Prosinec 2009

Péče o vlasy

30. prosince 2009 v 3:03 | Silencia |  Tipy a rady
Vlasy myjte opatrně, používejte malé množství šamponu a dobře je opláchněte. Pokud šampon zůstane na vlasech, budou matné a budou se snáze špinit. Nakonec vlasy opláchněte studenou vodou, póry se uzavřou a pokožka se osvěží.

Neaplikujte šampon přímo na vlasy. Nalijte ho do dlaní, v dlaních promněte, tím se rozptýlí a ohřejí aktivní látky.

Zvolte správný kondicioner, naneste jej a nechejte působit podle potřeby. Pro maximální účinek kondicioneru vlasy prosušte ručníkem. Tím zabráníte rozpuštění kondicionéru ve vodě. Nechejte kondicioner působit - stačí pomalu odříkat abecedu.

V některých případech nestačí použít pouze kondicioner - vlasy potřebují zvláštní výživu a ošetření.

Při sušení fén udržujte ve vzdálenosti nejméně 30 cm od hlavy, aby nedošlo k poškození vlasového vlákna.

Lak nenanášejte přímo na vlasy, malé množství nastříkejte na hřeben nebo kartáč a pročešte jím vlasy od kořínků až ke konečkům. Nevystvujte vlasy slunečnímu záření, aby nevybledly a nevysušily se. Pravidelné cvičení a dostatek spánku zlepší kvalitu vašich vlasů.


Zdraví vlasů je úměrně závislé na péči, kterou jim věnujete. A vaše vlasy si zaslouží co nejdokonalejší ošetření.
Pšeničné proteiny: Vlasy jsou tvořeny především proteiny (88 %), a proto pšeničné proteiny přijímají zcela přirozeně. Pšeničné proteiny regenerují vlasy zevnitř a podporují jejich elasticitu a zdravý lesk.
Pantenol: Patří do rodiny vitaminů B. Posiluje vlasy a má také ošetřující vlastnosti.. V průběhu oxidace se mění na vitamin B5 (kyselina pantenolová). Používá se v řadě kosmetických přípravků, zejména pro ošetření suché pokožky. Zabraňuje zacuchávání vlasů, dodává jim mimořádný lesk a posiluje jejich strukturu. Vlasy mají větší objem, snadněji se upravují a udržují si přirozený lesk. Díky svým hydratačním vlastnostem pantenol chrání vlasy před vysušením a slábnutím a zachovává jejich přirozenou krásu. Proniká hluboko do vlasových vláken, udržuje v nich vlhkost, zabraňuje jejich poškození a omezuje lámavost.

Víte, že... o pomocných látkách

30. prosince 2009 v 2:34 | Silencia |  Tipy a rady
... aloe vera, jedna z nejdéle využívaných rostlin, obsahuje více než sto aktivních látek, které společně tvoří bohatý koktejl výživných prvků, jejichž účinky se vzájemně posilují? Šťáva z listů má mimořádné hojivé účinky a již po staletí se využívá k léčbě popálenin. Aloe vera je jedna z nejúčinnějších látek pro udržení zdravé pleti.
- zvyšuje hydrataci pleti
- podporuje regeneraci kožních buněk
- má protizánětlivé vlastnoti, léčí poraněnou, podrážděnou a popálenou pokožku a zabraňuje tvorbě jizev
- vyživuje pokožku vytaminy, minerály a aminokyselinami


... olej z čajovníku pochází z listů rostliny s názvem Melaleuca alternifolia, která roste v Austrálii. Již původní obyvatelé odhalili úžasné vlastnosti oleje z čajovníku. Všimli si, že když si rozmělněnými lístky potírají rány a pohmožděniny, bolest ustoupí. Čajovník je nejsilnějším přírodním antiseptickým prostředkem, jenž lidstvo zná, zároveň je však k pokožce šetrnější než většina antiseptik a v rozpuštěném stavu může být používán každý den, aniž by poškodil okolní partie.


... med a mléko zanechávají pleť vyživenou, jemnou a hebkou. Pomáhá uchovat zdraví pleti.


... výtažek z borůvek chrání před účinky volných radikálů, rozzáří pleť a dodá zdravý vzhled. Hydratuje a zjemňuje.


... esenciální olej z cedrového dřeva zklidňuje.


... esenciální olej z pelargonie navrací mysli vyrovnanost.


... hedvábí je z větší části tvořeno proteiny, které obsahují 18 aminokyselin. Aminokyseliny jsou obsažené i v pokožce - mají schopnost udržovat její vlhkost a dobře se pojí na proteinové povrchy. Aminokyseliny z hedvábí zlepšují kvalitu pokožky a zjemňují ji. Vážou vodu, a tím pokožku hydratují, zvláčňují a vyhlazují.


... výtažek z šípků je bohatým přírodním zdrojem vitaminu C. Studie prokázaly, že vitamin C, aplikovaný lokálně, se snadno vstřebává do pokožky a pomáhá ji chránit proti poškození volnými radikály. Výtažek z šípků též obsahuje vysoké procento přírodních mastných kyselin, které omlazují kožní buňky a obnovují poškozené tkáně.


... mikroskopické mořské rostliny, nesmírně bohaté na proteiny a vitaminy A, B, C a E se nazývají fotoplankton. Tato kombinace vitaminů podporuje činnost enzymů a kolagenu, díky nimž si pokožka udržuje tvar a pružnost. Také zbavují kůži toxických látek a zabraňují jejímu stárnutí způsobenému slunečním zářením a škodlivými látkami.

Ohledně líčení

30. prosince 2009 v 1:17 | Silencia |  Tipy a rady
Jak vyčistit štětečky na make-up?
Pokud budete o své štětečky na make-up správně pečovat, vydrží vám velmi dlouho. Čistěte je nejlépe jednou týdně.
Štěteček myjte stejně jako své vlasy. Použijte šampon nebo tekuté mýdlo, jemně jej promněte po směru štětinek a poté opláchněte pod tekoucí vodou. Nakonec štěteček polože na utěrku nebo papírový kapesník - toto pomůže zachování jeho tvaru.

Tvar obličeje
Oválný obličej - Snažte se obličej opticky rozšířit. Tvářenku nanášejte ve tvaru neohraničeného kolečka na nejplnější partie tváří, které vystoupí při úsměvu. Líčení bude působit romanticky. Pro večerní líčení lze nanášet tvářenku podél lícní kosti.
Kulatý obličej - Snažte se obličej opticky zúžit. Toho dosáhnete tvářenkou nanesenou šikmo podél lícní kosti až ke spánkům.
Protáhlý obličej - Obličej je potřeba opticky zkrátit. na bradu naneste malé množství pudru nebo tvářenky v tmavším, matném odstínu. Stejný odstín použijte i na lícní kosti. Tvářenku či pudr nanášejte spíše vodorovnými tahy, šikmé dlouhé tahy nejsou vhodné, jelikož by mohly obličej ještě více prodloužit.
Čtvercový obličej - Linie takového obličeje je třeba zjemnit. Těsně pod lícní kosti naneste tvářenku a rozetřete ji směrem ven. Poté tentýž odstín naneste i podél čelistí, opticky se tím zaoblí.
Dokonalý obličej - Máte tehdy, jestliže šířka obličeje tvoří přesně polovinu jeho délky.

Oční stíny
Světlé barvy mají tendenci danou část obličeje zvýraznit. Pokud tedy chcete své oči více otevřít, pokužijte světlé nebo perleťové oční stíny na celé oční víčko až pod linku obočí.
Nenanášejte tmavé barvy do vnitřních koutků obočí až ke konci nosu, protože oči pak budou působit zapadle a i malý nos bude najednou velký.

Pokud máte oči daleko od sebe - naneste tmavší odstín očních stínů nad vnitřní koutky očí směrem ke špičce nosu.
Pokud máte zapadlé oči - Podél horních řas a pod linku obočí naneste světlý odstín očních stínů a těsně nad nejhlubším místem horního víčka naneste tmavší odstín.
Pokud máte šikmo posazené oči - zvýrazněte oční linku uprostřed horního víčka. Nanášejte oční stíny pouze do střední části víčka směrem nahoru, neroztírejte je do krajů. Tvar se tím upraví.
Pokud máte kulaté oči - existují 2 řešení: Protažení tvaru docílíte, jestliže oční linku nebo oční stín protáhnete směrem k vnějšímu koutku oka. Přirozeně kulatý tvar očí můžete také zvýraznit a líčidla nanášet tak, aby kopírovala jejich linii.

Jak pečovat o řasenku?
Před vyjmutím kartáčku z řasenky jím nikdy nepohybujte nahoru a dolů. Uvnitř tuby se nahromadí vzduch a řasenka dříve vysychá.

Tajemství vůně

30. prosince 2009 v 0:01 | Silencia |  Tipy a rady

CO TVOŘÍ VŮNI?
Vůně je směs různých esenciálních olejů. A každý esenciální olej se chová jinak v závislosti na poměru v celé kompozici.

Hlava vůně (svrchní tóny) - První tóny, které vůně vyzařuje. Osloví vás jako první, ale brzy vyprchají. Vyvolávají počáteční a nejsilnější dojem. Jsou to těkavé esenciální oleje, například citronový, pomerančový, rozmarýnový nebo levandulový.

Srdce vůně (střední tóny) - Charakter vůně. Jsou to výraznější esenciální oleje, které jsou dominantou vůně. Obvykle se jedná o květinové tóny, jako je růže, jasmín, lilie nebo konvalinka.

Tělo vůně (spodní tóny) - Základ, na němž je vůně postavena. Dodávají vůni hloubku, rezonují, jsou bohaté a smyslné, protože mají nejvyšší molekulární hmotnost. Patří k nim dlouho působící dřevité tóny, které velmi pomalu vyprchávají.JAK VYBÍRAT VŮNI?
Pokud se budete řídit několika jednoduchými pravidly, jistě se vám podaří vybrat si tu správnou vůni, která vám bude slušet.
  • Pravidlo při nákupu nové vůně zní - nikdy nezkoušejte více než 3 různé vůně. Další vůně váš čich již není schopen dobře rozlišit
  • Zkoušíte-li novou vůni, naneste ji přímo na svou pokožku. Nikdy nezískáte správný dojem, pokud si spouze přivoníte k flakonu.
  • Naneste několik kapek na zápěstí. Teplo, které vaše pokožka vyzařuje za okamžik vůni dokonale rozvine. Poté si přivoňte.
  • Pokud chcete vyzkoušet ještě další vůně, druhou naneste na opačné zápěstí a chvíli vyčkejte. Třetí pak vyzkoušejte na vnitřní straně lokte.
  • Nevynášejte konečný rozsudek o nové vůni dříve než deset minut po aplikaci. Během této doby alkohol vyprchá, vůně se spojí s látkami ve vaší pokožce a teprve tehdy získáte ten správný dojem.JAK NOSIT VŮNI?
Každý člověk si kolem sebe vytváří osobní "vonný kruh" - přibližně na vzdálenost natažené paže. Pokud člověk nevstoupí do tohoto prostoru, neměl by vaši vůni cítit. Vůně by měla být jedním z nejdiskrétnějších osobních sdělení pro lidi, s nimiž se setkáváme.

Typ pokožky také ovlivňuje intenzitu vůně. Lidé s mastnější pokožkou by si měli pamatovat, že vůně se mísí s tuky v jejich pokožce a je intenzivnější. Suchá pokožka zůstane provoněná kratší dobu než mastnější, proto musí být vůně používána častěji.

Aby vůně působila co nejdéle, měla by být rovnoměrně nanesena na celé tělo. Začít můžeme například pěnou do koupele či sprchovým gelem, dále použijeme tělový krém nebo parfémovaný pudr a nakonec toaetní vodu.

Protože vůně vzlíná, nanášejte ji směrem od dolních končetin až k ramenům. Pokud navoníte pouze body za ušními boltci, stoupající vůně rychle zmizí.

Vůni nanášejte na místa, kde lze nahmatat tep: zápěstí, pupek, klíční kosti a také do podkolenní jamky nebo na kotníky.

V souvislosti s aplikací vůně však mějte na paměti, že méně je více. S vůněmi by se to rozhodně nemělo přehánět bez ohledu na to, jak krásně voní.

Pokud je flakon opatřen rozprašovačem, nastříkejte vůni na jedno zápěstí a k němu pak přiložte druhé.

Zápěstí o sebe nikdy netřete, protože tím docháí k porušení molekul uvnitř vůně.

Pokud flakon není opatřen rozprašovačem, malé množství naneste na obě zápěstí a za uši.,JAKÝ TYP VŮNĚ SI POŘÍDIT?

PARFÉM
15-20 % vonných látek, 80 % alkohol.
Vydrží 4 až 6 hodin.

PARFÉMOVANÁ VODA (EDP)
10-15 % vonných látek.
Vydrží 4 až 5 hodin.

TOALETNÍ VODA (EDT)
5-12 % vonných látek.
Vydrží 2 až 4 hodiny.

KOLÍNSKÁ VODA (EDC)
2-3 % vonných látek.
Vydrží asi 2 hodiny.

Blbost

22. prosince 2009 v 23:47 | Silencia |  News
Tak jsem dneska našla citátek nebo co to bylo... prostě výrok, kterej je podle dost lidí pravdivej, podle mě, je to ale snad největší blbost, co je....

Milovat znamená pochopit, že druhý milovat nemusí.

Taková blbost!!!
Když člověk miluje, tak nechápe nic. Nechápe proč miluje, prostě miluje. A ze všeho na světě nejmíň může pochopit to, že ten druhý nemiluje. To je naprostá kravina. Říká si "jak je to možný, že mě nemá rád/a, když já jeho/ji jo. Já si to nevymyslel/a, přišlo to samo, náhle, tak proč to nezasáhlo i jeho/ji??....
Řekněte mi jednoho jediného člověka, kterej se do někoho zamiloval, ten druhý ale ne, a on to pochopil.... Nechal ho na pokoji, nemyslel na něj, prostě to pochopil. Nesnažil se se s ním bavít víc než by bylo nutno atd.
Tenhle citát je podle mě snad největší výmysl... To prostě vymyslel člověk, kterej byl milován, ale sám lásku neopětoval, tak se na tohle vymlouval, aby už měl pokoj!

Další pocitečky - varuju, že je to nuda

12. prosince 2009 v 0:33 | Silencia |  News
Ahoj :-)
Tak jsem se opět přesvědčila, že za depresivní náladu může počasí. Vopravdu! Přes léto sranda, všechno v pohodě.. ale když přijde zima, začnou deprese, všechno mi vadí, moc přemejšlim že mě nemá nikdo rád, atd atd atd.... podle mě to je ale u všech lidí stejný... bohužel.... chmurný počasí by měli zrušit...
a kamarády co myslí jen na sebe taky! Strašný když spoléháš na kamaráda, a zjistíš, že jede jen na sebe, na tebe kašle...
jinak ale zatím je všechno v cajku.. Maličko mi vadí vejška. doufám, že si brzy zvyknu, protože zatím se mi tam nelíbí. Škola za to ale nemůže. To spíš ten kolektiv ve kterým se tam pohybuju. Že se s nikým moc nebavíme a neznáme. A když už se bavíme, tak jen o škole a nic dobrý to neni. To jen střední byla úúúúžasnááááá.... Nejlepší léta mýho života. Hned bych se tam vrátila! Dala bych za to cokoli. Už to ale nejde bohužel vrátit. Někdy mi přijde, že jsem se zasekla v tom věku 15-18 a ostatní dospívaj dál. Protože všichni kolem mě zničehož nic pořád jen mluví víc a víc vážně, žádná sranda, žádný bláznovství, nic prostě. Nikdo ze sebe neudělá blbce aby náhodou si o něm něco nepomysleli špatnýho. Všichni všechno berou strašně vážně... no hrůza... Mám alergii na takový kyselý ksichty. Kdybych ve škole měla supr kolektiv, tak by i ta škola byla hračka. Takhle je to akorát na nervy... jen doufám že si co nejdřív zvyknu....

Názor (pocit)

1. prosince 2009 v 21:46 | Silencia |  News
Přijde mi zajímavý, že všichni mluví o lásce jako o zázraku. Pocit že s tím druhým chcete být, chcete aby on byl s vámi, nenahraditelný pocit, který se nedá vysvětlit a ani se ho zbavit. Filmy jsou zaměřeny na lásku jako na pocit dvou lidí, kteří ačkoli dělají co mohou, stejně spolu zůstanou a budou šťastní, holka vždycky najde někoho, kdo se jí líbí a on se zamiluje do ní, a kluk dělá všechno pro to, aby tu holku získal.
Láska se skloňuje v mnoha pádech, dostane se do všech filmů, knížek, situací a všude!

A přitom... mě láska nepřijde jak zázrak.... je to jen odmítání od toho kdo se nám líbí..... a nepříjemnosti s odmítáním toho kdo se nám nelíbí..... Nikdy jsem neviděla že by se stalo, aby se dva shodli. Možná se na to dívám moc černě, ale nevidím lásku jako zázrak. Jen když je nám s někým příjemně, je to jen pocit, který může nahradit kterýkoli kamarád.
Láska je prý, když ten druhý poslouchá co jeden říká a zajímá ho co ten druhý dělá, přitom jsem nenarazila na kluka, co by se zajímal, odpovídal při rozhovoru přes internet a rád byl v něčí společnosti, nebo ji přímo vyhledával.... Existuje vůbec něco takového? Když to dělají holky, považují je ostatní za puberťačky, ale není to náhodou ta známá láska?
Asi ne... láska je přece prý nepopsatelný pocit, který nemusíte vysvětlovat tomu kdo ji prožil, a tomu kdo ji neprožil to nevysvětlíte......

Zázrak?

O tom by mě nejdřív musel někdo přesvědčit.