Péče o vlasy

30. prosince 2009 v 3:03 | Silencia |  Tipy a rady
Vlasy myjte opatrně, používejte malé množství šamponu a dobře je opláchněte. Pokud šampon zůstane na vlasech, budou matné a budou se snáze špinit. Nakonec vlasy opláchněte studenou vodou, póry se uzavřou a pokožka se osvěží.

Neaplikujte šampon přímo na vlasy. Nalijte ho do dlaní, v dlaních promněte, tím se rozptýlí a ohřejí aktivní látky.

Zvolte správný kondicioner, naneste jej a nechejte působit podle potřeby. Pro maximální účinek kondicioneru vlasy prosušte ručníkem. Tím zabráníte rozpuštění kondicionéru ve vodě. Nechejte kondicioner působit - stačí pomalu odříkat abecedu.

V některých případech nestačí použít pouze kondicioner - vlasy potřebují zvláštní výživu a ošetření.

Při sušení fén udržujte ve vzdálenosti nejméně 30 cm od hlavy, aby nedošlo k poškození vlasového vlákna.

Lak nenanášejte přímo na vlasy, malé množství nastříkejte na hřeben nebo kartáč a pročešte jím vlasy od kořínků až ke konečkům. Nevystvujte vlasy slunečnímu záření, aby nevybledly a nevysušily se. Pravidelné cvičení a dostatek spánku zlepší kvalitu vašich vlasů.


Zdraví vlasů je úměrně závislé na péči, kterou jim věnujete. A vaše vlasy si zaslouží co nejdokonalejší ošetření.
Pšeničné proteiny: Vlasy jsou tvořeny především proteiny (88 %), a proto pšeničné proteiny přijímají zcela přirozeně. Pšeničné proteiny regenerují vlasy zevnitř a podporují jejich elasticitu a zdravý lesk.
Pantenol: Patří do rodiny vitaminů B. Posiluje vlasy a má také ošetřující vlastnosti.. V průběhu oxidace se mění na vitamin B5 (kyselina pantenolová). Používá se v řadě kosmetických přípravků, zejména pro ošetření suché pokožky. Zabraňuje zacuchávání vlasů, dodává jim mimořádný lesk a posiluje jejich strukturu. Vlasy mají větší objem, snadněji se upravují a udržují si přirozený lesk. Díky svým hydratačním vlastnostem pantenol chrání vlasy před vysušením a slábnutím a zachovává jejich přirozenou krásu. Proniká hluboko do vlasových vláken, udržuje v nich vlhkost, zabraňuje jejich poškození a omezuje lámavost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 1. ledna 2010 v 1:11 | Reagovat

Přeji tobě a všem tvým návštěvníkům Šťastný, Zdravý a Radostný Nový rok. Samé radosti a žádné starosti, samý smích a žádný stres.
To vše přeje Lenka:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama