Ohledně líčení

30. prosince 2009 v 1:17 | Silencia |  Tipy a rady
Jak vyčistit štětečky na make-up?
Pokud budete o své štětečky na make-up správně pečovat, vydrží vám velmi dlouho. Čistěte je nejlépe jednou týdně.
Štěteček myjte stejně jako své vlasy. Použijte šampon nebo tekuté mýdlo, jemně jej promněte po směru štětinek a poté opláchněte pod tekoucí vodou. Nakonec štěteček polože na utěrku nebo papírový kapesník - toto pomůže zachování jeho tvaru.

Tvar obličeje
Oválný obličej - Snažte se obličej opticky rozšířit. Tvářenku nanášejte ve tvaru neohraničeného kolečka na nejplnější partie tváří, které vystoupí při úsměvu. Líčení bude působit romanticky. Pro večerní líčení lze nanášet tvářenku podél lícní kosti.
Kulatý obličej - Snažte se obličej opticky zúžit. Toho dosáhnete tvářenkou nanesenou šikmo podél lícní kosti až ke spánkům.
Protáhlý obličej - Obličej je potřeba opticky zkrátit. na bradu naneste malé množství pudru nebo tvářenky v tmavším, matném odstínu. Stejný odstín použijte i na lícní kosti. Tvářenku či pudr nanášejte spíše vodorovnými tahy, šikmé dlouhé tahy nejsou vhodné, jelikož by mohly obličej ještě více prodloužit.
Čtvercový obličej - Linie takového obličeje je třeba zjemnit. Těsně pod lícní kosti naneste tvářenku a rozetřete ji směrem ven. Poté tentýž odstín naneste i podél čelistí, opticky se tím zaoblí.
Dokonalý obličej - Máte tehdy, jestliže šířka obličeje tvoří přesně polovinu jeho délky.

Oční stíny
Světlé barvy mají tendenci danou část obličeje zvýraznit. Pokud tedy chcete své oči více otevřít, pokužijte světlé nebo perleťové oční stíny na celé oční víčko až pod linku obočí.
Nenanášejte tmavé barvy do vnitřních koutků obočí až ke konci nosu, protože oči pak budou působit zapadle a i malý nos bude najednou velký.

Pokud máte oči daleko od sebe - naneste tmavší odstín očních stínů nad vnitřní koutky očí směrem ke špičce nosu.
Pokud máte zapadlé oči - Podél horních řas a pod linku obočí naneste světlý odstín očních stínů a těsně nad nejhlubším místem horního víčka naneste tmavší odstín.
Pokud máte šikmo posazené oči - zvýrazněte oční linku uprostřed horního víčka. Nanášejte oční stíny pouze do střední části víčka směrem nahoru, neroztírejte je do krajů. Tvar se tím upraví.
Pokud máte kulaté oči - existují 2 řešení: Protažení tvaru docílíte, jestliže oční linku nebo oční stín protáhnete směrem k vnějšímu koutku oka. Přirozeně kulatý tvar očí můžete také zvýraznit a líčidla nanášet tak, aby kopírovala jejich linii.

Jak pečovat o řasenku?
Před vyjmutím kartáčku z řasenky jím nikdy nepohybujte nahoru a dolů. Uvnitř tuby se nahromadí vzduch a řasenka dříve vysychá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama