Říjen 2007

Sportovní slovník

18. října 2007 v 18:22 | Silencia |  Zajímavosti a zjištění
S přicházející zimou se nejen ty, ale řada tvých kamarádů i kamarádek zcela určitě přesune se svým sportování do tělocvičen a sportovních areálů. Jenže ve sportovních centrech se neustále objevují nové a nové druhy cvičení, a navíc s názvem, který se ne vždy hned napoprvé podaří rozluštit. A tak zde najdeš stručné a jasné vysvětlení některých názvů sportovních aktivit.

Capoeira - akrobatický tanec vychází z technik bojového umění. Cvičí se při hudbě pod vedením instruktora, naučí hbitosti a mrštnosti.
Core-training - cvičení na speciální točně, která se díky kloubu upevněném zespoda uprostřed pohybuje vpřed, vzad, ze strany na stranu, rotuje apod. Při cvičení budeš nucen/a neustále udržovat rovnováhu a zapojovat svaly, o kterých jsi ve svém těle dosud nevěděla. Tak dobře posílíš celé tělo.
Dynaband - cvičení s pomocí krátké gumy.
Power joga - cvičení vychází z jógy a je založené na opakování základních prvků. Cvičení napomáhá uvolnění, posílení i protažení celého těla.
Slide - cvičení na kluzkém pásu.
Spinning - kolektivní jízda na spinningovách kolech podobných rotopedům při hudbě a pod vedením sportovního instruktora.
Street funk - tanec, který zahrnuje prvky disco, funku a hip hopu. Tančí se na hudbu.
Tae-bo - cvičení využívající prvky bojového umění.
Tai-chi - tradiční čínské umění. Je založeno na správném provedení základních prvků, na koncentraci a trpělivosti. Tomuto cvičení se s výbornými výsledky v soutěžích věnuje Zora Jandová.

Podzimní péče

18. října 2007 v 18:13 | Silencia |  Tipy a rady
Podzimní plýskanice nejsou nic moc, den je krátký, venku sychravo, zima... Chladivý vítra zalézá i pod svetry a obličej je ofukován ze všech stran. A co teprve, až pěkně přituhne a zima se přihlásí o slovo? Pleť na obličeji i rukou "dostane pěkně zabrat", a tak se chtě nechtě budeš muset trošku víc hýčkat...

Výživný krém
Pro ošetření pleti. Výživný krém pleti dodá vše, co potřebuje, a dokonale ji ochrání ve větrných a chladných dnech. Neodcházej proto z domu bez namazání, nahá ven přece taky nechodíš!

Balzám na rty
Hlavně si vysušené rty neolizuj a neokusuj. Olizováním ve větru budou ještě více vysušené a ozvou se nepříjemným pálením. Okusováním si zase můžeš způsobit krvácivé poranění. Takže balzám na rty přibal do školního batohu a rty ošetři, kdykoli je potřeba. Druhý balzám postav na noční stolek, těsně před spaní stačí natáhnout ruku a máznout - to zvládneš i potmě. Rty pak budou krásně hladké a jemné.

Pravidelná péče o pleť
I když večer padáš únavou, nezapomínej pleť vyčistit, a to i když se nelíčíš. Pleťové mléko pleť zbaví nečistot a tamponek s pleťovou vodou bez alkoholu pleť dočistí. Pak teprve používej krém.

Krém na ruce
Také ruce to nemají jednoduché, i v té největší zimě vykukují z rukávů, proto nezapomínej na rukavice. Po každém umytí je navíc důkladně osuš a namaž krémem. Zabráníš tak jejich vysušování včetně nehtové kůžičky a také vzniku záděrek. Krém můžeš mít i na nočním stolku a těsně před spaním ruce namazat. Budou protom překavapivě hebké.