Tajemství vůně

30. prosince 2009 v 0:01 | Silencia |  Tipy a rady

CO TVOŘÍ VŮNI?
Vůně je směs různých esenciálních olejů. A každý esenciální olej se chová jinak v závislosti na poměru v celé kompozici.

Hlava vůně (svrchní tóny) - První tóny, které vůně vyzařuje. Osloví vás jako první, ale brzy vyprchají. Vyvolávají počáteční a nejsilnější dojem. Jsou to těkavé esenciální oleje, například citronový, pomerančový, rozmarýnový nebo levandulový.

Srdce vůně (střední tóny) - Charakter vůně. Jsou to výraznější esenciální oleje, které jsou dominantou vůně. Obvykle se jedná o květinové tóny, jako je růže, jasmín, lilie nebo konvalinka.

Tělo vůně (spodní tóny) - Základ, na němž je vůně postavena. Dodávají vůni hloubku, rezonují, jsou bohaté a smyslné, protože mají nejvyšší molekulární hmotnost. Patří k nim dlouho působící dřevité tóny, které velmi pomalu vyprchávají.JAK VYBÍRAT VŮNI?
Pokud se budete řídit několika jednoduchými pravidly, jistě se vám podaří vybrat si tu správnou vůni, která vám bude slušet.
  • Pravidlo při nákupu nové vůně zní - nikdy nezkoušejte více než 3 různé vůně. Další vůně váš čich již není schopen dobře rozlišit
  • Zkoušíte-li novou vůni, naneste ji přímo na svou pokožku. Nikdy nezískáte správný dojem, pokud si spouze přivoníte k flakonu.
  • Naneste několik kapek na zápěstí. Teplo, které vaše pokožka vyzařuje za okamžik vůni dokonale rozvine. Poté si přivoňte.
  • Pokud chcete vyzkoušet ještě další vůně, druhou naneste na opačné zápěstí a chvíli vyčkejte. Třetí pak vyzkoušejte na vnitřní straně lokte.
  • Nevynášejte konečný rozsudek o nové vůni dříve než deset minut po aplikaci. Během této doby alkohol vyprchá, vůně se spojí s látkami ve vaší pokožce a teprve tehdy získáte ten správný dojem.JAK NOSIT VŮNI?
Každý člověk si kolem sebe vytváří osobní "vonný kruh" - přibližně na vzdálenost natažené paže. Pokud člověk nevstoupí do tohoto prostoru, neměl by vaši vůni cítit. Vůně by měla být jedním z nejdiskrétnějších osobních sdělení pro lidi, s nimiž se setkáváme.

Typ pokožky také ovlivňuje intenzitu vůně. Lidé s mastnější pokožkou by si měli pamatovat, že vůně se mísí s tuky v jejich pokožce a je intenzivnější. Suchá pokožka zůstane provoněná kratší dobu než mastnější, proto musí být vůně používána častěji.

Aby vůně působila co nejdéle, měla by být rovnoměrně nanesena na celé tělo. Začít můžeme například pěnou do koupele či sprchovým gelem, dále použijeme tělový krém nebo parfémovaný pudr a nakonec toaetní vodu.

Protože vůně vzlíná, nanášejte ji směrem od dolních končetin až k ramenům. Pokud navoníte pouze body za ušními boltci, stoupající vůně rychle zmizí.

Vůni nanášejte na místa, kde lze nahmatat tep: zápěstí, pupek, klíční kosti a také do podkolenní jamky nebo na kotníky.

V souvislosti s aplikací vůně však mějte na paměti, že méně je více. S vůněmi by se to rozhodně nemělo přehánět bez ohledu na to, jak krásně voní.

Pokud je flakon opatřen rozprašovačem, nastříkejte vůni na jedno zápěstí a k němu pak přiložte druhé.

Zápěstí o sebe nikdy netřete, protože tím docháí k porušení molekul uvnitř vůně.

Pokud flakon není opatřen rozprašovačem, malé množství naneste na obě zápěstí a za uši.,JAKÝ TYP VŮNĚ SI POŘÍDIT?

PARFÉM
15-20 % vonných látek, 80 % alkohol.
Vydrží 4 až 6 hodin.

PARFÉMOVANÁ VODA (EDP)
10-15 % vonných látek.
Vydrží 4 až 5 hodin.

TOALETNÍ VODA (EDT)
5-12 % vonných látek.
Vydrží 2 až 4 hodiny.

KOLÍNSKÁ VODA (EDC)
2-3 % vonných látek.
Vydrží asi 2 hodiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama