Víte, že... o pomocných látkách

30. prosince 2009 v 2:34 | Silencia |  Tipy a rady
... aloe vera, jedna z nejdéle využívaných rostlin, obsahuje více než sto aktivních látek, které společně tvoří bohatý koktejl výživných prvků, jejichž účinky se vzájemně posilují? Šťáva z listů má mimořádné hojivé účinky a již po staletí se využívá k léčbě popálenin. Aloe vera je jedna z nejúčinnějších látek pro udržení zdravé pleti.
- zvyšuje hydrataci pleti
- podporuje regeneraci kožních buněk
- má protizánětlivé vlastnoti, léčí poraněnou, podrážděnou a popálenou pokožku a zabraňuje tvorbě jizev
- vyživuje pokožku vytaminy, minerály a aminokyselinami


... olej z čajovníku pochází z listů rostliny s názvem Melaleuca alternifolia, která roste v Austrálii. Již původní obyvatelé odhalili úžasné vlastnosti oleje z čajovníku. Všimli si, že když si rozmělněnými lístky potírají rány a pohmožděniny, bolest ustoupí. Čajovník je nejsilnějším přírodním antiseptickým prostředkem, jenž lidstvo zná, zároveň je však k pokožce šetrnější než většina antiseptik a v rozpuštěném stavu může být používán každý den, aniž by poškodil okolní partie.


... med a mléko zanechávají pleť vyživenou, jemnou a hebkou. Pomáhá uchovat zdraví pleti.


... výtažek z borůvek chrání před účinky volných radikálů, rozzáří pleť a dodá zdravý vzhled. Hydratuje a zjemňuje.


... esenciální olej z cedrového dřeva zklidňuje.


... esenciální olej z pelargonie navrací mysli vyrovnanost.


... hedvábí je z větší části tvořeno proteiny, které obsahují 18 aminokyselin. Aminokyseliny jsou obsažené i v pokožce - mají schopnost udržovat její vlhkost a dobře se pojí na proteinové povrchy. Aminokyseliny z hedvábí zlepšují kvalitu pokožky a zjemňují ji. Vážou vodu, a tím pokožku hydratují, zvláčňují a vyhlazují.


... výtažek z šípků je bohatým přírodním zdrojem vitaminu C. Studie prokázaly, že vitamin C, aplikovaný lokálně, se snadno vstřebává do pokožky a pomáhá ji chránit proti poškození volnými radikály. Výtažek z šípků též obsahuje vysoké procento přírodních mastných kyselin, které omlazují kožní buňky a obnovují poškozené tkáně.


... mikroskopické mořské rostliny, nesmírně bohaté na proteiny a vitaminy A, B, C a E se nazývají fotoplankton. Tato kombinace vitaminů podporuje činnost enzymů a kolagenu, díky nimž si pokožka udržuje tvar a pružnost. Také zbavují kůži toxických látek a zabraňují jejímu stárnutí způsobenému slunečním zářením a škodlivými látkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama