) Příjem zpráv o působení tlaku, který způsobí deformaci kůže.
b) Příjem zpráv o působení tepla či chladu
c) Vlhkost podávané ruky. Nedostatečný průtok krve vytváří pocit chladu, vlhkosti a lepkavosti podané ruky. Je nutno obnovit průtok krve kapilárami pokožky => ruka se vysouší
-Jak si vnitřně zahřát ruce:

--1. Soustřeďte se na svou dominantní ruku a představte si, že se zahřívá více a více.
--2. Představte si, že držíte ruku před plápolajícím ohněm nebo, že jste ji ponořili do teplé vody.
--3. Přiložte dlaň k tváři
d) síla stisku - čím pevnější stisk, tím silnější naznačení úmyslu ovládat druhého (není radno vysílat takovýto signál, jestliže např.: žádáte o práci)
e) délka kontaktu - jde o velmi delikátní záležitost
- stisk ruky, který je kratší než bylo očekáváno, vyjadřuje nedostatek nadšení, zájmu, sympatií nebo pozornosti
- stisk trvající proti očekávání neúpatrně déle, vyjadřuje zájem, pozornost, nadšení a přání spolupracovat
- když délka stisku ještě vzroste, může se pozitivní signál změnit na velmi negativní (pocit nemožnosti úniku)
f) styl uchopení ruky
1.
dominantní, ve smyslu "ujímám se vedení" - dlaň při podání a stisku ruky směřuje dolů - protiakce...
2.
podřízený - "podřizuji se vůli druhého" jde o zrcadlový obraz dominantního signálu
3. spojenecký - dlaň svisle proti sobě (modifikace(obměna))
- uchopení - za zápěstí, za paži, za rameno, rukavice,...
Stisk------------------------Trvání------------------
---------- příliš krátký, ---- správný ----- příliš dlouhý
slabý...............1......................2.......................3........
pevný..............4......................5.......................6........
velmi pevný.....7......................8.......................9........
1. špatnější
muži - osobnost pasivní, slabá
ženy - slabé, bezradné
2. nepříznivý
muži - pasivní
ženy - poddajná
3. nepříznivý
muži - vypočítavý, chladný, neupřímný
ženy - vychytralá, manipuluje druhé
4. normálnější
- hodnoceni jako nepřátelští, necitliví
5. pozitivní dojem

6. poněkud negativní hodnocení
muži - ctižádostivý, bezohledný
ženy - autoritativní, silná
7. -hodnoceni jako netrpěliví, energičtí

8. příznivý dojem

9. negativní
- agresivita, nepřátelství