Duben 2007

Proč nezvat matky na večeři

25. dubna 2007 v 21:03 | Silencia |  Pár vtípků
John pozval svoji matku na večeři. Během večeře si matka nemohla nevšimnout, že jeho spolubydlící Julie je velmi pěkná. Už dlouho měla podezření, ze John má se svojí spolubydlící vztah, a teď byla ješte zvědavejší. Při jídle proto sledovala jejich reakce, snažila se zjistit, zda je mezi Johnem a jeho spolubydlící něco víc než jen pohledy. Jako by četl její myšlenky, John povídá: "Já vím, co si musíš myslet, ale mohu tě ujistit, že Julie a já jsme skutečně jen spolubydlící!"
Asi o týden později přišla Julie za Johnem a povídá: "Od té doby, co tu byla tvoje matka na večeři, nemohu najít tu krásnou stříbrnou naběračku na omáčku. Myslíš, že ji mohla sebrat??"
John povídá: "Sice o tom pochybuji, ale pro jistotu ji napíšu."
Sedl si a napsal: Milá mami, já netvrdím, že jsi z mého bytu sebrala naběračku na omáčku, ani netvrdím, že jsi ji nesebrala. Faktem však zůstává, že ode dne, kdy jsi tu byla na večeři, naběracka chybí. S láskou John.
O pár dní později dostal John od své matky dopis a v něm stálo: Drahý synu, já netvrdím, že s Julií spíš, ani netvrdím, že s Julií nespíš. Faktem však zůstává, že kdyby spala ve své vlastní posteli, tak by v ní už dávno tu naběračku na omáčku našla. S láskou máma.


U soudu

25. dubna 2007 v 20:43 | Silencia |  Pár vtípků
V jednom malém městě povolal právník k soudu jako svědka jednu starou paní.
Když složila přísahu,ptá se jí: "Paní Čermáková, znáte mne?"
"Ale ano, samozřejmě. Znám vás od plenek. A abych pravdu řekla, jste pro mne velikým zklamáním. Lžete, zahýbáte své ženě, manipulujete lidmi, pomlouváte je. Myslíte si, že jste velké zvíře, a přitom jste tak pitomý, že vám nedojde, že z vás nikdy nebude nic než mizerný maloměstský právník."
Právník vytřeštil oči.
Když se vzpamatoval z prvního šoku, rychle se ptá: "Paní Čermáková, znáte právníka žalovaného?"
"Ano, znám pana Vorlíčka ještě z doby, kdy neuměl chodit. Občas jsem ho jeho rodičům hlídala.A i v něm jsem se zklamala. Je to lenoch, udavač a piják. Nedokáže s nikým slušně vycházet a jeho právnické znalosti jsou tak mizerné, že bez uplácení ještě nikdy nic nedokázal."
V tu chvíli soudce zabušil kladívkem a vyžádal si ticho v soudní síni.
Zavolal si oba právníky k sobě a povídá jim tiše: "Pánové, jestli se jeden z vás zeptá té paní, jestli mě zná, dám vás okamžitě zavřít pro pohrdání soudem!"

Ženská logika

25. dubna 2007 v 20:38 | Silencia |  Pár vtípků
Jedu domu autobusem.
Autobus je přeplněný, takže vzdám ražení lístku a chci poprosit paní přede mnou, aby mi orazila.
Ale jak ji nejlépe oslovím? Budu jí tykat anebo vykat?
Na předposlední zastávce nevystoupila, takže jede až na zastávku poslední.
Pořádně si ji prohlídnu. Má s sebou láhev vína, takže jede určitě k nějakému muži.
Ta láhev vína není zrovna z nejlevnějších, takže to musí být hezký muž.
U nás jsou ale jen dva hezcí muži - můj muž a můj milenec.
K mému milenci nemůže jet, protože tam jedu já.
Takže jede k mému muži. Můj muž má dvě milenky - Katrin a Andreu.
Katrin je na dovolené.
Ja: Andreo, můžeš mi prosím orazit lístek?
Andrea: Známe se??

Prima rodiče

25. dubna 2007 v 17:40 | Silencia |  Pár vtípků
Syn se zamiluje a sděluje rodičům, že se chce oženit.
"Která to je?"
"Gábinka z vedlejšího baráku."
"Synu," říká táta, "musíme si promluvit."
Vylezou spolu ven a táta s omluvou přiznává, že v mladí udělal chybu, a že Gábinka je jeho biologická dcera. Syn to pochopil a chodil nešťastný přes půl roku. Po půl roce přiběhne zas a oznámí, že se zamiloval a že se chce oženit s Martinkou odnaproti... Situace se doslova opakuje.
Rozhořčený syn běží za mamou a říká, že se tak nikdy neožení, protože taťka je biologickým otcem všech pěkných holek...
"Ale synku, jen se v klidu ožeň se s Martinkou,"říká mama,"třeba náš táta
je její biologickým otcem, ale tvým rozhodně není."

Boj o plastový odpad

25. dubna 2007 v 17:16 | Silencia |  Zajímavosti a zjištění
Boj o plastový odpad
Plastový odpad je považován za cennou druhotnou surovinu a jeho recyklace je realitou ve všech průmyslových zemích. A jak se ukazuje, už nejen tam. Rozsáhlé hospodářské a technické rozpínání Číny je v poslední době spojeno také se zpracováváním plastového odpadu, což způsobuje jeho nedostatek v Evropě. U plastového odpadu dochází k podobnému procesu jako u kovového šrotu nebo ropy.
Potřeby čínské ekonomiky se zdají být nenasytné a rostoucí asijská poptávka po plastových odpadech nejen způsobuje citelný nedostatek recyklační suroviny v Evropě, ale také zvedá její cenu na světovém trhu. Skutečnost, že z lahví od minerálek a od kečupu je možné po příslušném zpracování vyrábět trička, spodní prádlo, svetry, sukně, bundy nebo kalhoty, byla známa už dříve. Avšak právě čínské firmy začaly využívat tento poznatek opravdu ve velkém. Čína byla už dříve velmocí v textilním průmyslu a od konce devadesátých let až do současnosti svou produkci ještě zdvojnásobila. Loni činil čínský vývoz textilu šedesát miliard dolarů. Počítá se s tím, že v letošním roce by to mohl být koncem roku téměř dvojnásobek. Je tomu tak samozřejmě i díky masivním čínským nákupům plastového odpadu v zahraničí. Během minulých tří let čínské firmy prakticky skoupily veškerou produkci plastového odpadu ve Spojených státech, takže mnoho tamních recyklačních firem muselo zavřít své provozy.
V západní Evropě je s čínskými nákupčími stejná zkušenost - jezdí po skládkách a třídírnách odpadů, berou takřka všechno a platí v hotovosti. Hned další den pošlou auto s kontejnery a všechno rychle odvezou. Kromě výroby textilu slouží tento odpad opět jako výchozí surovina pro výrobu lahví, trubek a řady spotřebních artiklů pro čínskou veřejnost, jako například potřeby pro domácnost nebo květináče. Velkým hitem zpracovatelů odpadu se v posledních letech staly plastové sáčky. Tyto sáčky ze skládek zcela zmizely a staly se velmi brzy nedostatkovým předmětem obchodování. A pokud ne, tak hned poté, kdy jsou vyhozeny, velmi rychle zmizí. Také recyklátoři sáčků musejí zavírat provozy, protože sáčky vykupují čínští obchodníci, kteří za ně platí majitelům skládek třikrát více než německé recyklační firmy. Došlo k rozporuplnému jevu, se kterým nikdo nepočítal.
V Německu po zavedení záloh na plastové lahve doufali, že se nebudou vyhazovat na skládky a organizace, které lahve vykupují, je budou dodávat recyklačním firmám ke zpracování. Ale obchodní řetězce je samy nabízejí čínským obchodníkům, protože za ně dostávají zaplaceno mnohem více, než od domácích recyklátorů.

Posmrtný život

17. dubna 2007 v 14:48 | Silencia |  Zajímavosti a zjištění
Téměř všechna náboženství nás ujišťují, že budeme žít po smrti, zaručují nám nesmrtelnost duše, ale při tom se zmiňují o různých stupních nesnází při dosahování tohoto cíle.

V posmrtný život věřil již neandrtálec před 50 000 lety. Proto v La chapelle-aux-Saints ve Francii zakopávali zemřelé v embryonální pozici a posypávali je červeným okrem, což mnoho učenců považuje za symbol posmrtné cesty do lůna Matky Země.

Jak se bránit znásilnění

5. dubna 2007 v 14:20 | Silencia |  Tipy a rady
Očima násilníka

Skupina násilníků ve vězení byla dotazována instruktorem kurzu sebeobrany na jejich výběr potencionální oběti a tady jsou některá zajímavá fakta:

1) První věc, na kterou se muži dívají, je účes. Spíše půjdou po ženě s culíkem, copanem nebo dalším účesem, který je snadno uchytitelný. Také si spíš vyberou ženu s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžným cílem.

2) Druhá věc, na níž se muži zaměří, je oblečení. Vyberou si ženu, jejíž oděv lze snadno strhnout nebo se ho zbavit. Hodně násilníků si s sebou nosí nůžky, aby mohli oblečení rozstřihnout.

3) Dívají se po ženách, které zrovna telefonují mobilem, hledají něco v kabelce nebo se během chůze něčím zabývají, neboť v těchto momentech jsou ženy nestřeženy a mohou byt snadno přemoženy.

4) Denní doba, kdy muži nejspíše zaútočí a znásilní ženu je brzo ráno, mezi 5 a 8.30.

5) Nejtypičtější a nejčastější místo je parkoviště u obchodu s potravinami. Druhé nejčastější místo je parkoviště nebo garáž u kanceláří. Třetí nejtypičtější místo jsou veřejné záchody.

6) Muži si vyhlížejí ženu, kterou mohou snadno popadnout a rychle ji odvlečou na jiné místo, kde se nemusí obávat vyrušeni.

7) Pouze 2 procenta mužů sdělila, ze s sebou nosí zbraň, protože za znásilnění je možné dostat 3-5 let, ale trest za znásilnění se zbrani je 10-15 let.

8) Pokud ukážeš jakoukoli známku boje, znejistíš je, protože jim trvá pouze minutu či dvě zjistit, ze jít po tobě nemá cenu, protože by to bylo časově náročné.

9) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženu, která si nese deštník nebo další podobné předměty, které mohou být použité ze vzdálenosti. O klíčích to neplatí, protože, aby je žena mohla použít jako zbraň, musí se dostat skutečně blízko k útočníkovi.

10) Pár obranných mechanismů, které nás instruktor naučil, jsou:
Pokud za tebou někdo jde po ulici, v garáži nebo ve výtahu, podívej se mu do obličeje a zeptej se ho na něco, např. kolik je hodin, nebo si s nim krátce popovídej: To je hrůza jaké je venku počasí, to bude zase letos zima apod. Tím zjistíš, jakvypadá a můžeš ho později identifikovat a také ztratíš přitažlivost jako objekt.

11) Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič -"stop" nebo "drž se zpátky". Většina násilníků, s nimiž tento muž mluvil, sdělila, ze nechali na pokoji ženu, která křičela, protože tím naznačila, že by se nebála bránit. To zase znamená, že vyhledávají SNADNÝ cíl.

12) Pokud s sebou nosíš pepřový sprej (pepper spray), zakřič Mám pepřový sprej a drž ho před sebou, to ho zastraší.

13) Pokud tě někdo popadne, nemůžeš se ubránit silou, ale můžeš ho ochromit na citlivých místech. Pokud jsi chycena okolo pasu zezadu, štípni útočníka do paže mezi podpaží a loktem anebo nahoru do vnitřního stehna - a to velmi silně. Jedna žena v kursu, který tento muž vedl, mu řekla, že štípla jednoho muže do podpaží a byla tak rozzuřena, že pronikla jeho kůží a přetrhla mu svalové vlákno,takže potřeboval stehy. Zkus se štípat na těchto místech tak silně, jak to můžeš vydržet - bolí to.

14) Po počátečním úderu jdi vždy po tříslech. Pokud udeříš tyto mužovy partie, je to extrémně bolestivá záležitost. Můžeš si myslet, že ho naštveš a on ti bude chtít víc ublížit, ale to, co násilníci sdělili instruktorovi, bylo, že tito muži chtějí ženu, která nezapříčiní problémy. Začni působit trable a on zmizí.

15) Pokud na tebe někdo položí ruce, chytni jeho první dva prsty a ohni je s velkým tlakem zpátky tak daleko, jak je možné. Instruktor to na mě předvedl, bez toho, aby použil nějaký tlak a skončila jsem na kolenou a oba kotníky mého prstu slyšitelně křaply.

16) Vždy si buď vědoma svého okolí. Pokud můžeš, jdi s někým a pokud uvidíš nějaké divné chovaní, neodbývej to, následuj své instinkty. Cítila by ses mnohem hůř, pokud bys skutečně skončila jako obět.

Prosím, řekni to každé ženě, kterou znáš, můžeš ji tím zachránit život.

Matematika v životě

5. dubna 2007 v 13:50 | Silencia |  Co jsem našla v počítači..

MATEMATIKA V ŽIVOTĚ

ARITMETIKA V LÁSCE:
Chytrý muž + chytrá žena = románek
Chytrý muž + hloupá žena = skandál
Hloupý muž + chytrá žena = svatba
Hloupý muž + hloupá žena = těhotenství
ARITMETIKA V PRÁCI:
Chytrý šéf + chytrý zaměstnanec = zisk
Chytrý šéf + hloupý zaměstnanec = produktivita
Hloupý šéf + chytrý zaměstnanec = postup
Hloupý šéf + hloupý zaměstnanec = přesčasy

ARITMETIKA V OBCHODĚ

Muž zaplatí 200 Kč za zboží za 100 Kč, když ho potřebuje.
Žena zaplatí 100 Kč za zboží za 200 Kč které nepotřebuje.

OBECNÁ ARITMETIKA A STATISTIKA

Žena má starosti o budoucnost, dokud se nevdá.
Muž si nedělá starost o budoucnost, dokud se neožení.
Úspěšný muž je ten, který dokáže vydělat víc peněz, než dokáže jeho žena utratit.
Úspěšná žena je taková, která najde takového muže.

MEZILIDSKÉ VZTAHY

ŠTĚSTÍ

Být šťastná s mužem znamená mu hodně rozumět a trochu ho milovat.
Být šťastný se ženou znamená ji hodně milovat a vůbec se nepokoušet ji rozumět.

DLOUHOVĚKOST

Ženatí muži nežiji déle než staří mládenci, ale jen jim to tak připadá.

SKLONY KE ZMĚNĚ

Žena se vdá za muže v očekáváni, že se muž změní a on to neudělá.
Muž si vezme ženu v očekáváni, že se žena nezmění a ona to udělá.

DEBATNÍ PRAXE

V každé hádce má poslední slovo žena.
Každé slovo, které muž řekne poté, je počátkem nové hádky.

JAK TO UDĚLAT, ABY VÁS LIDI NEOTRAVOVALI SE ŽENITBOU

Staré tety mě po svatebních obřadech dloubaly do žeber a říkaly: "Je řada na tobě."
Nechaly toho, když jsem jim udělal totéž po pohřbu.